Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utalom a parom szüleit?

Utalom a parom szüleit?

Figyelt kérdés

14 éves koráig magára hagyták a páromat, a nagyszülei neveltek. Az anyósom állandóan mindenbe bele szól ha nem veszi fel a parom neki a telefont olyan üzeneteket ír neki, hogy "nem veszed fel szép", nem tudom mi van veled.

Hogyan tudnám el fogadni ezt a 2 idiotat? Csak azt szeretném, hogy ne érdekeljen és figyelmen kívül hagyjam őket. Már próbáltam azt mondani magamnak nem erdekel de nem sikerült. Egyszerűen csak nem akarom magam idegesíteni velük. Felőlem csináljanak amit akarnak.



dec. 28. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak kell velük megszakítani a kapcsolatot.

Amúgy ha ebben az állapotban marad a dolog, hosszútávon szétzilálhatja a kapcsolatot szóval ebből nem szabad engedi.

dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kérném soha ezt tőle, engem nem érdekel ok mit csinálnak. Abban szeretném segítséget kérni, hogy engem ne érdekeljen és ne tudjam magam fel idegesíteni rajtuk. Már próbáltam azt, hogy el döntöm de valahogy nem sikerül
dec. 28. 10:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell neked pl. minden üzenetváltásukról tudnod? A párod magától mutatja vagy elmondja?
dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem kell tudom, soha nem néztem az üzeneteit, csak fel idegesíti és én meg kell hallgatnom.

Amugy egész nap ír neki, de mondtam hogy nem rám tartozik mit akar és nem vagyok ra kíváncsi.

dec. 28. 10:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"csak fel idegesíti és én meg kell hallgatnom"


Nem, nem kell meghallgatnod.

A párod növesszen tököt, és húzza meg a határait, vagy zárjon le velük mindenfelé kapcsolatot.

De neked ne nyafogjon!

dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ebben a helyzetben vagyunk. Páromat a nagyszülei nevelték fel.

Ebből kifolyólag ő megtanult meghúzni egy határt. Nincsen rosszba a szüleivel, de neki mégis a nagyszülei az igazi családja. Míg hozzájuk megyünk minden héten többször, anyukáékhoz kb 2 3 hetente pár percre. Itt a párodnak kell a határt meghúzni. Nálunk hamar abbahagyták ezt, mikor megszületett a gyerekünk. Bele akartak szólni a nevelésbe, mire a párom közölte hogy ebben ők semmilyen szinten nem kompetensek. Nem esett nekik jól, de csak az igazat mondta.

dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az ő szülei el vannak válva egymástól és egyiküknek sincs új párja. Tudom, hogy nekik szükségük van a paromra,es helyeslem is.

Sajnos sok mindennel meg bántottak már engem, de én mindig próbálok nem törődni velük bármit mondanak bologatok és kész.

Én csak arra lennék kíváncsi létezik valamilyen mód, hogy ne érdekeljenek. Próbáltam el donteni, hogy nem de sajnos eddig nem ment.

dec. 28. 11:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán létezik ilyen mód.

De azt nem értem ha a párodat is zavarja akkor miért nem lép egy kicsit erélyesebben. Lehet segíteni nekik úgy is, hogy nem zaklatja a nap 24 órájában anyósod.

Engem is betalált anyós, megkért hogy maradjon köztünk az üzenet, én már csakazért is megmutattam a páromnak, milyen véleménnyel van rólam az anyja😅

dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mondtam neki ma reggel, hogy lehet jó lenne határokat húzni,de ő olyan hogy inkább el fogadja.

Őszintén nekem se lenne kedvem hallgatni azt a sárkányt.

Az a baj ha mondasz neki valamit csak roszabb mert nem 10x hív hanem 24x.

A durva az ha nem válaszol neki a párja sőt még az üzenetekre se akkor ír nekem, csak én nem veszem figyelembe és regényeket ír, hogy én miért haragszom rá.

dec. 28. 11:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7, 9 - "sok mindennel meg bántottak már engem, de én mindig próbálok nem törődni velük bármit mondanak bologatok és kész."

"mondtam neki ma reggel, hogy lehet jó lenne határokat húzni,de ő olyan hogy inkább el fogadja."

Ugyanúgy elfogadjátok mind a ketten. Te ne hagyd magad megbántani, és ő tudjon nemet mondani.

Beszéljétek meg, és aztán ne hagyjátok, hogy bántsanak, zavarjanak.

dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!