Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálják ezt? Mire jó...

Miért csinálják ezt? Mire jó ez nekik?

Figyelt kérdés

A férjem családja soha nem volt oda értem, bár nem igazán adtam okot nekik rá, vagyis én nem tudok felsorolni semmit, a férjemnek sincs ötlete. Na mindegy is, annyira nem foglalkoztam vele, elviseltük egymást amikor kellett és kész.

Most született nem rég egy gyerekünk. A gyerek majdnem teljesen rám hasonlít, de tényleg, mindenki azt mondja.

Na most a férjem családja, főleg anyósom minden alkalommal elmondja hogy senkire se hasonlít ez a gyerek, vajon kire hasonlíthat? Kérdezget a családomból hogy nem véletlenül apámra, nagyapámra stb hasonlít? Mert szerinte nem hasonlít senkire.

Őszintén engem annyira nem érdekel kire hasonlít, ha a férjemre hasonlítana akkor is ugyanígy szeretném. Nem tudom ebből miért csinálnak ekkora ügyet, de már kezd idegesíteni. Olyan érzésem van mintha direkt csinálnák ezt hogy nehogy már rám hasonlítson a gyerek.

Miért jó ez neki? Vagy nekik? Miért olyan fontos hogy bárkire is hasonlítson a gyerek?


2022. nov. 14. 14:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Miért ide írtál? Tőlük nem tudod megkérdezni, miért van így? Mi a belső visszatartó erő?
2022. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Keress a férjedről egy csecsemőkori képet és legközelebb mutasd meg, hogy jé, három hónaposan a Pityu sem hasonlított senkire.
2022. nov. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Legközelebb tervezem hogy megkérdezem hogy szerintük miért ilyen fontos ez.

Csak érdekelne hogy miért esik nehezükre elfogadni hogy rám hasonlít. Vagy ezt is kérdezzem meg? És hogyan? Mindig mondják hogy milyen szép gyerek.

2022. nov. 14. 14:39
 4/37 anonim ***** válasza:
93%

Mert hulye :D

Az en nagymamam csinalta ezt apammal es az uj felesegevel, tehat a fiaval es a menyevel.

Megszuletett a feltesom es mindenkinek azt kezdte el mondogatni, hogy ez a gyerek nem hasonlit senkire, biztos mastol van, mas az apja es ra hasonlit.


Mikozben a feltesom egy az egyben az anyjara hasonlit, az teny, hogy most meg igy 6 evesen az apamra nem annyira, de ilyen ez a genetika.

Nem is tartom a kapcsolatot amugy en se a nagymamammal, meg nyilvan ok se, borzaszto egy ember.


Ajanlom ezt neked is, azota van beke, amiota nem beszelunk vele.

2022. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudjuk.
2022. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Én örülnék ha nem kéne tartanom velük a kapcsolatot, de ugye a férjem szülei... Ő meg nyilván nem így gondolja.
2022. nov. 14. 14:42
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mindent kérdezz meg, amit itt tőlünk. Hiteles választ nem idegenektől fogsz kapni, hanem azoktól akiket érint. Mert egyetlen helyzet sem ugyanolyan, maximum hasonló.
2022. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Csak megint sértődés lenne belőle szerintem. Mert ha ilyeneket kérdezek tiszteletlen vagyok szerintük. Anyósom is múltkor megsértődött mert minden áron ő akarta pakolni a babaruhát és megkértem hogy ne tegye mert én tudom mit hova szoktam ő meg nem oda rakta.
2022. nov. 14. 14:46
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintük. Az már az ő fejükben van. Neked a másik reakciójával nincs dolgod. Neked azzal van, hogy megvédd magad, ha sértik a határaidat.

Mindig ilyen voltál? Nem tudtad a konfliktushelyzeteket kezelni?

2022. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
Inkább ők sértődjenek meg, minthogy te rágódj rajta, kérdezed meg, hogy miért hajtják ezt? Mert téged már zavar a kellemetlen viselkedésük.
2022. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!