Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós beleszól a terhéssegembe...

Anyós beleszól a terhéssegembe? Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Párom szüleivel régen nagyon jó volt a kapcsolatom, majd később megromlott. Igazából anyósom sosem kedvelt, de kedves volt velem a kezdetektől fogva, az ő szavaival élve: "megtűröm, úgy is hamar lesz másik". Ahogy megtörtént az eljegyzés, összeköltözés, kevésbé tolerált engem, majd a házasságunk megkötése után hangosan hangoztatta, hogy sosem fog tudni elfogadni családjának.

Párom beszélt vele, így egyféle kellemetlen udvariaskodás jellemezte a kapcsolatunkat.


Három hónapos terhes vagyok, néhány hete közöltük a nagyszülőkkel, szüleim és apósom is nagyon izgatott, nagyon édesen reagáltak a hírre.

Anyósom persze nem bírta ki, és kiszaladt a száján a vélemémye, miszerint a babával akarom egy életre magamhoz láncolni a fiát. Nyilván reménykedett, hogy még van valami halvány esély, hogy megszabaduljon tőlem.

Párom alig beszél vele, de rendszeresen találkoznak, mert közös családi vállalkozásuk van apósommal. Egy településen lakunk, habár nem egy utcában, de elég közel egymáshoz. Alkalomadtán beszoktam nézni a férfiakhoz, de sajnos anyosom is ott volt, így nem tudjuk kikerülni.

Múltkoriban fejébe vette, hogy nem szükséges nekünk otthonra szobakutya, mert árthat a babának. A kutyus évek óta a társam, a férjem is imádta mindig, amikor pedig ősszeköltöztünk nem volt kérdés a kutya sorsa.

Később anyósom azt találta ki, hogy ne az utcára nézzen a leendő babaszoba, majd hozzátette, hogy mindez az én hibám, mert én akartam nagyon azt a házat.

Legújabban avval zaklat, hogy terhesen mit képzelek magamról, hogy lovagolni járok. Évek óta lovagolok, a lovamat ismerem, mindig is türelmes, nyugidt állat volt. Az orvosom szerint, ha jol esik a sport, míg nem erőltetem meg magam űzzem nyugodtan, de anyósom szerint evvel "idő előtt megölöm a fia gyerekét".

Mindez nem lenne elég az egész rokonságnak, minden barátjának elhordott mindennek, és az egész falu erről beszél.

A főzési szokásaimat is becsmérelte, és szerinte túl modern (ahogy minden más is az, amihez hotzányúlok).

Nem zavarna, ha kitudnám kerülni, ha nem terhelne meg érzelmileg ez az egész.

Mit lehet kezdeni vele? Múltkor megjelent nálunk teljesen random. Saját magát engedte be kulccsal, amit a párom az apósomnak adott vészhelyzet esetére. Akkor is a fejemhez vágott valamit, alig tudtam kitenni az ajtón, ahova valónak érzem most.



2023. okt. 30. 00:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Kulcsot Azonal vissza kérni.

Vagy zárt csere azonal új kulcsot senkinek nem oda adni,így regit már nem tudják használni.

2023. okt. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
4%

A gyerek után lehiggad fokozatosan az èvek folyamán nyugi

Kénytelen lesz

2023. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
70%

Èn megkèrdeznèm mikor kormolta ki após. Jobb dolga sincs mint másokkal foglalkozni.

Karácsonyra vennèk neki egy vibrátort, ès egy játèk babát. Nyugodtabb is lenne, ès babázhatna is.

Legalább többet az èletben nem szólna hozzám 😁

2023. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%
Anyóst nem beengedni a házatokba, nem menni hozzá, és nem hallgatni meg a falubeli pletykákat
2023. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13%

Ok, anyósod egy kellemetlen ember, te meg nem vgy annyira intelligens, hogy megoldd a helyzetet.

Kiveszem a soraidból, hogy videken elsz es nagyon unod magad. Ilyen z emberi termeszet, ha nem kell küzdenie a túlélésért, akkor haborúzni kezd.

Majd ha fejednek kiderul h szeretöje van es masik csaladja, idövel akkor elfelejted anyósod es rájössz milyen hulyesegeken gondolkodtál

2023. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
71%

16os veled ilyen törtènt?

Lett egy másik csalàdja úgy,hogy csak később derült ki?

