Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha az anyós anyagilag segít...

Ha az anyós anyagilag segít minket egy válságos helyzet miatt akkor van joga bele szólni a magánéletünkbe?

Figyelt kérdés
Sajnos most egy anyagilag válságos helyzetbe kerültünk a férjem a minimálbért keresi leépítés miatt én pedig otthon vagyok a kicsivel sajnos gyestnem kaphatok,mivel egyenlőre még nem vagyok magyar állampolgár.Az alapvető dolgokat megtudjuk természetesen venni,de az anyósom segít minket plusz dolgokban mint például hoz pelenkát néha vagy bevasarol nekünk élelmiszert ( nem kértük nem vártuk el készségesen segít) viszont azt vettem észre mióta ez van jobban bele avatkozik a magánéletünkbe és beszólogat nekem,hogy hogyan főzök takarítók nevelek gyereket nemtudom ilyen esetben ez áll e a háttérben,hogy segít?

jan. 2. 10:57
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem szorultok rá az anyós anyagi segítségére, akkor nyugodtan mondjátok meg neki, hogy ne akarjon benneteket irányítani. Ha erre elzárja az ajándékcsapot, akkor elzárja, magáról állít ki szegénységi bizonyítványt, mennyire nem önzetlen.

Ha rászorultok, akkor is meg lehet mondani, hogy nem kértek az irányításából. Igyekezzetek olyan helyzetet teremteni, hogy ne szoruljatok mások segítségére.

jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
96%
Nem,nincs joga beleszólni.Felnőtt ember vagy,mint ő.Az,hogy 2 havonta hoz egy csomag pelenkát,az nem segítség, csak egy figyelmes gesztus,amit minden normális nagyszülő megtesz.
jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező!Ezen az oldalon nem fogsz sok értelmes választ kapni.Én ide járok olvasgatni,amikor unatkozom.A legalja osztja itt az észt,ez a válaszokból kiderül hamar.
jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
86%
53.: Igaz, hogy sok a troll meg a rosszindulatú, buta hozzászóló, de akadnak értelmesek is.
jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
31%

25# az undorító te vagy a boszorka fejeddel ne szolongassatok már be , ennyire kics.ett szar eletetek van?

Nem jogos a beleszólás, inkabb ne hozzon semmit, igy kezdodik majd szetcseszi a hazassagod is.

A felretett penzetekből, vagy vhogy megoldjátok ne fogadjatok el semmit többé!

Inkabb ne adjon semmit mint belepofazzon

jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként jobban jarsz magyar.all. nélkül.

Itt kiutálnak meglatod egyből ellenseg leszel ha megtudják kivétel ha nem vmi magas egzisztenciaval rendelkezel akinek nyalni kellene.

Tisztelet a kivételnek!

Csak szólok előre hogy ne kelljen csalódj

jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
34%
Ismered a mondást; aki fizet, az diktál is.
jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
86%
Csakhogy ebben az esetben a nagymama nem fizet.A pelenkát mindkét nagymama hurcolja hozzánk is.És?Hozzák,mert gondolnak az unokája,szeretnék minket.Önalló család vagyunk,hitellel a nyakunkba mint minden 2.ember.Ezen havi 1 csomag pelenka nem segít😃Ez egy normális emberi gesztus.Az lenne a furcsa,ha semmit sem adna.De vissza kanyarodva a problémához:Ha azt hiszi,hogy beleszólhat az életetekbe,nem kell elfogadni semmit és kész.
jan. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nehéz anyagi helyzetben vagytok,így anyósod kihasználja hogy ad,aztán cserébe szapul téged.Mi nem vagyunk ilyen helyzetben,nálunk is volt mikor anyós adott ezt azt,nem azért mert nem volt pénzünk rá,hanem "jószívűen"adta.Aztán azt hitte az ajándékozás felhatalmazza arra hogy engem rongynak nézzen,akibe a lábát törli.Férjemnek szóltam beszéljen vele,nem tette,így én olyan balhét csaptam,hogy azóta se mer sértegetni az anyósom.Mert mi nem kértünk,de nem is voltunk rászorulva.Ha valaki ad,az adjon jószívvel,de ne utána szapulja a másikat.Próbáljatok meg anyagilag teljesen függetlenedni,hogy legalább amik a legfontosabb alap dolgok meg tudjátok venni,anyósodnak meg mondjátok meg hogy ha akar menni ne vigyen semmit.
jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!