Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós beleszól a terhéssegembe...

Anyós beleszól a terhéssegembe? Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Párom szüleivel régen nagyon jó volt a kapcsolatom, majd később megromlott. Igazából anyósom sosem kedvelt, de kedves volt velem a kezdetektől fogva, az ő szavaival élve: "megtűröm, úgy is hamar lesz másik". Ahogy megtörtént az eljegyzés, összeköltözés, kevésbé tolerált engem, majd a házasságunk megkötése után hangosan hangoztatta, hogy sosem fog tudni elfogadni családjának.

Párom beszélt vele, így egyféle kellemetlen udvariaskodás jellemezte a kapcsolatunkat.


Három hónapos terhes vagyok, néhány hete közöltük a nagyszülőkkel, szüleim és apósom is nagyon izgatott, nagyon édesen reagáltak a hírre.

Anyósom persze nem bírta ki, és kiszaladt a száján a vélemémye, miszerint a babával akarom egy életre magamhoz láncolni a fiát. Nyilván reménykedett, hogy még van valami halvány esély, hogy megszabaduljon tőlem.

Párom alig beszél vele, de rendszeresen találkoznak, mert közös családi vállalkozásuk van apósommal. Egy településen lakunk, habár nem egy utcában, de elég közel egymáshoz. Alkalomadtán beszoktam nézni a férfiakhoz, de sajnos anyosom is ott volt, így nem tudjuk kikerülni.

Múltkoriban fejébe vette, hogy nem szükséges nekünk otthonra szobakutya, mert árthat a babának. A kutyus évek óta a társam, a férjem is imádta mindig, amikor pedig ősszeköltöztünk nem volt kérdés a kutya sorsa.

Később anyósom azt találta ki, hogy ne az utcára nézzen a leendő babaszoba, majd hozzátette, hogy mindez az én hibám, mert én akartam nagyon azt a házat.

Legújabban avval zaklat, hogy terhesen mit képzelek magamról, hogy lovagolni járok. Évek óta lovagolok, a lovamat ismerem, mindig is türelmes, nyugidt állat volt. Az orvosom szerint, ha jol esik a sport, míg nem erőltetem meg magam űzzem nyugodtan, de anyósom szerint evvel "idő előtt megölöm a fia gyerekét".

Mindez nem lenne elég az egész rokonságnak, minden barátjának elhordott mindennek, és az egész falu erről beszél.

A főzési szokásaimat is becsmérelte, és szerinte túl modern (ahogy minden más is az, amihez hotzányúlok).

Nem zavarna, ha kitudnám kerülni, ha nem terhelne meg érzelmileg ez az egész.

Mit lehet kezdeni vele? Múltkor megjelent nálunk teljesen random. Saját magát engedte be kulccsal, amit a párom az apósomnak adott vészhelyzet esetére. Akkor is a fejemhez vágott valamit, alig tudtam kitenni az ajtón, ahova valónak érzem most.



2023. okt. 30. 00:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, hogy nem egyszerű, de próbáld meg lesz.rni amit mond. Képzeld azt, hogy ő egy hisztis kisgyerek vagy egy kis rosszindulatú kobold. Nekem általában ezek segítettek elviselni a kattant anyósjelöltjeimet, akik egyértelműen csak rosszindulatúak akartak lenni.


Ahhoz meg, hogy mit csinálsz miközben terhes vagy (meg úgy alapjába véve amúgy is) semmi köze sincs. Ha mondjuk végigdrogoznád a terhességed érteném, hogy aggódik, de ez csak a részéről felesleges károgás.


Kitartást kívánok hozzá és gratulálok a babához!

2023. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem próbálj koncentrálni arra, hogy nyugodt maradj, a sok hülyeség egyik füleden be, másikon ki.

Engem nem anyósom szekált, hanem a munkahelyi stressz kínzott (már terhesség előtt is), de érdekes módon el tudtam engedni. Úgy voltam vele, hogy nincs az a munka, ami megérné, hogy bajt okozzak a babának, így visszavettem a pörgésből (érdekes módon így sem csúsztam ki a haráridőkből). Nyilván nem ugyanaz, de érdekes, hogy az anyaság mennyit tud számítani fejben 🙂

Gondolj arra, hogy életed legszebb időszaka kezdődik, a férjed szeret, ez számít, anyós a fejére is állhat, akkor is hiába igyekszik, ne hagyd magad kizökkenteni.

Ha épp be is talál, maradj higgadt, szerintem ha látja rajtad, hogy lepereg a gonoszkodás, akkor megunja majd.

Az apóssal meg a helyedben próbálnék még kedvesebb lenni, hátha ő is segítene leállítani, ha látja, hogy alaptalan a piszkálása. Tán neki sem cél miattad az egész családdal összerúgni a port...

