Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom beleugat vezetésbe...

Anyósom beleugat vezetésbe mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom nagyon kedves, szorgalmas, de nagyszájú asszony. Nincs jogsija, ebből következik, hogy én szoktam orvoshoz, bevásárolni vinni, persze a tankba soha nem ad, ez még a legkevesebb. Anyósülésen szokott ülni. Általában 95-el megyek, akarok haladni. De ő ordibál mellettem, hogy menjek lasabban, mert nem velem akar megdögölni. Ilyenkor leveszem a tempót 80-85-re. De még ez is sok neki. Kanyarokban ki van készülve, megszólja, hogy kikerülöm az úthibákat, stb. Beleugat abba is, ha dugó van, abba is, hogy hova parkolok, és az sem tetszik neki, ha nem szívesen várok rá órákat, vagy ha kések 5-10 percet. Muszáj elviselnem őt, mivel náluk lakunk. Nektek volt ilyen anyósotok? Mit tegyek?

2023. máj. 23. 19:05
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
25%

23-as vagyok.

Én úgy állok hozzá, hogy ő vendég az én autómban. Én nem egy kiskirálylány vagyok, aki nincs tekintettel más kéréseire/félelmeire.

Ha valaki fél az autómban a gyorsaság miatt, lasabban fogok menni mert mint mondtam, szerintem előrébb való az hogy ő konkretan fél, félti az életét, mint az hogy én gyorsan menjek.

Az én anyósom másba nem igazán szól bele, akkor szokott szólni ha nincs kitakarítva az autóm. Ekkor leterítek egy tiszta plédet neki, hogy ne legyen kutyaszőrős a ruhája, de a kedvéért nem fogom minden alkalommal kiporszívózni a kocsit, nekem nincs erre időm.

Ha időre megyünk, időre viszek valakit, mindig időben kellene elindulni, hogy ne késsünk el, így én mindig 20-30 perccel előbb indulok el ha pontosan időre kell valahová érni... Főleg úgy, ha valaki fél a sebessegtől...

3-éve szereztem meg a jogsimat, azóta is, sokszor direkt furikázok olyan embereket, akiknek már 10-20+ éve van jogsi, és van hozzá ennyi év tapasztalat is, és direkt kérdezem is, szerintük miben kellene változtatni akár. Nekem nem probléma ha kritizálnak, mert kitudom vonni belőle a hasznos kritikát.


Az én olvasatomban az van, ha fél a sebessegtől mint a férjem, lassabban megyek.

Ha koszos az ülés (igazából nem koszos, hanem szőrös) akkor leterítem, ha nem volt időm porszívózni.

Ha időre kell menni valahová, nem kések!

A munkahelyemről se kések, az orvostól se kések, ha más megy időre, aki rám van szorulva, ő se fog késni mert gondoskodom arról hogy ne késsen.

Utoljára tini koromban késtem valahonnan, talán ez a legidegesítőbb szokás számomra, ha valaki késős típus... És na, találd ki, ezt tudja a környezetem is, és az aki mindenhonnan késik viszont velem találkozik, akkor sose késik, tudja hogy utálom.

Én azt hiszem, simulékonyabbak is lehetnénk egymással, senki se vezet tökéletesen.


Illetve nem gondolom azt, hogy együtt laknak, akkor kötelezően mindent elkellene fogadnia a kérdezőnek, viszont azt gondolom valamennyire alkalmazkodnia kell neki is, ha őt viszi valahová kocsival. Az igényeit is figyelembe vehetné akár, gondolom anyós is figyelembe veszi az ő igényeit az együttéles során.

Ha pedig nagyon zavarja az egész, mondom, üljön le az anyossal beszélgetni.

2023. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
72%

31: De a kérdező anyósának nem az a baja, hogy a kérdező gyorsan megy, hanem keresi azt, hogy mibe kössön bele, mert ha csak ez lenne a gond, akkor miért szól bele a parkolásba ès miért sopánkodik, ha dugo van?

Ismerem ezt a típust. De amúgy, ha valakinek gondja van a sebességgel azt udvariasan is lehet közölni.

,,Figyu az a helyzet, hogy én nagyon félek a gyorsulástól ès a nagy sebességtől. Nem mehetnék esetleg a szokottnál kicsivel lassabban?”

De amikor valaki elkezdi: ,,Jáááj ne menj ilyen gyorsan” ès ezt ilyen rikácsoló, sikoltozó hangon, akkor nyilván az embernek elfogy a türelme.

Amúgy nekem is volt ilyen anyósom. Aztán mondtam neki, hogy vesztesen ő, akkor meg mèg megvolt sértődve. Fèl az autóba, de azért hagyja, hogy elfurikázzák. Ha én valaki mellett veszélyben érzem magam, akkor megkérem, hogy álljon fèlre ès kiszálok.

2023. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
24%
Fizettek nekik a lakhatásért vagy ingyen laktok náluk? Kajaztat is titeket vagy önellatoak vagytok? Beszalltok a rezsibe vagy sem? Stb. Ezek fontos reszek, ennek ismereteben lehetne normális velemenyt alkotni. Ha ingyen eltek ott akkor szerintem valahol jogosan nem ad a benzinbe, az hogy sokat beszel vagy okoskodik ez megint nezőpont kerdese. En sem szeretnek olyan autóban ülni ahol egy türelmetlen gyorsanahajtó ember vinne, balesetveszélyes. Jartam mar így azt hittem végem van, nagyon feltem, pedig nem vagyok öreg.
2023. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
72%
33: De miért lenne a kérdező gyorshajtó? Aki a 90/h-t nem bírja az nem való autóba. Főúton, ahol jó az út (nincs kátyú meg nagy kanyarok) ott ennyivel kell menni, különben lassítod a forgalmat.
2023. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Isten őrizzen hogy vele lakjak. Nem élősködök a fején.
2023. jún. 4. 15:14
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
35: A kérdésben mèg azt írtad, hogy vele laksz. Most akkor, hogy van ez?
2023. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
76%
Kell venni egy szájkosarat, ne ugasson.
2023. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
39%

" hogy lehet kiszállni buszozni vagy befogja a pofáját. Ha belead a benzinbe, ha nem."


ké, de lepődje meg, ha ő meg azt mondja, hogy rendben, estig lehet elköltözni.

2023. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!