2023. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

Nekem van a rokonságomban ilyen "anyós", és azt érte el, hogy mind a 2 lánya messzire költözött tőle, és jó esetbe évi 2x látja az unokákat. Igazából az apóst sajnálja mindenki, mert őneki sosem volt rossz szava senkire sem, viszont neki haza kell mennie, miután meglátogatja a felesége nélkül a gyerekeit. Na ezt csak 1x tette meg...


A ti esetetekben a közös vállalkozás miatt össze vagytok "zárva".

Cserélj zárat, ha 2 faluval arrébb költöztök, akkor sem javul a helyzet. Inkább nézd levegőnek, ha beszól még véletlenül se válaszolj rá.

Anyám új férje ilyen, mindegy mi miatt tart fejmosást anyám neki, reggeli ébredéskor törlődik nála. Imád vitát generálni, és mindenkinek beszól, ami szerinte vicces, másokat vérig sért vele. Nagy tahó. Nagyon bevált a levegőnek nézés a családban, baráti körben. Nincs kirekesztve, azaz ugyan úgy beszélget vele mindenki, de megjegyzésivel nem foglalkozunk, mintha meg sem szólalt volna. Többnyire befejezni magától, néha anyám rászól fejezd be!

2023. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%

Anyósom kétszer tudott belekárogni a terhességbe, azóta nem megyek hozzá. Ennyi. Veri magát, de nem érdekel. Az én nyugalmam többet ér számomra, mint az ő hülyesége.


Kérd vissza a kulcsot vagy cserélj zárat.

2023. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a legegyszerűbb lenne nem foglalkozni vele, de nagyon kellemetlen.

Legszívesebben az unokától is eltiltanám, pedig még csak meg sem született a babó.


Nekem mindig is fontos volt a család, szüleim a legjobb barátaim. Sajnos elég messze lakunk egymástól, így ritkán látom őket, de egyre jobban hiányoznak (beszélek velük telefonon, de az más). Párom is imádta a szüleit, jelenleg az anyjával nem igazán tud mit kezdeni, köszön neki, megmondja hogy jól vagyunk és leginkább csak levegőnek veszi. Mi mást tehetne? Szerintetek nem beszélt vele még anyósommal régebben?

Mostanában azt fontolgattam, hogy én nem megyek át hozzájuk, csak apósomat áthívjuk. Előre várom, hogy milyen mocskot talál ki rólam.

Apósom és anyósom pedig elég fura kapcsolatban vannak, hol jóban, hol kevésbé. Sosem értettem a dinamikáját, beleszólni meg végképp nem fogok, ilyen tények ismeretében pedig nem kérem meg, hogy beszélje át anyósom velem szemben tanusított viselkedését - ezt is próbáltuk, a végeredmény csak rosszabb lett.

Itt szerintem vagy valami nagy durranás kell részemről, hogy ne legyen soha többé hajlandó hozzám szólni, vagy nekem kell a lehető legjobban még a mostaninál is jobban kizárni. Békülésre nem sok esélyt látok.


Sajnálom, hogy ennyi embernek rossz tapasztalata, kapcsolata van a párja szüleivel. Sosem értettem ez miért van. Mindig kedves voltam velük, jól keresek, csinos vagyok, érdeklődő voltam feléjük.

Szüleimnek is eleinte vegyes érzelmei voltak a párom íránt, de ők is tudták mire számítsanak, mert figyelmeztettem őket. Nagyon stresszes, félénk és introvertált volt előszőr, majd feloldódott, de harmadik találkozójuk alkalmával vegre felbukkant az ugazi énje, igazán megszerették őt. Persze itt szó sem volt utálatról vagy ilyesmiről, inkább meglepődésről, mert mindig is az extrovertált férfiakat kedveltem. Mindenki próbálkozott.

Most bár tudnám mivel rontottam el anyósommal, párom szerint semmivel, de mégis bánt a dolog.

2023. okt. 30. 08:05
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

Elküldeném a f...ba, keményen, az sem érdekel, ha más is hallja, és többé nem mennék hozzá.


Felnőtt ember vagy, állj ki magadért, ne mástól várd, mint egy gyerek.


Tudom, nem szokás anyós ellen szembemenni, mert "jaj, nem a te anyád" - és az kit érdekel? Én pl bárkit leállítok, aki NEKEM magyaráz, ha a saját szülőm, ha a barátomé.

Nem vagyok kislány, akinek testőrre van szüksége egy konfliktus megoldásához.

2023. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!