Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék adtak egy öreg,dohos...

Anyósomék adtak egy öreg,dohos szagú régi fa szekrényt,ideiglenes használatra, amibe bebüdösödtek a ruháim.Nem volt hova tenni,így kivittük a tető alá. Anyós ma volt fent,és morgott érte. Mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés
Nem merte a szemembe mondani,hanem a páromnak morgott érte, párom meg elmondta nekem,hogy anyósnak nem tetszett. Át akarták volna vinni, a ház másik részébe,de nem engedtem azt sem, mert az egész házban olyan szag lett volna. Hazamentem nagyszüleimhez,megérezték a ruhámona büdös dohos szagot, és valószínű másutt is érezték mások is. Most emiatt nekem kell lelkiznem,hogy ki mertem vitetni a szekrényt? Le tudták volna vinni a garázsba magukhoz,ha annyira sajnálták..többször is mondtam,hogy a két férfi vigye le..nem vitték,én meg úgy döntöttem,akkor kirakjuk,nem fog idebent bűzölögni. Napok óta nem győzöm mosni a ruháimat,meg szellőztetni,hogy kimenjen a szag. Az utazótáskám füle be is penészesedett egy helyen..Egy percig sem lett volna szabad ilyen szekrényben ruhát tárolni,és most azon megy a hiszti,hogy megszabadultam tőle. Mielőtt odaadta állítólag kimosta hypoval. Most meg az a baja,hogy szeretnék új szekrényt helyette, és nem az övét nézegetni,ami barna fa bútor..a szobában levő többi szekrényem meg fehér Ikeás bútor...Ráadásul én lakom itt ebben a házban és nem ő..nem neki kellett nap mint nap ezt a büdös dohos szagot elviselni,és úgy aludni,hogy soha nincs jó illat a szobában meg sehol sem mert szellőztetés ellenére is mindent átjár ez a szag.
2023. ápr. 19. 18:11
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
85%
Mindehhez mit szól a férjed?
2023. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
75%
Apai nagyanyám az ő kelengyeládájában tartotta annak idején a molyoktól megóvni szánt ruhaneműket és mellette természetesen naftalin is volt. Ő 69 éve meghalt, a kelengyeláda most 44 éve nálunk van az előtérben. Régi könyvek vannak benne, viszont a naftalin annyira beleette magát a fa likacsaiba, hogy a naftalin szagot még most is érezni.
2023. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
68%
Semmit,mi a kérdés...
2023. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, hogy igazad van. Innentől kezdve nem értem, mért kéne neked bármit is csinálnod ezzel? Mért nem nőtök már fel felnőttként? Nem vagy az anyósodnak se az óvodás gyereke, se a beosztottja, hogy rettegned kelljen tőle!
2023. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
88%
Hozzánk fél háznyi bútort, dobozt, ruhát akartak ideiglenesen elhelyezni. A mi házunk kész, berendezett, de már elkezdték tervezni, mit hova pakoljak el, hogy a más cucca elférjen a fedett, fűtött szobában, nehogy baja essen. Én sem engedtem be, a tornác alatt megvárta a gazdáját. Aki spórol a tároló bérlésen, az ne dirigáljon.
2023. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk is teljes jóindulattal adott egy szőnyeget, viszont rohadtul lábszagú az egész pedig kimosta 🤢 Ez egy nagy szőnyeg, szerintem 190×190 lehet. Először fel sem tűnt a szag, úgy vettem észre hogy nem tudtam mitől van olyan fura szag a szobában és hiába szellőztetek, X idő után megint olyan jellegzetes. Aztán rájöttem hogy a szőnyeg olyan hülye szagú... Hátt mondtam is a páromnak hogy nézzünk egy másikat!!


A helyedben visszavittem volna, ha nem hallgatnak rád.

2023. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
87%
Nem érdekel ha anyós megsértődik vagy hisztizik.Az én lakásom nem pedig az övé szóval ha akarom megszabadulok attól a szekrénytől ami miatt bűzlik a lakás.
2023. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem közöld anyósoddal az alábbiakat:

A szekrény dohos. Ennek az az oka, hogy a penészgombák beletelepedtek és mivel a gombafonalak átszövik a fát azt onnan kitakarítani nem lehet. Akkor sem ha kihipózza. A hypo eltünteti a felszíni 1-2 cm-ről a penészt, de ez csak ideiglenes. A gomba újra szaporodni fog. Hogy nem tűnt el végleg arra a szag is bizonyíték.

Bármit is teszel egy ilyen szekrénybe a szag és a penész azt is átjárja, tehát tönkre fog menni, de ezt már tapasztaltad.

A penészgomba a nyilvánvaló dohos szagon túl egészségtelen is, hosszú távon a lakásban tüdőbetegségekhez, allergiához vezethet.

Ezek után a kedves mama választhat. Ha szerinte egy penészes, dohos szar ér annyit, hogy büdös legyen, mindent tönkretegyen és még meg is betegítsen benneteket, akkor vigye haza a saját lakásába és gyönyörködjön benne. Ha erre nem hajlandó, akkor válasszátok a penészgomba egyetlen hatékony kiirtási módját, vágjátok fel és égessétek el a francba az egészet, akkor legalább 1-2 estére meleget csinál, annyi haszna lesz.

2023. ápr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz, tömör fa bútor. Ketten is alig bírtuk mozgatni,pedig jó erőben voltunk. Lehozni is három férfi hozta le. Ha egyedül el bírtam volna mozgatni,és vinni, már rég nem lett volna itt. Ezért is kértem hozzá segítséget, amit nem kaptam+ megy a balhé.
2023. ápr. 20. 00:22
 20/44 anonim ***** válasza:
87%
Mért magyarázkodsz, kérdező? Nem tartozol magyarázattal idegeneknek! Az anyósodnak is csak egy nagyon rövid kétmondatos tényszerűvel. Jogod van a döntéseidhez! Felnőtt vagy!
2023. ápr. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!