Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha az anyós anyagilag segít...

Ha az anyós anyagilag segít minket egy válságos helyzet miatt akkor van joga bele szólni a magánéletünkbe?

Figyelt kérdés
Sajnos most egy anyagilag válságos helyzetbe kerültünk a férjem a minimálbért keresi leépítés miatt én pedig otthon vagyok a kicsivel sajnos gyestnem kaphatok,mivel egyenlőre még nem vagyok magyar állampolgár.Az alapvető dolgokat megtudjuk természetesen venni,de az anyósom segít minket plusz dolgokban mint például hoz pelenkát néha vagy bevasarol nekünk élelmiszert ( nem kértük nem vártuk el készségesen segít) viszont azt vettem észre mióta ez van jobban bele avatkozik a magánéletünkbe és beszólogat nekem,hogy hogyan főzök takarítók nevelek gyereket nemtudom ilyen esetben ez áll e a háttérben,hogy segít?

jan. 2. 10:57
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezt a fia tudja megbeszélni vele, hogy nagyon hálásak vagytok mindenért, de legyen kedves a háztartásba nem beleszólni.

Nincs joga beleszólni, egy másik háztartás és másik család vagytok. Az pedig szerintem alap, hogy egy ilyen helyzetben a család támogat (mindenféle beszólogatás nélkül).

jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
63%
A segítségtől függetlenül joga van elmondani a véleményét. Te pedig ha hasznosnak találod, amit mond, akkor megfogadod, ha más a véleményed, akkor meg elmondod azt.
jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
2es nem azzal van gond,hogy elmondja a véleményét,hanem a hogyanjával,hogy közben olyan hangnemben beszél velem és arra hegyezi ki a dolgokat,hogy én hülye vagyok és semmit sem tudok.Amikor pedig kimutatom a nemtetszésemet azt mondja,hogy nem kell megsértődni azon,hogy ha próbál engem tanítani,de van különbség az között ha valaki tanító jellegel mond valamit vagy ha kritizál és beszól
jan. 2. 11:19
 4/59 anonim ***** válasza:
74%

Hagy mondja, egyik füled én be, a másikon ki.

És ebbe a helyzetben sajnos jobb nem összeveszni vele, mert 3an èlni egy minimàlbérből nem èpp ideàlis.

jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
87%
Nincs joga beleszólni, pláne, ha nem kértétek a segítséget, hanem magától adja. Ha krtétek volna, akkor is csak azt lenne jogos szóvátenni, ha valamiben mértéktelen pazarlást látna, aminek semmilyen ésszerű oka nincs. Mivel akkor megy, amikor visz valamit, a béke kedvéért először lehet, jobb lenne szólni, hogy köszönitek, de ne hozzon semmit, megoldjátok, hátha veszi a lapot.
jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim válasza:
30%
Én sokszor azt kívánom bár ne szeretne engem a leendő anyós.Mindenve beleszól, puszta kedveségből, és ât akár nevelni, hogy jobban belepasszoljak a családjuk a. Ilyenkor lenne jobb, ha szívből utána, mert a tájára sem jönne. De mivel tùlzott bizalmat kapott, és nekem nincsen anyám aki támogatná próbàlja felve nni az ő szerepét. De ez már az életünkbe való belemászás. Ráadásul hiába nem vagyok ràszorulva, annál inkább próbál terelgetni a saját fia helyett, mert 2 fiù helyett szeretett volna egy kislányt is.
jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
95%
6# nekem sem él már anyám, de mikor az anyósom először kezdett "átnevelni" elküldtem a francba! Megmondtam neki, hogy engem felnevelt az anyám, az nekem tökéletes, ha nevelgetni van kedve, szüljön magának még egy gyereket.
jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim válasza:
27%
Nekem nem is volt anyám, mert elhagyott, csak nagymama. Azért csinálja,higy valakit pótomjon. De én nem az ő gyereke vagyok, szóval nem értem.
jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Kedves 9 és 10 es,akik annyira mindentudóak és jó szándékú emberek vagytok akkor szültem volna a semmire,ha se házunk semmi nem lenne ha egy 16 éves fruska lennék,aki még az alap dolgokat sem tudná elvégezni a gyermekén! A férjem és én alapjáraton jól szituált emberek vagyunk nem voltak anyagi gondjaink és úgy gondoltuk ha én nem is dolgozom megtehetjük,hogy vállalunk egy gyereket ha már mások is megtehetik,akiknek fele ilyen anyagi helyzetünk sincs egyszerűen beütött egy válságos helyzet nálunk,ami bárkivel előfordulhat és boldog új évet kívánok nektek!
jan. 2. 12:20
 10/59 anonim ***** válasza:
31%
Nem, nincs joga, csak az emberek ritkán tudják befogni a pofájukat kishazánkban. Menekünjetek innen, nem kell az az állampolgárság
jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!