Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan változtathatok azon a...

Hogyan változtathatok azon a helyzeten, hogy a feleségem családja állandóan “bejelentés” nélkül jelenik meg nálunk?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az összes rokona ezt csinálja, mert mindenki a közelben lakik. Engem nagyon zavar, mert nem ehhez vagyok szokva, és utálom mikor váratlanul megjelennek hiszen nem is készülünk olyankor vendégfogadásra plusz idegesítő mert mi van ha épp mást szeretnénk csinálni?

Tudom, hogy a megoldás a megbeszélés lenne, de nem tudom hogyan lehetne ezt közölni, úgy hogy ne tűnjek kőbunkónak. A feleségemet pedig sajnálom, mert tudom hogy neki meg rosszul esne ha ilyet kellene mondania a saját családjának.


2023. jan. 13. 12:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
6%

Viccet félretéve volt már olyan, hogy zuhanyzás után boxerban ültem, mire szólt a feleségem hogy siessek kapjak magamra valamit mert jöttek a szülei.

Ezek szerint nem bejelentés nélkül érkeznek

2023. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
97%

#11

"JöTTek". Akkor jelentik be magukat, mikor már ott állnak a kapuban, hogy "helló, jöttünk". Van idő felkapni egy nadrágot, míg beérnek a szobába, ennyi a felkészülési idő. Szerintem ezt nevezhetjük bejelentés nélkülinek, mert ha ezt nem, akkor mit?

2023. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%
#12 igaz. Figyelmesebben kellett volna olvasnom
2023. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%
Párszor meg kell csinálni, hogy ajtót nyittok és közlitek, hogy épp most indultok, sorry, legközelebb szóljanak előre. És veszitek a kabátot, cipőt, táskát, kitoljátok az ajtón őket és elindultok a másik irányba, mint amerre ők mennek.
2023. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
94%
Az a helyzet kedves kérdező, hogy amíg a feleségedet nem zavarja ez a dolog, addig ezen ő nem fog változtatni. Főleg, ha a feleséged túlságosan is jóban van a családjával. Engem is idegesítene ez, mert én egy vendégségre szeretek felkészülni. Én is jàrtam már úgy, hogy pont hétvégi nagytakarítást tartottunk ès felhívott az egyik unokatesvérem, hogy pont erre fele kirándultak ès beugornának egy fél órára. Hiába mondtam, hogy nem alkalmas, mert épp felvan forgatva az egész hàz, nem vették a lapot, mondogatták, hogy őket nem zavarja meg nem kell őket megkínálni se. Beengedtük őket, de elég kellemetlen volt, de szerencsére ezt azota nem jàtszották el.
2023. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%

Muszáj lesz a feleségednek mondanod. Finomítani azzal tudod, ha nem arra hegyezed ki, hogy tőlük bunkóság hogy csak úgy beállítanak, hanem arról beszélsz, hogy te kellemetlenül érzed magad a váratlan vendégektől. A saját rokonaidtól is kellemetlenül éreznéd magad, ha rendszeresen így jönnének. Vannak olyan emberek, mint a feleséged, akik minden pillanatban át tudnak állni társasági üzemmódra (bár az ilyenek is többnyire csak a saját rokonaikkal ennyire rugalmasak ;)), de a legtöbb embernek erre rá kell készülni, mert zavarja őket, hogy mindenféle olyan helyzetben rátörnek, amikor úgy tudták, ráérnek pl. alsógatyában csetelni a kanapén, mert nem jön senki. Te az utóbbi, népes csoportba tartozol, a hozzáállásod nem abnormális (sőt inkább többségi) és mivel ez a te otthonod is, szeretnéd, ha tekintettel lennének rád. Kedveled a rokonait, és egyébként szívesen látod őket, de tudjál már róla előre, mert a meglepetés negatív ereje rossz hatással van a kedélyállapotodra, mikor csak úgy betoppannak.


Amúgy az én anyám is így jön, de évente kb csak 4 alkalommal, és általában akkor is csak 20 perce. Plusz lehet sejteni ha jön, mert az érkezése alkalmakhoz kötődik, pl. ha szülinapom van, akkor valamikor az akörüli napokban jönni fog. Azt is tudom, hogy kizárólag este jön. Ha ez gyakoribb és kiszámíthatatlan lenne, szólnék neki, hogy bocs, de inkább hagyja már el ezt a szokását. Ugyanennyit elviselnék a férjem szüleitől is, évi 4-5 bejelentés nélküli beugrást, többet tőlük sem.

Ne szégyelld ezt a privát szféra iránti igényedet, teljesen normális. Ha a feleséged azt hiszi, hogy nem, világosítsd fel, hogy de, és ne vegye ezt a családja elleni támadásnak, mert nem arról szól. Ez csak olyan, mint az, hogy tőle sem szeretnéd, ha mondjuk bökdösne téged evés közben.

2023. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%
Ha szerinted az ezért való szólásért téged kőbunkónak tarthat a feleséged, akkor mi bajod, azzal, hogy átjönnek? Nekem ez kicsit egy zsák a foltját megtalálja sztori. Tök mindegy mit fogsz mondani, úgyse fognak komolyan venni se a felséged, se a szülei. Egy olyan ember, akit ez az átjárás tényleg zavar, egyszerűen nem engedi be őket.
2023. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%
Mozgósítsd anyukád, jöjjön el párszor tök váratlanul. Lehet, hogy a feleségednek így jobban felmegy, mi a bajod a váratlanul felbukkanó vendégekkel.
2023. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell párszor fordítva csinálni, hogy nekik hogy tetszik.
2023. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Darius- ***** válasza:
91%
Hagyd a feleséged, mondd meg nekik te egyszer és érthetoen.
2023. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!