Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Belemennétek egy ilyen pénzügy...

Belemennétek egy ilyen pénzügyi ,,harcba,, nagyszülőkkel vagy maradjak ki belőle?

Figyelt kérdés
Röviden, férjem nagyszülei igazán jómódú emberek voltak, segítették a szüleit is, házépítés kocsivásárlásban, de mindig adtak nekik. Meg hát nagy vagyont örököltek. Amin én megdöbbentem, de különösebben nem firtattam a dolgot, anyós após a gyerekinek soha semmit nem ad és nem is segít. Se férjemnek, se sógornőméknek. Ezt úgy kell elképzelni, két 70 év körüli nyugdíjas, két kézzel szórják a pénzt, autót cserélgetik állandóan, de a szomszéd utcába is azzal járnak. Anyósom imád öltözködni, ékszerezi magát stb. de egy példa a sok közül: karácsonykor a 6 hónapos kislánynak átnyújtott egy milka csokit (ugyan ezt kapták sógornőmék kisfiai is) nekünk felnőtteknek pedig természetesen semmit. Sógornőm keresett meg, hogy elege van az öccséből is (férjem) mert hiába próbálja rávenni, hogy beszéljenek velük, nem hajlandó. Egyébként mindig azt mondja férjem, hogy ilyenek voltak egész életükben, tartották a markukat, dolgozni nem szerettek és szerencsések, mert piszok jól megélnek az örökségből. Na most sógornőm bedoba, hogy akkor én és Ő beszéljünk velük, mondjuk meg, hogy értsék már meg, itt van mindenkinek a nagy lakáshitel, autóhitel, azért nyaralni egyikünk sem jár stb. és normális szülő egy kicsit megpróbálja segíteni a gyerekeit, főleg ha már így az ölükbe hullott. Viszont nem tudom, mennyire vegyek részt én ebben???? Abban igaza van férjemnek, hogy akinek van pénze és egy fillért is sajnált mindig a gyerekeitől, az semmitől nem fog változni. Ugyan akkor sógornőmnek is igaza van.

nov. 7. 13:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
A saját gyerekei szólhatnak nekik, de te nem (mivel az ilyen ember úgysem tekint rokonának, mi közöd van hozzá, stb. stb., gondolom, érted).
nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%

Most kapni fogsz 100 olyan választ, hogy semmi közötök a pénzhez, azt csinálnak vele, amit akarnak,én nem fogom ezt írni, mert tuti adnék a gyerekeknek, ha ilyen sok lenne, de...


De biztos nem mennék bele, mert neked ehhez tényleg.semmi közöd. A vélemênyed meglehet, a férjednek is, jogotok van hozzá, de nem a te szüleid, hogy elintézd ezt a dolgot.


Ha a férjednek nem tetszik a hozzáállásuk, ha úgy véli, ez azt jelzi, nem szeretik őt meg a gyerekeit sem, akkor meg nem kell tartani a kapcsolatot, felesleges a megjátszás. A sógornődnek sem kell.


Ha derogál a sógornődnek a helyzet, beszéljen egyedül a szüleivel.

nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%

Neked nem kéne ebbe belefolynod, ahogy az 1-es is írta, valószínűleg téged nem tekintenek rokonnak.

A férjedet kéne meggyőznöd, hogy álljon oda a sógornőddel.

nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Semennyire se vegyél részt ebben.

1. Az a pénz az anyós-apósé, az ö dolguk, mit csinálnak vele, ha felélik, abba sincs senkinek beleszólása

2. Ha a férjed sem akar beleavatkozni, akkor a sógornö hiába ugrál

3. Neked légyegében tényleg semmi közöd ehhez, nem a te szüleid (akkor se lenne igazán, de ök nem rokonaid), ha belemennél, a végén csak téged utálna mindenki

nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%
3-as: ugyan miért kellene a férjnek meg a sógornönek beleszólni a szüleik pénzkezelésébe? Erre semmi jugok sincs, és értelme sem lenne.
nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Elhiszem, hogy rosszul esik, és elég nagy bunkónak is tűnnek a Milka csokival. Ettől függetlenül az az ő pénzük és nem elvárható, hogy a ti hiteleteket anyós meg após fizesse.
nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, én a helyedben nem foglalkoznék ezzel, csak a lelki egészségednek ártasz! Kizárt dolog, hogy ez a beszélgetés jól sülne el. Sőt, szerintem óriási veszekedés kerekedne belőle. A férjednél a pont: Ők mindig ilyenek voltak. Majd ti is ilyenek lesztek, ha ápolni kell majd őket. Egy mozdulatot nem kell értük tenni. Fizessék meg a pénzükkel. Pont.


Én szülőként lesülne a képemről a bőr, ha a gyerekem hitelekből nyomorog, én meg dőzsölök a lóvéban.

nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%

Hagyni kell az ilyen rongyrázós nyomorultakat a fenébe.

Teljesen felesleges a sógornődnek és a férjednek is bármit tenni, csak balhé lesz belőle.

Inkább tartsátok magatokat távol tőlük.

És lehet bosszúfantáziálni, hogyan egye ki a dekubitusz a feneküket a finisben. ;)

nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Érthető, hogy rossz nézni, amint szórják azt az örökséget, ti meg küszködtök a hitellel és jólesne némi segítség. De ha a szülőknek nincs ennyi empátiájuk vagy logikájuk, hogy új autó helyett a gyerekeiknek adjanak 1-2 milliót, akkor bármennyit beszélhettek nekik. Erre a lányuk és a fiuk lenne jogosult, de te nem kérdőjelezheted meg a döntéseiket.

Szerintem te ne küzdj a férjed nevében, ha ő magától nem teszi, csak rosszul jöhetsz ki belőle. Nyugtasd meg a sógornődet, hogy támogatod, de te nem kétheted el más pénzét.

nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted, ha magától nem ad egy jó helyzetben lévő szülő, akkor majd egy beszélgetés ezen fog bármit változtatni? Nem hiszem, hogy lenne olyan szituáció, ami rá tudna venni arra, hogy ilyen embertől bármit is kérjek.
nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!