Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kellene főznöm ebédet/vacsit...

Kellene főznöm ebédet/vacsit ha párom szüleit áthívjuk? Vagy ez csak régi kopott hagyomány és már nem lesz rossz a vélemény rólam? Visszatetsző ha sosincs ebédmeghívás csak meghívás?

Figyelt kérdés
Eddig soha sem hívtuk át úgy őket,hogy főztem ebédet vagy vacsit,illetve süteményt sem vittünk át soha. Nagyon illedelmes lány vagyok de erre soha sem gondoltam mondván a párom szülei csak mondja párom ha azt szeretné főzzek süssek és úgy hívjuk át őket. Nem? Legutóbb is leültek és vittem üdítőt meg csokit. Miért érzem azt,hogy ez tőlem elvárás mert én vagyok a lány azaz fiatalabb de már nő hogy ezt nekem illene akkor is ha a párom szülei? Ők legtöbbször simán csak hívnak minket de kaja nincs vagy rendelt van viszont minden 5.alkalommal süt főz az anyukája és meleg étellel vár minket. De ez ritkább. Személyesen mindig rákérdez mit ettünk és rámnéz sokáig.

2021. márc. 31. 00:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
82%
Családja válogatja. Ha nem vagy nagy szakács, nem szeretsz/tudsz főzni akkor szerintem ne erőltesd. De valami egyszerű pogácsát összedobhatsz az negyed óra, nem nagyon lehet elrontani. Akkor ki van pipálva a vendégeskedés. 🤷🏼‍♀️
2021. márc. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
91%
Mi mindig főzünk, ha átjönnek a családtagok. Ha nem akarnak enni, nem baj, de legalább van kaja, ha mégis ennének.
2021. márc. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:
Ez egy remek ötlet de nem merem :D mert ha csak megtudja milyen sütit adott a párom anyukájának anyósa azaz párom mamája nekünk akkor 4 napon belül elkészíti odaadja és felhívja párom hogy ugye jobb e mint a mamáé? Ez komoly :D így nem merem mert pogácsa csata lenne. Csinált ilyen bizarr versengős dolgokat már.
2021. márc. 31. 00:57
 4/80 A kérdező kommentje:
Miért érzem azt,hogy ez elvárás ha senki se mondta a szemembe? Úgy gondoltam főz a párom ha jönnek,ő szülei de nem főzött és nem kérte,hogy főzzek. Ha kérne megtenném.
2021. márc. 31. 00:59
 5/80 anonim ***** válasza:
95%

Hát akkor ezzel megválaszoltad. Ne süss/főzz és kész.

Ha több időt vannak ott akkor legyen valami rendelt kaja a hűtőben, hidegtál vagy bármi. Ne érezze azt senki hogy te nem látod szívesen.

2021. márc. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy ha nem tette szóvá neked senki, akkor miből gondolod hogy elvárás lenne?
2021. márc. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehetne, hogy mondjuk megkérdezed? Hogy mondjuk szóbaállsz a pároddal, vagy ne adj'isten a párod anyjával? És ha ez motoszkál benned, akkor nem lehetne, hogy mondjuk tényleg főzöl vagy sütsz valamit? Elég nagy kislány vagy már, nem? Úgy 12 éven felül ez azért nem valami ördöngösség! Még akkor sem, ha nem várják el. Csak úgy a magad kedvére ...
2021. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem is főzöl akkor talán valami könnyű sütit készíthetnél. Ez neked sem annyira megterhelő és nekik sem lesz okuk duzzogni :)
2021. márc. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
15%

"a párom anyukájának anyósa azaz párom mamája"


A párod anyukájának az anyósa az mióta a párod mamája? Vagy csak én nem értem? :D


A párod anyukájának anyukája a párod mamája.

2021. márc. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
95%
Csak te nem érted, 9-es! A párja anyukájának az anyósa az bizon a párja apukájának az anyja. Merthogy apjuk is szokott lenni az embereknek. És az apjának az anyja az bizony a nagymama. Még így éjjel fél 2-kor is.
2021. márc. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!