Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan változtathatok azon a...

Hogyan változtathatok azon a helyzeten, hogy a feleségem családja állandóan “bejelentés” nélkül jelenik meg nálunk?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az összes rokona ezt csinálja, mert mindenki a közelben lakik. Engem nagyon zavar, mert nem ehhez vagyok szokva, és utálom mikor váratlanul megjelennek hiszen nem is készülünk olyankor vendégfogadásra plusz idegesítő mert mi van ha épp mást szeretnénk csinálni?

Tudom, hogy a megoldás a megbeszélés lenne, de nem tudom hogyan lehetne ezt közölni, úgy hogy ne tűnjek kőbunkónak. A feleségemet pedig sajnálom, mert tudom hogy neki meg rosszul esne ha ilyet kellene mondania a saját családjának.


2023. jan. 13. 12:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
95%
Amikor én emiatt szóltam a páromnak, azt mondta, hogy nem vagyok normális, hiszen mindenhol (!) úgy szokás, hogy a családtagok gondolnak egyet és jönnek, mert családtagok. Egyszer aztán nagyon osszevesztunk egy ilyen alkalommal és végül nem jöttek fel. Azóta viszont legalább ebben a témában nyugi van.
2023. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

21:

"a családtagok gondolnak egyet és jönnek, mert családtagok"


Tudod, mit mondtam volna erre?

Hogy pont itt van a legnagyobb zűr a párom fejében!!!

Mi ketten már egy külön család vagyunk, vagyis a szülei NEM családtagjaink!

Ilyenkor bukik ki, mennyire nem tudnak egyesek leválni a szüleikről!

2023. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is itt lakik anyós, após a közelben, gyakran jönnek is akár telefonálás, bejelentés nélkül is. Sosem volt ezzel bajom. Ki a fenét várjunk ha nem a családunkat, mert ha tetszik ha nem a házastárssal őket is megkapjuk.
2023. jan. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
22. Pont ezt mondtam neki.. de egyre inkább kibukik a dolog, hogy ő inkább a szüleihez tartozik, mint mi egymáshoz.. szóval nem sokat jósolok már ennek a kapcsolatnak... (Felpontoztalak. Láttam, hogy nagyon lehúzták a válaszod, pedig elég hasznos.)
2023. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

#23

"Ki a fenét várjunk ha nem a családunkat?"

Én mondjuk szeretek kellő időt úgy tölteni a saját otthonomban, hogy éppen SENKIT nem várok, és nyugodt lehetek afelől, hogy nem is jönnek. Mert épp nincs időm/kedvem/alkalmas körülményeim vendégekhez, akkor sem, ha családtagok. Majd ha szólnak, hogy akarnak jönni, majd akkor várom őket.

2023. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
93%

"Tudom, hogy a megoldás a megbeszélés lenne, de nem tudom hogyan lehetne ezt közölni, úgy hogy ne tűnjek kőbunkónak."

Én nagyon konfliktuskerülő vagyok és nálam ilyesmikre a bevett szokás hogy úgy csinálok, mintha szívességet kérnék. "Megtennétek, hogy innentől kezdve szóltok, mielőtt jöttök? Csak mert nekem úgy könnyebb beosztanom az időmet."

2023. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a lényege a különköltözésnek, hogy nem jönnek át csak úgy.:)

Esetleg kérd meg a saját rokonaidat, hogy 2 hétig jöjjenek random 5-6-szor.:)

Kié a lakás különben?

Mert ha a tied, akkor egyszerűen nem adsz kulcsot és ennyi.

2023. jan. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
84%

Nyiss ajtot legkozelebb egyszal pocsben. Ha nem veszik a lapot akkor legkozelebb is.

Ne oltozz haptakba es kozold h eppen dugni keszultetek.

2023. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a feleségednek te vagy a családja.


Egyébként nekem is volt ilyen párom, a rokonai lazán hétköznap! este kilenc órakor is beállítottak. Volt, hogy ültem a fürdőkádban, és egyszer csak kopogtattak az ajtón! Ez megtörtént eset! Sőt, hétvégente pl. szombat délelött beállított az unokatestvére a két gyerekével. Én ezt akkor szóvá is tettem, amiből nagy vita lett és szakítottunk is aznap. Ma már azt mondom hála istennek, azóta már megházasodtam...

2023. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
6-10 alkalommal nem nyittok ajtót, mint akik nincsenek otthon , és talán leszoknak róla. Bunkók az ilyenek, ha már nem tanították meg nekik a szüleik mi az illem, majd most megtanulják.
2023. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!