Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy ne érezzek bűntudatot,...

Hogy ne érezzek bűntudatot, ha az eszem tudja, hogy nem vagyok hibás mégis a beszolasok miatt magam hibaztatom?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves, sni. Több területen le van maradva a fejlődésben. Nemsokára kivizsgaljak autizmus irányába, mert több embernek gyanús lett, hogy az. Leginkább a beszéde van elmaradva. 2 evesen tűnt fel nekünk, hogy nagyon nem olyan mint a többi gyerek. Azonnal felvettük a kapcsolatot a helyi pedagógiai szakszolgalattal es el indultak a fejlesztesek, vizsgálatok.

Tavaly már egyszer beszolt az anyos, hogy nem jól neveljuk es azért ilyen. Nem beszéltünk vele honapokig, en annyira magamra vettem, hogy pszichológushoz kellett forduljak. Ma újra elejtette ezt a mondatot, hogy ha mindig hordtam volna jatszoterre meg zenebolcsibe meg ilyen helyekre akkor nem lenne ilyen. Mert azért lett ilyen mert itt neveltuk a 4 fal között. En tudom, hogy kivittem a jatszora es foglalkoztunk vele. Valóban ringatora meg ilyenekre nem vittem el kiskoraban. Na most elég szarul érzem magam ujra, pedig már épp a feldolgozás útjára leptem. Nyilván elég nehéz feldolgozni önmagában azt, hogy a gyereked mas, hát még ha valaki kelti benned a buntudatot, hogy ha másképp csináltál volna valamit akkor nem lenne beteg :( nem fogom neki magyarázni, hogy ez nem rajtunk múlt, hogy ilyen lett. Csak nem tudom mit tegyek, hogy ne magam hibaztassam, hanem letudjam rázni magamrol ezeket a mondatokat?



2023. okt. 7. 18:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha te nem teszed helyre az anyóst, akkor a férjed tegye helyre az anyját.

Írom ezt anyósként és nagymamaként.

Amúgy a kérdésed és a 6. válaszoló kommentjét olvasva felmerül bennem, hogy hol van az az egekig magasztalt kötelező védőnői ellátási színvonal? Hány alkalommal találkozott a gyerek a védőnővel, hány státusz vizsgálaton van túl... Hogyhogy a védőnőnek, aki szakember nem tűnt fel semmi és nem küldte a gyereket vizsgálatra!?

2023. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%

Jó. Tehát egy buta, tudatlan ember véleményén pörögsz, neki szeretnél megfelelni. Miért?


Miért nem tudsz kiállni saját magadért és a gyerekedért?

2023. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%

11#


Ugyan nem auti, de 3 gyermekem van, ebből 2 sni-s.

Rendszeresen jártam védőnőhőz

Most fogyasztjuk a 3.védőnőt, eredetileg a 4.-t kellene , de maradt a 3.számú amíg az új gyesen van.


Mindkét gyermekemmel én indultam meg, 2 ovi szerint is semmi bajuk nem volt, most sincs ..

Az első védőnő szerint az első gyermekemnél (aki megjárta a PIC osztályt oxigéninkubátort, fejlődésneurológia jártam vele 1 éves koráig) én csak egy első gyerekes, túl aggódó szülő voltam, a gyereknek ilyen a habitusa.. a saját családom szerint túl sokat vártam el a gyerektől.. a kákán is csomót keresek, nem vagyok normális.. a gyereknek semmi baja, majd behozza ha le van maradva stb stb.


Soroljam? Minden voltam, csak szép meg jó nem, senki nem akarta látni, hogy igazam van. Leginkább a saját szüleim, hisz hogy képzelem, hogy nekem igazam van, ő már felnevelt 2 gyereket is..

Aztán mikor a gyerekem kapásból 2 kódot kapott.. akkor hirtelen én lettem a másik kategória, aki nem figyelt a gyerekre, aki elrontotta, aki nem nevelte jól..


