Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék adtak egy öreg,dohos...

Anyósomék adtak egy öreg,dohos szagú régi fa szekrényt,ideiglenes használatra, amibe bebüdösödtek a ruháim.Nem volt hova tenni,így kivittük a tető alá. Anyós ma volt fent,és morgott érte. Mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés
Nem merte a szemembe mondani,hanem a páromnak morgott érte, párom meg elmondta nekem,hogy anyósnak nem tetszett. Át akarták volna vinni, a ház másik részébe,de nem engedtem azt sem, mert az egész házban olyan szag lett volna. Hazamentem nagyszüleimhez,megérezték a ruhámona büdös dohos szagot, és valószínű másutt is érezték mások is. Most emiatt nekem kell lelkiznem,hogy ki mertem vitetni a szekrényt? Le tudták volna vinni a garázsba magukhoz,ha annyira sajnálták..többször is mondtam,hogy a két férfi vigye le..nem vitték,én meg úgy döntöttem,akkor kirakjuk,nem fog idebent bűzölögni. Napok óta nem győzöm mosni a ruháimat,meg szellőztetni,hogy kimenjen a szag. Az utazótáskám füle be is penészesedett egy helyen..Egy percig sem lett volna szabad ilyen szekrényben ruhát tárolni,és most azon megy a hiszti,hogy megszabadultam tőle. Mielőtt odaadta állítólag kimosta hypoval. Most meg az a baja,hogy szeretnék új szekrényt helyette, és nem az övét nézegetni,ami barna fa bútor..a szobában levő többi szekrényem meg fehér Ikeás bútor...Ráadásul én lakom itt ebben a házban és nem ő..nem neki kellett nap mint nap ezt a büdös dohos szagot elviselni,és úgy aludni,hogy soha nincs jó illat a szobában meg sehol sem mert szellőztetés ellenére is mindent átjár ez a szag.
2023. ápr. 19. 18:11
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!
2023. ápr. 20. 00:34
 22/44 anonim ***** válasza:
17%
Legyen külön szobátok. Majd a párod használja a büdös szekrényt.
2023. ápr. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
70%
Kimorogta magát innen kb semmit.
2023. ápr. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
81%

19! A régi fajta szekrények, fábol vannak. Ezek nem az ikeas fajta bútorok, nincs kisporolva belőlük az anyag. Ez a súlyán is érezhető. Az ikeasat én is arrébb teszem bár nem tudnám a pincébe levinni azt sem. De az ilyen szekrényeket nem tudom mozgatni sem. Minek kapjon server a kérdező, ha ott van több férfi is akik ha ketten hárman megemelik könnyebben elviszik a pincébe. Ha pedig a lakkozott fajta az meg pláne nehéz.

Amikor épült a házunk itt is volt baj, hogy mennyi spot lámpa legyen a oldalt, milyen legyen a burkoló lap. Persze ők csak javasoltak, de mivel nekem a saját konyhamban nem tetszett volna az a szín így nem azt vettük. Természetesen meg volt belőle a sértödés. Erről évek után sem szoktak meg le csak mérséklődött a beleszólásuk. Most meg amikor mondtam hogy oké csináljátok úgy ahogy akarjátok nem érdekel már megsértődtek, leginkább azon, hogy már nem érdekel. Rájöttem hogy így nem csinálnak semmit. Nem is kellett veszekednem sem vitatkoznom sem. Mostmár nem csinálják.

2023. ápr. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen lakberendezési utasításokat mi is kaptunk. A házat a saját, jól átgondolt terveink alapján építtettük, erre mikor már álltak a falak, idejöttek megnézni és elmagyarázták, hogy ezt a falat vegyük ki, oda tegyünk ajtót, amoda kéne a kamra... Egyiket sem vettük komolyan. Aztán a bútorok jöttek. Adták volna a 40 éves szekrényeiket, "csak ideiglenesen, amíg újat veszünk". Nyílván maradt volna örök időkre. Elutasítottuk mindet. Lépésenként rendeztük be a házat a saját ízlésünk szerint. A burkolás, a dísztárgyak, még a konyharuha se jó szerintük, pedig nekünk megfelel. Egy ilyen hatalmas dohos szekrényt be se hozhattak volna.
2023. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
84%

