Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól érzem hogy távolságtartóbb...

Jól érzem hogy távolságtartóbb lett anyós?

Figyelt kérdés

A családban nem új keletű dolog a nehéz anyós mivel nagyanyám durván ilyen volt a két fiával és a párjaikkal és nincs is jóban egyikkel sem. Apum mindig is figyelmeztetett hogy ne járjak úgy, hogy hagyom magam mert rám települ és kicsinál .


Anyósom is ilyen, iszonyatosan nehéz természet. Ha valami nem úgy van ahogy kitalalja, mindig ment a hiszti és a puffogas világ életükben még én előttem is. Az egész családban. Én eddig mindig csendben voltam mert nem érdekelt és a párom intézte ha olyan volt. Szerintem nem gondolta hogy ilyen is tudok lenni, de a múltkor nagyon el akarta kezdeni irányítani a párom én meg megmondtam neki a magamét.

(Aztán iszonyatosan nagy sértődés lett a vége mert szerinte csúnyán tettem. Még a párom testvére is uszította ellenem. Megmondtam szépen neki hogy úgyis én és a párom fogok dönteni. Mivel a párom is bántotta a beszólásaival, kicsit csendesiteni akartam. Mondtam neki nem akartam megbántani ha nyers voltam. ( nem amiatt kértem elnézést hogy beszóltam hanem a nyersség miatt) Ez már elcsendesult és azóta érzem kissé távolságtartóbb lett, mondjuk nem is keresem a társaságát.


Szerintetek most rájött hogy nem szeretem ha irányít és azért lépett visszább? Vagy kezdjek el jópofizni, hogy legyen megint összhang? Vagy nem érdekli az ilyent és legközelebb is ilyen lesz? Mi a legjobb szerintetek ha nehéz anyósa van az embernek?



A párommal remekül kiegészítjük egymást. Én tudom őt kezelni és ő is engem.


2023. nov. 3. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi férjemmel szépen megbeszéltük, hogy minimum 30 km minden rokontól.

Ebben egyetértés volt, hiába szüleink, nyugalmat akartunk. Egyikőnk anyja sem egy virágszál, de főleg anyósomtól nem viselem a kritizálást. Plusz az én nagyanyám is egy hárpia, bárhol utolér. Végül a "halál faxára" költöztünk, ahogy szüleink mondanák, 90 km-re, másfél órás útra vagyunk mindenkitől. Nyilván a hátránya is meg van, de sosincs váratlan vendégünk, mikor szalad a ház.

2023. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Összhang, jézusmária, minek akarsz te összhangot?! Örülj, hogy ráijesztettél, behúzta fülét-farkát, mert látta, hogy férfi van a háznál, és neki ott kuss a neve. Minek akarod visszacsinálni, amit nagy nehezen elértél, méghozzá hogy féljen tőled? Ha most elkezdesz meghunyászkodni, ő marad nyeregben, és még egyszer nincs az az isten, hogy hagyná magát helyretenni!
2023. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem csak felnőtt módra viselkedtél. Idővel megbékül és mindenkinek jobb lesz így.
2023. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell, hogy megbékéljen, addig jó, míg nem békél meg. Tudniillik nála a béke jelenti a háborút.
2023. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha leorditottad a fejét, nyilván attól lett távolságtartó. Nem értem a kérdést. Minek jopofiznal vele ha nem kedveled, nem anyosod a hazastarsad.
2023. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy helyretetted.

Ne tévesszen meg, hogy meghátrált. Ez a genya típus sosem fog, csak most sokkot kapott. :D

Nem bírja elviselni hogy nem az ő akarata érvényesül.

Egész hátralevő életében sérelmezni fogja, hogy ellénfélre akadt benned.

Ezek után csak semmi puncsolás a vén boszorkánynak.

Illetve arra kell figyelmet fordítani, hogy a feleséged ne befolyásolja, mert sosem fogja abbahagyni.

Ezek erre születtek, hogy kiidegeljék azt aki hagyja.

Ne hagyd, tarts távolságot! Örökre!

2023. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Vihar előtti csend.

12 évig így tolta az enyém.

Aztán teljesen kizártam az életünkből. Ő jöhet bármikor, de én sosem megyek oda és gyerekeimet sem viszem (miattuk ignorálom őt)

Persze a hátam mögött puffog, kavar, kibeszél, de már nem érdekel.

Sose fog változni. Ő el is mondta, h az ő anyósa is ilyen volt,ez az élet rendje, ő is ilyen lesz, mert most jól visszaadja

2023. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!