Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más addig tündéri anyósa is...

Más addig tündéri anyósa is elkezdett mindenbe is beleszólni, cseszegetni az unoka születése után?

Figyelt kérdés

Míg együtt jártam a férjemmel, jegyesek voltunk, terhes voltam anyós nagyon kedves volt. Főzött nekünk, mindig vett nekem valami kis apróságot (pizsama, karácsonyfadísz, haj gumi stb).


Mióta megszületett a baba (3,5 hónapos) megváltozott. Anyatejes a kicsi, 2 hónapos korában jött baba látogatóba.


Rögtön elkezdte mondani, hogy tönkre teszem a gyerek gyomrát az iszsz-el. 3 óránként kell etetni, mert régen úgy mondták és ha közte éhes adni kell neki teát/vizst, mert biztos nem elég/jó a tejem. Ott kezdtem elrontani, hogy a kórházban az első pár nap míg nincs rendes tej nem is lett volna szabad etetni.


Mivel neki nem volt teje rizsnyákon nevelte fel a férjem és adni akart az én babámnak is akkor, hogy hát az jó a gyomornak és nem fog tőle bukni.


Ha sír a baba hagyni kell pár órát egyedül, főleg éjszaka, hogy megtanulja nem ő a főnök.


Mit újabban azt akarja ültessük a TV elé, hogy ne kelljen vele annyit foglalkozni.


Próbáltuk szépen megmondani a férjemmel, hogy mi máshogy akarjuk nevelni a babát, mert mióta ő szült sok kutatás készült a baba gondozással/fejlődéssel kapcsolatban és az ő tudása már elavult. Nem lehet rá hatni. Tudom, hogy el kellene engednem, de nem tudom.


Járt valaki így? Mi lett a megoldás?



jan. 30. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az én anyósom is mondogatta. De tiszteletben tartotta a mi döntéseinket. Nálunk közrejátszik, hogy a férjem helyreteszi őt, ha túllő a célon.
jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell szépen mondani. Sehogy sem kell mondani. Nem és kész. Ő ebben akarja kiélni a kompetenciáját. Ne menjetek bele a játszmába, nem magyarázgassatok, vitatkozzatok, őt ez nem erdekli, ez egy dominanciaharc. Legjobb, ha a férjed hallgattatja el.
jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell húzni a határokat.

Ti vagytok a gyerek szülei, tudjátok, mi a jó neki.

jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

Ez egészen jó sztori lett. Kb. minden közhely benne van.


De ha igaz is, csak céltalan panaszkodás, nem kérdés.

jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig el lehet hallgatni, aztán utána felteszed a kérdést, hogy akarja-e nevelni? Ha nem akkor maradjon csöndben és akkor válaszoljon ha kérdezték.
jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hál istennek, nálam fordítva volt, a mindenbe belevauzó anyósom soha nem mondta, hogy rosszul nevelem a gyerekeket, frankón meg is lepődtem.

De a megoldás ugyanaz lehet, mint nálunk, a férjed minden eges alkalommal határozottan visszaszól neki, hogy ne sértegesse a feleségét, és a tanácsokat megköszönitek, de leszögezitek, hogy ti máshogy szeretnétek csinálni.

jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én anyósom is kezdte anno ezt a mantrát. És kb a 3. alkalommal a fia mondta neki, hogy de ez a mi gyerekünk, nem fog tejbegrízt enni 3 hónaposan, tápszert eszik és pont. Illetve nem, nem lesz elkényeztetve, ha "fel van kapkodva" ha sír, merthogy egy tehetetlen csecsemő és azért sír, mert baja van, így az anyja felveszi. Ez van.

Többet nem mondta.

jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
Nem együtt laktok (gondolom), bólogass, engedd el a füled mellett amit mond és kész.
jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam volt mondani, az anyja a gyereknek meg én vagyok!

Egy idő után leszokott erről.

jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom sosem volt tündéri, viszont amíg nem született meg az unoka, felfogta, hogy semmi köze hozzám, nem vagyok senkije, hogy beleszóljon bármibe is. Viszont utána úgy érezte, mindenbe bele kell szólni, ráadásul mindent hülyeségekre meg babonákra alapozva. A férjem minden áldott alkalommal helyre tette, de őszinte leszek, egyedül az vált be, amikor én szóltam rá és megsértődött. Onnantól kezdve békén hagyott.
jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!