Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól érzem hogy távolságtartóbb...

Jól érzem hogy távolságtartóbb lett anyós?

Figyelt kérdés

A családban nem új keletű dolog a nehéz anyós mivel nagyanyám durván ilyen volt a két fiával és a párjaikkal és nincs is jóban egyikkel sem. Apum mindig is figyelmeztetett hogy ne járjak úgy, hogy hagyom magam mert rám települ és kicsinál .


Anyósom is ilyen, iszonyatosan nehéz természet. Ha valami nem úgy van ahogy kitalalja, mindig ment a hiszti és a puffogas világ életükben még én előttem is. Az egész családban. Én eddig mindig csendben voltam mert nem érdekelt és a párom intézte ha olyan volt. Szerintem nem gondolta hogy ilyen is tudok lenni, de a múltkor nagyon el akarta kezdeni irányítani a párom én meg megmondtam neki a magamét.

(Aztán iszonyatosan nagy sértődés lett a vége mert szerinte csúnyán tettem. Még a párom testvére is uszította ellenem. Megmondtam szépen neki hogy úgyis én és a párom fogok dönteni. Mivel a párom is bántotta a beszólásaival, kicsit csendesiteni akartam. Mondtam neki nem akartam megbántani ha nyers voltam. ( nem amiatt kértem elnézést hogy beszóltam hanem a nyersség miatt) Ez már elcsendesult és azóta érzem kissé távolságtartóbb lett, mondjuk nem is keresem a társaságát.


Szerintetek most rájött hogy nem szeretem ha irányít és azért lépett visszább? Vagy kezdjek el jópofizni, hogy legyen megint összhang? Vagy nem érdekli az ilyent és legközelebb is ilyen lesz? Mi a legjobb szerintetek ha nehéz anyósa van az embernek?



A párommal remekül kiegészítjük egymást. Én tudom őt kezelni és ő is engem.


nov. 3. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Igazából ezzel csak jól jársz.
nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hogy beszóltam neki és megmutattam ne baszakodjon velem? Már bocsánat a csúnya szóért.
nov. 3. 17:20
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Így kell csinálni. Határt húzni.
nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem kell csinálnod, a stílusért bocsánatot kértél (az szép dolog, sokan nem képesek rá), de valahogy megkell húzni a határt, ha a szép szó nem megy akkor egy "asztal borítással" (képletesen). Minden játszma addig marad fent, amig a tagjai a saját szerepükben vannak, te ebből kiléptél, ezzel most (még) nem tud mit kezdeni.
nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

"a nehéz anyós mivel nagyanyám durván ilyen volt"


Örökölted, ha nálatok mindenki ilyen. Te is ilyen leszel vagy már vagy is.

Problémakezelésből remek. Passzív-agresszív módon kussolsz, majd egyből kitörsz.

nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én vagyok a férfi a kapcsolatban. Engem tényleg iszonyatosan nehéz kihozni a sodrombol de ha sikerül akkor nagyon.


Mire gondolsz a passzív agresszív módon majd kitorok alatt? Ezt boknak vegyem vagy rossz tulajdonságnak?


Én 30 vagyok és ház vásárlás lesz az égiek is akarják.Ez a legnagyobb kihívás a kapcsolatunkban. ( majd hitel, a szokásos fiatal gondok de ebbe nem megyek bele)


Igazából anyós azt akarja hogy hosszútávon a közelükben lakjunk, de biztos nem fogok oda menni, mert ez az ugráltatás menne. Ezt nem mondtam még neki de a páromnak mondtam már hogy nem fogok odakoltozni.


Már a 4. hazzal basztatta a párom hogy vegyük meg, érdekes mód mind alig néhány utcára lenne tőle. Ebből lett elegem és volt a cirkusz, hogy majd mi ketten eldöntjük, bár azóta szóba se merte hozni.

nov. 3. 17:52
 7/17 A kérdező kommentje:
* ha az égiek is azt akarjákat, akartam írni.
nov. 3. 17:53
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem volt azzal problémám, ha valaki normális hangnemben kifejti nekem az enyémtől eltérő véleményét, el is szoktam gondokozni, de azt semmilyen szinten nem tolerálom, ha agreszíven kioktatnak, nem bírom a kirohanásokat, beszólogatásokat, igaz én sem emelem fel a hangom senkivel szemben és nem viselkedek tiszteletlenül. Attól, mert valakinek nehéz a természete, még a tiszteletteljes kommunikációt elvárja, bár nyilván nem tudjuk, Ő valaha megengedett-e Veled szemben hasonló sílust, mint amit most Te vele szemben megengedtél.


Tudom, hogy minden család más, másképp kezelik a konfliktusokat, de pl. aki velem szemben tiszteletlen, azzal én is távolságtartóvá válok. Nagy valószínűséggel anyósodnak megváltozott rólad a véleménye, ezért távolságtartó és nem hiszem, hogy ezen a "jópofizás" segítene. Nagyon nem mindegy, miket vágtál a fejéhez, milyen stílusban és mennyire volt őszinte a bocsánatkérésed, de igazából ha kifordultál magadból, akkor egy mezei bocsánatkérés ezen nem sokat javít. Vagy megoldja ezt pl. az idő, vagy nem.

nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy ez is csak az aktuális hiszti része, azért ne éld bele magad, hogy tartós lesz, de szurkolok!
nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Aktuális hiszti, minden anyós csinálja néha. Nem kell vele foglalkozni.


33F

nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!