A másodiknál kezdték volna megint, na akkor elküldtem mindenkit melegebb éghajlatra..

2023. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

#11

6-os vagyok. Védőnői látogatás legalább 1 éves korig havonta, aztán még egy darabig kéthavonta volt. A státuszokat megcsinálta, a többi időpontban csak méricskélte. A gyerek szokásához híven végigordította minimum onnantól, hogy hozzányúlt. Így nehéz is látni, hogy milyen, mennyit tud, így emiatt nem hibáztatom a védőnőt. A státuszok az én saját bevallású válaszaim alapján készültek, de a gyerek legalább egyéves koráig nagyrészt úgy fejlődött, ahogy a nagykönyvben írva vagyon. Most forog, most gagyog stb... ha volt is itt-ott olyan fejlődési lépcsőfok, amit nem ért el időre, megmondta a védőnő, hogy nem katasztrófa, ez csak az átlagfejlődéshez viszonyít, de minden gyerek más. Aztán ahogy "nyílt az olló" a lemaradásban, és észrevettem nem sokkal másfél éves kora előtt, hogy itt többről van szó, a 18 hós státuszon bizonyítást is nyertem. Instant bukás. Azt hiszem, több kérdésre válaszoltam nemet, mint igent, szóval ha addig nem is vettem volna észre, annál a státusznál minimum gyanút kellett volna fognom nekem is, és a védőnőnek is. Ő akkor is azt mondta, szerinte nem lesz gond, várhatnánk is még egy kicsit, végigmegyünk a státuszon 1-2 hónap múlva megint, biztos a habitusa is ilyen, meg én is olyan csendes, visszafogott anyuka vagyok. Na, ekkor szerintem is hibázott, szorgalmaznia kellett volna, hogy továbbvigyem. De nem vártam rá, egyből elindítottam különutasan a pedagógiai szakszolgálati vizsgálatot és a fejlesztést. Mivel nem küldtek el azzal, hogy túlaggódom és semmi szükség rá (pedig a lelkem mélyén reménykedtem benne), úgy látszik, helyesebben ítéltem meg a helyzetet, mint a védőnő.

2023. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

Nekem már iskolás lányom van, enyhén autista, megkésett beszédfejlődésű, a 2-4 éves kor volt nála a legrosszabb. Én hordtam baba-mama klubba is, tudod, ott miket csinált? Folyton kezet mosott, ill. nyitogatta a csapot, amikor épp nem, akkor azért kellett közelharcot vívni, hogy ne a seprűt, lapátot abajgassa, amivel a személyzet takarított. Voltak kerekítős, éneklős foglalkozások is, amelyekbe persze nem vett részt, néha még sírva is fakadt tőlük. 100 milliószor próbáltam vele itthon képeskönyveket nézegetni, mesélni, ő meg 1 mp-enként lapozott tovább, és hisztizett. Rengeteget beszéltem hozzá, próbáltam énekelni is, sokszor befogta még a szám is. Szóval, erről ennyit… Ja, de semmit nem csináltam az ügyben, mégis 8 hónaposan már járt, és több olyan dolgot is hamarabb csinált, amibe nemigen fektettem energiát, mert még úgymond "nem lett volna ott az ideje", és mégis tök könnyen ráérzett magától.

Én megmondanám az anyósnak, hogy folynak a kivizsgálások, majd kiderül, mi van, és legyen kedves, tartsa meg a tanácsait/véleményét.

2023. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt válaszolnám anyósomnak:


Ne ismételgesse a hülyeséget, mert az orvosok egészen mást mondanak.


De ha nagyon ki lennél rá akadva, akkor ezt mondanám:

A gyerek lehet, hogy azért ilyen, mert magától örökölte.



Ha visszaszólsz, legalább helyreáll a lelki egyensúlyod.