Boldog babavárást kívánok, vigyázz magatokra azért! 🙂

(Azért azt az infót is közölhetné valaki - itt most pont nem rád gondolok, hanem pl. párodra, apósodra, bárki családtagra - a kedves mamával, hogy az a kicsi nem csak az ő pici fiának a gyermeke és az ő unokája lesz, hanem a te babád is, szóval álljon le a kisajátítással, mert egy anyával szemben ő csak veszíthet... és ezt veheti fenyegetésnek is! 😀)

2023. okt. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz vele.
2023. okt. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

Kulcsot vissza kell venni, és ne menj többet hozzájuk.

Nekem teljesen abszurd, hogy férjed és apósod együttvéve sem tudják leállítani anyósodat.

Én a férjed helyében úgy helyre raknám ilyen megjegyzések után, hogy ő se keresné a társaságomat.

2023. okt. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

Azért itt a férj is megéri a pénzét...

Bizonyára érzi az anyja és a párja közötti folyamatos feszültséget. Nem érez késztetést, hogy helyretegye az anyját? Pedig ezt elsősorban neki kellene rendeznie, nem pedig kitenni a párját azanyja folyamatos intrikus szekálásának.

2023. okt. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Miért kell neki beszámolót tartani mindenért? Az én anyósom is ilyen volt, túl közlékeny és közvetlen voltam vele, aztán másnak meg össze-vissza csűrte, csavarta amiket mondtam. Beleszólt mindenbe, még a gyerek nevébe is bele akart szólni. Onnantól kezdve nem avattuk be semmibe, nem tartottunk semmiről beszámolót. A kisfiamnak 2 keresztneve van, abból a 2. nevet nem is tudták, csak amikor megszületett. Így is sikerült nekik a névválasztást kifogásolni, mert szerintük liba nevet adtam a gyereknek (Márton).
2023. okt. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%

4-5 igazat mond, itt a ferjednek kellene eligazitania az anyjat. Mondjuk en mar ott megszakitottam volna vele a kapcsolatot, amikor kijelentette, hogy o soha nem fog elfogadni teged.

De 6-nak is igaza van, ha mar a kapcsolat megszuntetese nem opcio, akkor nem osztanek meg vele semmit. Se a fozest, se a lovaglast, se semmi. A hazamba meg vegkepp nem tehetne be a labat.

2023. okt. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Azt a kulcsot azonnal vissza kell venni és zárat cserélni. Vészhelyzet esetén nem az apósodat kell hívni, hanem a mentőket meg a tűzoltókat. Ne legyen másnál kulcs.

A többihez csak annyit, hogy anyósom ugyanez pepitában. Azt érte el, hogy én nem találkoztam vele 10 éve, és nem ismeri az unokákat sem. A férjem néha megkérdezi, hogy tudna-e normálisan viselkedni egy találkozón, erre kezdődik a sápítozás, tagadás, és öt perc alatt ott tartanak, hogy én elcsesztem a férjem életét. (Nyugis, szép családi életet élünk, ezt a dumát már régen se értette senki.) Tehat ez így marad. Terjesztett ő is mindenfélét, de aki nekünk igazán számít, az átlát rajta, a többit leszarom.

2023. okt. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Apósom csinált hasonló vicces dolgokat, az elején engem se vettek komolyan, majd összeköltözés után az lettem, aki kihasználja a fiát. Végül esküvőt is helyettünk akartak szervezni, onnantól csak véglegesített dolgokat mondtunk el utólag. A terhességem bejelentése után sértődés jött, majd a semmiből barátkozni kezdtek. Kiderült, hogy a férjem végig csatázott velük a parancsolgatásaik miatt, de engem kizárt belőle, hogy ne stresszeljen. A baba születése után jöttek volna az unokához, engem inkubátornak néztek, nem foglalkoztak azzal, hogy vagyok szülés után. A férjem lezárta a látogatásokat addig, míg jobban lettem, ez sajnos elhúzódott, hónapok teltek el. A szülei szerint én tiltottam el a férjemet tőlük (mintha egy felnőtt férfinek megtilthatnék bármit is), de neki volt elege a pocskondiázásból. Évek kellettek, hogy valamilyen semleges kapcsolat alakuljon ki. A lányunk pedig 2-3 évesen kezdett úgy normálisan ismerkedni a nagyszüleivel (akik azonnal el akarták vinni napokra, de ez más fejezet). A távolság megmaradt, kulcsuk nincs. Ti valamit túl finoman csináltok, ha fogást találhat rajtad az anyósod.
2023. okt. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Nem a férjednek kell eligazízati. Felejtsétek már el ezt a szart.

Ti milyen fel őttek vagytok akik postást küldenek?

Itt már réges rég nem kell az udvariaskodás, a férj is egy igazi puha pöcs, mert elnézi simán, hogy bántják a feleségét

Tessék felnőtt módjára viselkedni és meghúzni a határokat, ha a szép szóból nem ért, már pedig nem ért, akkor elküldeni a pcsába.

2023. okt. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!