Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Belemennétek egy ilyen pénzügy...

Belemennétek egy ilyen pénzügyi ,,harcba,, nagyszülőkkel vagy maradjak ki belőle?

Figyelt kérdés
Röviden, férjem nagyszülei igazán jómódú emberek voltak, segítették a szüleit is, házépítés kocsivásárlásban, de mindig adtak nekik. Meg hát nagy vagyont örököltek. Amin én megdöbbentem, de különösebben nem firtattam a dolgot, anyós após a gyerekinek soha semmit nem ad és nem is segít. Se férjemnek, se sógornőméknek. Ezt úgy kell elképzelni, két 70 év körüli nyugdíjas, két kézzel szórják a pénzt, autót cserélgetik állandóan, de a szomszéd utcába is azzal járnak. Anyósom imád öltözködni, ékszerezi magát stb. de egy példa a sok közül: karácsonykor a 6 hónapos kislánynak átnyújtott egy milka csokit (ugyan ezt kapták sógornőmék kisfiai is) nekünk felnőtteknek pedig természetesen semmit. Sógornőm keresett meg, hogy elege van az öccséből is (férjem) mert hiába próbálja rávenni, hogy beszéljenek velük, nem hajlandó. Egyébként mindig azt mondja férjem, hogy ilyenek voltak egész életükben, tartották a markukat, dolgozni nem szerettek és szerencsések, mert piszok jól megélnek az örökségből. Na most sógornőm bedoba, hogy akkor én és Ő beszéljünk velük, mondjuk meg, hogy értsék már meg, itt van mindenkinek a nagy lakáshitel, autóhitel, azért nyaralni egyikünk sem jár stb. és normális szülő egy kicsit megpróbálja segíteni a gyerekeit, főleg ha már így az ölükbe hullott. Viszont nem tudom, mennyire vegyek részt én ebben???? Abban igaza van férjemnek, hogy akinek van pénze és egy fillért is sajnált mindig a gyerekeitől, az semmitől nem fog változni. Ugyan akkor sógornőmnek is igaza van.

2023. nov. 7. 13:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%
Jobb kimaradni.
2023. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Maradj ki. Őszintén meg is mondhatod a sógornődnek, hogy te inkább kimaradnál a pénzügyi vitákból. Intézze egyedül, amit szeretne.
2023. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Hétvégén találkozunk, rá fog kérdezni és akkor elmondom neki, mire jutottam.
2023. nov. 8. 11:52
 24/35 anonim ***** válasza:
20%
Hát, ha a férj és a sógornő beszélne velük, az jó lenne amúgy. Kár, hogy nem teszik. Vagy csak egyikük. Nagyon tapintatosan.
2023. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
53%

Ez nekem is fura, mert nálunk is az a szokás, hogy a szülők segítik a gyerekeket, a felnőtteket is, hogy jobb és könnyebb legyen nekik. Még a nyugdíjas nagyanyám is a 30-as unokáknak rendszersen odacsúsztat egy-egy tízezrest és halálosan meg is sértődne, ha nem vennénk el.


Másrészt, ha nekem nem adnának anyámék, akkor úgy lennék vele, hogy dugják fel. Minek könyörögjek érte. Ha nem adják szívesen, akkor nem is kell.


Erről meg: "főleg ha már így az ölükbe hullott" amúgy az a véleményem, hogy gusztustalan gondolkodás. Azért, mert valaki nem megdolgozott érte, hanem kapta, nyerte, örökölte azért még nem tarthatnak rá igényt mások. Nyerjenek, vagy örököljenek ők is maguknak mi a fene ez, hogy az öledbe hullott adjál már? Esküszöm, ha nyernék a lottón, nem sajnálnám, de annak a rokonnak, aki kér, mert úgy gondolja igényt tarthat rá, ha már csak így nyertem, annak adnék 300 forintot, hogy vegyen egy szelvényt és egy petákot se látna sose.

2023. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
54%

Annyit segítenék később nekik, és annyit adnék, amennyit ők nekem.

Majd ha rátok szorulnak, te is viszel popsitőrlőt és milka csokit.

2023. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
14%

26os, szép család lehet a tiétek, ha csak akkor segítetek, ha kaptok cserébe valamit. Hála az égnek hogy nem tartozom közétek.


Nem a nagyszülők hibája hogy a kérdezőék hitelt fettek fel, és arra még rá is szült.

2023. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
93%
27. Nyugodj meg, nem is kell tartozni hozzánk 😁 Pont jól megvagyunk. 😉
2023. nov. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
93%

27. Miért, mire szült volna?

Mai világban anyagi támogatás nélkül kizárólag hitellel lehet venni ingatlant. Ha jól keresnek is, ha havi 100-200 ezret tudnak spórolni, maximum az önrészt tudják összegyűjteni. 35-40 milliós ingatlan esetében azért az is sok pénz. A nőnek pedig ketyeg a biológiai órája....

Ha még albérletben is laknak, az kb mai viszonylatban rezsi nélkül is 150-200 ezer. Emellett ugye félre is kell tenni.

Senki nem mondta, hogy minden áron adjanak a gyerekeiknek, ne fizessék ki a hitelt. De más az unokáknak a csillagot lehozná, ők meg oda vágnak egy csokit? Ne már...

2023. nov. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

#29-es pont ezt akartam én is írni, tökéletesen megfogalmaztad.


#27-es tanulj meg olvasni! Senki nem kért tőlük soha semmit!

2023. nov. 12. 11:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!