Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom utasít, hogy szedjem...

Anyósom utasít, hogy szedjem le az elszáradt virágot. Téged ez mennyire bosszantana?

Figyelt kérdés

Ikerházban lakunk, így már korábban a virágválasztásomba is próbált beleszólni. Vettem végül olyat, ami nekem tetszett.


Egyik nap mondta, hogy el van száradva a muskátlim, szedjem le. Pont akkor készültem volna leszedni, de utálom, ha meg akarják mondani mit csináljak, 50 éves nőként, így maradt az ablakban. 2 nap múlva anyósom szólt: "Már mondtam múltkoris, hogy szedd le a száraz virágot az ablakból." Na én azért sem szedtem le, majd a fiamnak panaszkodott, hogy hogy lehetek ilyen.


Te erre a virágtémára hogyan reagálnál?



2023. okt. 18. 16:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

"Anyósom utasít, hogy szedjem le az elszáradt virágot. Téged ez mennyire bosszantana?"


Ha téged utasít az anyósod, az engemet nem bosszant :D :D :D



Jó, viccet félretéve én vagy kikérném magamnak, vagy ignorálnám. Remélem a párod sem áll le beszélgetni az anyjával az elszáradt virágokról. Ha az én anyám jött volna azzal, hogy a barátnőm/feleségem miért nem szedi le a száraz virágot, jól körberöhögtem volna, hogy miért nem a saját dolgával foglalkozik...

2023. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Javítanám: Csak pár száradtabb fej volt benne, nem egy kóró volt az ablakba.
2023. okt. 18. 16:26
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Bocsánat, nem a párod, hanem a fiad remélem nem bele a nagymutterrel ilyen játékba.
2023. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem ilyen gyerekesen, csakzértse módon, mint te. Megmondanám, hogy anyuka, ma készültem leszedni. Vagy adott esetben azt, hogy anyuka, nem volt /nincs most időm leszedni.


Virágot meg olyat veszek, ami nekem tetszik, ha magamnak veszem. nem egészen értem, ebbe msnak milyen beleszólása van, javaslatot persze tehet, hogy "jobban nézne ki" vagy "jobban érezné magát" adott helyen ez vagy az a virág. Meghallgatnám, adott esetben még meg is köszönném a tanácsot, sőt, ha értelmes, meg is fontolnám.


Ha pedig olyan lenne anyós, aki azért szól bele, mert a kákán is csomót keres, akkor hosszú távon megpróbálnék távolabb költözni tőle.

2023. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%

"Ikerházban lakunk"


"de utálom, ha meg akarják mondani mit csináljak"


"50 éves nőként"


itt nem a virág a probléma, hanem hogy ez téged foglalkoztat. tedd helyre anyóst, de ha eddig nem tudtátok a pároddal, akkor nem ez a legnagyobb problémátok

2023. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is ilyen a szomszèd. Ő mondjuk a lehullott falevelekre van ráizgulva.

Èn annyit szoktam mondani, hogy szedd össze te, ha annyira zavar.

Úgyis jobban ráérsz, mint én.


A te esetedben is csak annyit mondtam volna, hogy fogjon hozzá.

Direkt ott hagynám rohadni a virágot, hogy idegesítse.

2023. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell egymás szájában lakni az anyósékkal. Hogy alakult ki ez a helyzet? El kéne adni a ti részeteket, és máshol venni. Ha a férjed nem hajlandó, akkor anyámasszony katonája, nem pedig a te hitvesed.
2023. okt. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

"Nálad pedig a járdát kellene végre felseperni, de úrínő nem kritizálja a másik portáját."

És elvonulni.

2023. okt. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
38%

Ha 50 évesen is ilyeneken lovagolsz te sem lehetsz a legélesebb kés a fiókban.

Amit kiírtál, magyarázd el neki.

2023. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%
Nincs eszközöd az életre, konfliktuskezelésre. Sajnálom, hogy így élsz. Megoldani te tudod, nem a gyakoris válaszok.
2023. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!