Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a hibás amiért...

Én vagyok a hibás amiért megkértem anyósomékat, hogy vigyázzanak a rendre?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a kisbabámmal, én végzem a házi munkát, főzök, takarítok az egész házban, elméletileg az emelet a miénk és ott ,,lakunk", de lent van a közös konyha és a kisbaba ott biztonságban van a lépcsőtől is, mert nagyon sokat mászkál.

Szóval anyósom ledobálta a sáros bakkancsát, én a konyhában voltam pár percre, ott hagyott engem és 2 perc múlva már a sáros bakkancsal a kezében találtam meg aminek nyalogatta a talpát. Mikor haza jöttek mondtam hogy találjanak helyet a cipőknek mert a gyerek a szájába vesz mindent, erre anyósom mondta hogy ha ő zavar minket akkor elköltözik. Apósom a nappaiban a szemetes mellé dobja az almahaját, pedig az 5 cmel arrébb van, poharakat szanaszét, cipővel a házban, munka után senki sem rázza le magát, bejönnek koszos nadrágban, a férjem nem fogta pártonat hanem megharagudott mert úgy vélte őt hibáztatom, meg sem hallgatta a véleményem, éppen nem áll velem szóba. Minden nap fel porszívózok, letörölgetek, elmosogatok, főzök, de nem tudok mindent újra és újra elvégezni, fent is lent is.

Hibásnak érzem magam, amiért szóltam, mert csak dolgoznak, de szerintem a munka nem kifogás a rendetlen életmódhoz. Én is keresek, van szülésim+ még egy kis plusz munkával is keresek egy kis pénzt.


2022. okt. 27. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 A kérdező kommentje:
Jaj és a kisbaba meg minden koszt a szájába vesz ha talál, félek hogy nem veszem észre és valami a torkán akad.
2022. okt. 27. 14:58
 2/86 anonim ***** válasza:
93%

A legfontosabb megint kimaradt: kié a ház? Miért laktok együtt?


Nem mindegy, hogy ti költöztetek a nyakukra vagy ő a tietekre.

2022. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
16%
Nyalogatta a gyereked a bakancs talpáról a sarat? Én őszintén szólva nem lennék nyugodt, a szellemi állapotát illetően...
2022. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
58%
#2 Mert ha ők laknak anyóséknál, akkor teljesen normális, hogy letojják azt, hogy ez veszélyes a saját unokájukra? :D Ne már... Erre nem azért kellene figyelni, mert a kérdező ott van és szóváteszi, hanem alap lenne a baba miatt.
2022. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
77%
Arrol nem is beszelve hogy egy csecsemot vagy kisgyereket egy percre nem hagyunk magara. Ha ott lennel mellette akkor nem tudta volna a koszos cipot nyalogatni. Ma meg a cipot nyalogatja, holnap a konnektorba nyulkal.
2022. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
77%

,,Szóval anyósom ledobálta a sáros bakkancsát, én a konyhában voltam pár percre, ott hagyott engem és 2 perc múlva már a sáros bakkancsal a kezében találtam meg aminek nyalogatta a talpát."


😂😂😂


Anyósod nyalogatja a bakancsa talpát?

2022. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem "mert csak dolgoznak". Apám 12 órázik + 1 órát számoljunk összesen arra, hogy oda-vissza jön, az 13 óra, mégsem jut eszébe sáros cipővel bejönni. Sőt mi több, nagy eső után is azelőtt veszi le a cipőjét, hogy átlépné a küszöböt. Vagy legrosszabb esetben azonnal leveszi, amint bejött, aztán fel is töröl maga után, ha úgy látja, hogy csinált nyomot.


TE még ha semmi pénzt nem keresnél, akkor sem vagy házvezetőnő, akinek dobálhatnak kuka mellé, összedzsuvázhatják a mindenséget a házban, hiszen a hülyéjének úgysincs más dolga. Azt megcsinálni, fenntartani szintén nem két perces meló, de ha az lenne, akkor is lehet tiszteletet mutatni ezért, csakugyan azért, hogy ők meg dolgozni járnak. Megaztán néhány év és gondolom ugyanúgy dolgozol, mint gyerek előtt.


Én a helyedben, ha ennyire lenéznék amit csinálok, nem csinálnám meg. Mindig a gyerek mellett lennék, azokra a részekre vigyáznék, de nem főznék, nem lenne csillogás, nem lehetne enni a padlóról. Ezt mondjuk egy hétig csinálnám, aztán megnézném, hiányozna-e nekik a tisztaság. De ha a párom ennyire nem tisztelne engem, lehet haza is költöznék gyerekkel együtt, hátha észbe kap. Mert az egy dolog, hogy anyósék hülyék, de hogy a párom, aki elméletileg a másik felem, akivel együtt öregedünk meg, akivel támogatjuk egymást jóban és rosszban (házassággal vagy anélkül, egyre megy a kapcsolat lényege), így viselkedik? Na nem! Ha én biztos vagyok, hogy mindent jól csinálok, odafigyelek rá, törődöm vele, tisztelem őt, nem érdekel, hogy stressz miatt van, amiről nekem nem beszél, vagy elmondta egyszer, az ok lényegtelen, nem otthon kell levezetni bunkózással, tiszteletlenséggel, lebecsüléssel.

2022. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
61%
Nem kéne egyedül hagyni a gyereket. Ha muszáj kimenned valamiért, akkor tedd járókába.
2022. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
16%
Ezekkel az anyósokkal meg apósokkal sok a baj, be kéne már törni őket és rendesek lesznek.
2022. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
22%

Neked kéne odafigyelni a gyerekedre. Ott laksz más házában, nem dolgozol. Jó vastag bőr van a képeden, hogy te parancsolgatsz nekik.

Le tudsz hajolni és felszedni az almahéjat, eltenni a cipőt...

Ők, a ház tulajdonosai, az eltartóid sem szólnak ha este bőg a gyereked és nem tudják miatta kialudni magukat. Költözz anyád nyakára, ott biztos tisztább környezet van.

2022. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!