Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Belemennétek egy ilyen pénzügy...

Belemennétek egy ilyen pénzügyi ,,harcba,, nagyszülőkkel vagy maradjak ki belőle?

Figyelt kérdés
Röviden, férjem nagyszülei igazán jómódú emberek voltak, segítették a szüleit is, házépítés kocsivásárlásban, de mindig adtak nekik. Meg hát nagy vagyont örököltek. Amin én megdöbbentem, de különösebben nem firtattam a dolgot, anyós após a gyerekinek soha semmit nem ad és nem is segít. Se férjemnek, se sógornőméknek. Ezt úgy kell elképzelni, két 70 év körüli nyugdíjas, két kézzel szórják a pénzt, autót cserélgetik állandóan, de a szomszéd utcába is azzal járnak. Anyósom imád öltözködni, ékszerezi magát stb. de egy példa a sok közül: karácsonykor a 6 hónapos kislánynak átnyújtott egy milka csokit (ugyan ezt kapták sógornőmék kisfiai is) nekünk felnőtteknek pedig természetesen semmit. Sógornőm keresett meg, hogy elege van az öccséből is (férjem) mert hiába próbálja rávenni, hogy beszéljenek velük, nem hajlandó. Egyébként mindig azt mondja férjem, hogy ilyenek voltak egész életükben, tartották a markukat, dolgozni nem szerettek és szerencsések, mert piszok jól megélnek az örökségből. Na most sógornőm bedoba, hogy akkor én és Ő beszéljünk velük, mondjuk meg, hogy értsék már meg, itt van mindenkinek a nagy lakáshitel, autóhitel, azért nyaralni egyikünk sem jár stb. és normális szülő egy kicsit megpróbálja segíteni a gyerekeit, főleg ha már így az ölükbe hullott. Viszont nem tudom, mennyire vegyek részt én ebben???? Abban igaza van férjemnek, hogy akinek van pénze és egy fillért is sajnált mindig a gyerekeitől, az semmitől nem fog változni. Ugyan akkor sógornőmnek is igaza van.

2023. nov. 7. 13:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

Arra pénzre fáj a fogad, ami nem jár (márpedig nem jár, az az ő örökségük), te sem vagy különb náluk. És ezt nem rosszból mondom. Attól mert neked kellene fontosabb dolgokra, mint ékszerek, attól még nem kell megosztaniuk veled. A milka csokis eset meg akkor is rosszul esne, ha átlagosak lennének.

Támogatnám a férjem, ha beszélni akar a szüleivel erről, de semmiképp nem állnék bele. Változni valószínű nem fog, csak összevesznek, ők ilyenek, ha akartak volna, már adtak volna.

2023. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, értem én, hogy jól jönne q segítség, de a saját pénzével mindenkinazt csinál, amit akar.
2023. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
90%
Maradj ki mindenből. Sógornőd sem különbözik a szüleitől, ő is csak tartaná a markát. Mindenki csak saját magára számítson és ne arra, hogy a szülei majd adnak neki. Ha akarnak, adnak, ha nem akarnak, akkor nem adnak.
2023. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
61%
Mintha a sógornőmről írnál... Ott is a férje szülei tömték őket, férje az építőiparban összelopott magának mindent... Most építkeztek, nyugdíjasként. A milliókért felújított lakást kiadták, miközben a fia nyögi a lakáshitelt, a lánya szintén.
2023. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
87%

Maradj ki belőle!


A nagyszülők azt csinálnak a pénzükkel amit akarnak. Nem kötelesek támogatni anyagilag a gyermekeiket. Az ő lelkiismeretük terheli ez.

2023. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%

1. Az, hogy ők mit kezdenek a pénzzel az csak az ő döntésük


2. Hogy morálisan mi lenne a jó, az egy másik kérdés. Én a helyükben adnék, de nem végtelent ès csak, ha azt látom, hogy ésszel használják fel


3. Valamiért ez a jellemző, hogy akinek könnyen jött és sok van, azok nem osztogatnak. Nálunk anyósomék vannak így és soha egy fillért nem kaptunk tőlük (persze ez az ő döntésük). Az én szüleimnek kevesebb van, keményen megdolgoztak érte, mégis mindig segítettek, ha kellett. Ma már szerencsére nem kell.

2023. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, ők kényszerítettek hogy hitelt vegyetek fel? ha nem, akkor nincs jogotok bármit is várni tőlük.
2023. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%

Neeeee, ne menj bele. De amúgy mit várnátok tőlük? Ha azt, hogy egy csoki helyett adjanak néhány ruhadarabot, vagy szálljanak be a gyerek 20-30 ezres álomjátékába, amit annyira szeretne, akkor arra megkérhetitek őket, hátha. Mondjuk arra sem igazán neked kéne megkérni.

Ha viszont rendszeres anyagi támogatást várnátok, vagy kisegítést százezres/milliós kiadásokban, azt kérni sem lehet. Igen, egy jófej szülő ad. De aki nem ad, attól nem is várható el. Sajnos tény, hogy ez az ő pénzük, és nem tartoznak vele nektek.

2023. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt én is érzem, hogy nem nekem kell szólni ezért, mert semmi közöm hozzá. Mondjuk abban egyet értek sógornőmmel, hogy normális szülő akinek ennyi van és főleg úgy, hogy az ölébe hullott, az segít… nem lakást kell venni, de megszületik az unoka és kapunk egy csomag 60 db-os popsitörlőt, hát köszönjük.
2023. nov. 7. 17:09
 20/35 A kérdező kommentje:
Így a válaszok után, azt mondom én is férjemnek van igaza. Sógornőm meg meghallgatom, aztán egyszer majd megnyugszik.
2023. nov. 7. 17:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!