A penész nagyon ártalmas az egészségedre is, arról nem is beszélve, hogy tőled nem elvárható, hogy a ruháidat abban tárold és dohos szagúan közlekedj, mert anyós lelki világa sérülne. Neki már nem kellett a régi, rossz bútor, de sajnálta egyenesen az utcára rakni, ezért lepasszolta hozzátok, hogy ott jó helye lesz = raktárnak, szemétlerakónak, lominak nézi a te otthonodat, amihez semmi joga. Így utólag a helyedben én egyenesen eltüzeltem volna a szekrényt vagy elvitettem volna a szeméttelepre, nem a tető alá raktam volna, mert ott azonnal észrevette gondolom, hogy kivágtátok a házból. Utólag okos az ember, de odabent csak nem járt volna körbe, hogy "na, hol van és milyen a szekrény"?

Amúgy ha bárkinek gondja van még most is belőle, mondjuk anyósnak, tegyél bele egy-két pokrócot meg terítőt, és amikor legközelebb jön át, tedd azt az asztalra meg a székre, ahova leül és azonnal bele fog kötni, hogy milyen szag van nálatok. Akkor megmondhatod majd neki, hogy néhány napot az ő szekrényében pihentek ezek a dolgok.

2023. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
82%
Anyós fiacskájának a ruháit kéne betenni pár hétre; máris nem pampogna a vénlány, ha a fia bűzlene.
2023. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
86%

"könnyebb volt ide elpasszolni,és azt mondani,hogy ő jóindulattal hozatta le"

Tudod te, mennyi mindent csinált már az emberiség egymással "jóindulatból"? :D Anyós enyhén bunkó teremtés, aki még azt a régi fajta elvet vallja, hogy semmit nem dobunk ki, majd találunk neki helyet máshol. Nekem az egyik nagymamám ilyen, időről időre összegyűjt poharakat, evőeszközöket például, aztán dobozszámra hordja át hozzánk (mi ráadásul lakásban lakunk Budán, ő meg vidéken nagyobb házban, neki több helye van pakolni, mint nekünk), hogy majd mi milyen jól hasznosítjuk, mert a fiatalok kevesebbet keresnek, költsünk inkább a fontos dolgokra. Aztán mire legközelebb megyünk, már új étkészlet, poharak meg miegyéb van nála, magyarul egyszerűen le akarta cserélni a régit, csak sajnálta kidobni, ezért "elajándékozta", hogy majd más bajlódik vele. És ugye az unokájaként nekem bűntudatom lenne kidobni, ezért hozzám jöhet. Egyszer egy komplett szekrénysort akart anyukámra rásózni, lett is belőle nagy veszekedés, azóta oda semmit nem tud vinni. Most már hozzánk sem, mert határozottan megköszönünk, de elutasítunk mindent, amit kétes kinézetű dobozokban akar ránksózni.

Ha a férjed sem nagyon akart segíteni kivágni a szekrényt, én biztos beletenném most a ruháit, cuccait, aztán meglepődne, amikor átitatná a szag az ő holmijait is.

2023. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Mivel kint van a szekrény,és még kéznél volt,úgy tettem,ahogy Te utolsó írtad. A mosott ruhákat szépen beleraktam,és rácsuktam az ajtót. Meglátjuk,pár napon belül milyen "finom friss illatú" ruhákat fog viselni. Ma kaptam egyébként meg tőle, veszekedésnél,hogy nekem,hogy esett volna,ha az én bútoromat rakják ki az udvarra. Erre az volt a válaszom, 2 alkalommal kértem már mindenkitől,harmadszorra cselekedtünk. Nem fog rámenni az egészségem, az anyós ejj de nagyon csodálatos jóindulatára,hogy ne az ő helyüket foglalja odafent. Én lakom itt, nem ő.
2023. ápr. 20. 15:02
 30/44 anonim ***** válasza:
77%
Jól tetted, és ha jót akarsz magadnak, a szennyesbe se engeded belerakni a büdös holmit, kerüljön az anyóshoz, sikálja meg áztatgassa ő, mert az tuti, hogy a fene nagy büszkesége már nem fogja engedni, hogy akár csak egy pici dohos szaggal együtt küldje vissza a ruhákat.
2023. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!