2023. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Akik saját tapasztalatbol irtak, néhány mondat az fejemben is mindig ott van ezekből :(

Tudjátok az a baj, hogy tavaly már egyszer szépen, tényleg szépen es kulturáltan szóltam neki. Akkor vérig sértődött. Úgyhogy en már nem magyarázok neki, mert nem lehet.. Neki nem szabad szólni semmit, mert mindig csak neki lehet igaza. Es o mondhat mindent, de fordítva nem. Magamban kell rendeznem emiatt, hogy ne vegyem fel a béke érdekében a hulyeseget

2023. okt. 11. 18:23
 18/28 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem el kell mondani minden alkalommal újból, de próbáld ne a szívedre venni! A 15-ös vagyok, a szobatisztaság se volt egyszerű… Nem sokkal 2 éves kora után majdnem összejött, elkezdett bilibe pisilni, nagyon megdicsértük mindig, egyáltalán nem érdekelte, és abba is maradt. Úgy megtorpant a dolog, hogy 3 év 9 hónaposan lett csak ténylegesen szobatiszta, a visszatartás ugyan működött, de bilibe, vécébe az istennek se, ha végképp nem bírta, bepisilt. Egy olyan napon kattant át nála vmi, amikor többször is bepisilt, hosszú idő után újra szólt, hogy kell pisilnie, sikerült vécébe, és onnantól már csak kevés baleset volt, az ágytisztaság már könnyen jött. Sose fogok rájönni, mitől váltott… Természetesen nem az a konklúzió, hogy „más” gyermeknél ne próbálkozzunk ezzel-azzal, csak ugye arra akarok rávilágítani, hogy nem ritka auti gyereknél, hogy sok erőbefektetéssel sincs igazán eredmény, és nem hibásak ebben a szülők.
2023. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
59%
De mért kell egy ostoba, gonosz banyával békében lenned? Nem kell semmiben lenned. Menjen oda a férjed, ha akar, te meg maradj itthon illetve menj el otthonról. Nem kell neked senkiért beáldoznod magad, te vagy az értékesebb! Az anyós nem áll fölötted, hogy hatalma legyen feletted! Egyenrangú felnőttek vagytok! Te gyerekállapotból nézel fel rá! Nem kéne!
2023. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Annyira jó ezeket olvasni.. jó.. értsétek jól. Pl ezt a könyvben mutogatós, éneklős, tanítós dolgot, olyan jó, hogy írta valaki. Mert én is próbálkoztam anno sokat, de csak nem figyelt, csak hárított, nem akarta, nem mondta, nem mutatta, oda se nézett. Nagyon sokáig ha mutattam valamit neki ő nem nézett arra.. nem értette egyszerűen a dolgokat. És mindenki mondta, hogy mondókázz vele, mutogass neki és elfog kezdeni beszélni. Nem tudtam velük megértetni, hogy de nem figyel értések meg.. csak balhé a vége. Nem értették. És most végre látom, hogy ez is nem csak velünk történt meg. A szobatisztaság nekünk se ment. Csak a feszkó volt belőle, mert akkor sem értette mit akarunk. Aztán egyszer csak jóval 3 éves kora után elkezdte magától. De hiába erőltettem, tanítottam én bármit.. mindent kb 1 évvel később csinált mint "kellett" volna. És feltűnt ez nekünk, tudtuk, hogy valami nincs rendben, azt is tudtuk, hogy mi mindent megtettünk. De a környezet (anyós) csak annyit látott, hogy milyen szarul csinálunk mindent és azért ilyen.. a mai napig ráerőltetne dolgokat amiktől kiborul és órákig ordít. De szerinte az is csak elkapatás. Egyébként tanárnő az anyós, igaz már idős.. de nem értem ha alapból nem egy hülye nő, akkor miért nem érti ezeket. Lehet csak a meny iránti rosszindulat vagy nem tudom már.. De nekem emiatt még lesz pár köröm a pszichológusnál. És ő erről nem tud semmit, mert valószínű ezt sem érti, hogy mekkora sebeket ejt egy másik emberen.
2023. okt. 11. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!