Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más addig tündéri anyósa is...

Más addig tündéri anyósa is elkezdett mindenbe is beleszólni, cseszegetni az unoka születése után?

Figyelt kérdés

Míg együtt jártam a férjemmel, jegyesek voltunk, terhes voltam anyós nagyon kedves volt. Főzött nekünk, mindig vett nekem valami kis apróságot (pizsama, karácsonyfadísz, haj gumi stb).


Mióta megszületett a baba (3,5 hónapos) megváltozott. Anyatejes a kicsi, 2 hónapos korában jött baba látogatóba.


Rögtön elkezdte mondani, hogy tönkre teszem a gyerek gyomrát az iszsz-el. 3 óránként kell etetni, mert régen úgy mondták és ha közte éhes adni kell neki teát/vizst, mert biztos nem elég/jó a tejem. Ott kezdtem elrontani, hogy a kórházban az első pár nap míg nincs rendes tej nem is lett volna szabad etetni.


Mivel neki nem volt teje rizsnyákon nevelte fel a férjem és adni akart az én babámnak is akkor, hogy hát az jó a gyomornak és nem fog tőle bukni.


Ha sír a baba hagyni kell pár órát egyedül, főleg éjszaka, hogy megtanulja nem ő a főnök.


Mit újabban azt akarja ültessük a TV elé, hogy ne kelljen vele annyit foglalkozni.


Próbáltuk szépen megmondani a férjemmel, hogy mi máshogy akarjuk nevelni a babát, mert mióta ő szült sok kutatás készült a baba gondozással/fejlődéssel kapcsolatban és az ő tudása már elavult. Nem lehet rá hatni. Tudom, hogy el kellene engednem, de nem tudom.


Járt valaki így? Mi lett a megoldás?



jan. 30. 12:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsére. Néha vannak ötletei hogy na most ő vesz almareszelőt meg idehoz 1- 1 olyan ruhát ami kb jövőre lesz jó a babára de ennyi. Ezek nem zavarnak, ez legyen a legkevesebb. Anyám meg nagyanyám néha nyomat baromságokat, tipikusan a felkapod elkapatod stb. Visszakérdeztem hogy akkor ők eljönnek e órákra hallgatni a sirást ha nem veszem fel. Mindjárt jaj ők nem úgy gondoltak..

Másik a kaja téma. Nem direktbe mondják de anyám pl elkezdi hogy neki 5 honaposan már nem volt teje és ő mit adott nekünk.de ezt vagy 100x..mondom oké de nekem van szóval ezzel mot kezdjek. De hogy ő vett valami pépet vagy italt estére ( nem emlékszem pontosan) és mi milyen jót aludtunk. ( fogzik a baba nem alszik jól) .szóval nem dirketbe nyomja hogy na ezért nem alszik mert anyatejet kap este, de mivel 100x elmondja gondolom azért mpndja. Ja meg hogy ő az első hónapokban bolti babakaját vett, mert hogy azt tuti bírja a gyomrunk, meg ő nem volt benne biztos miből mennyi kell. Én meg ugye magam csinálom, főlrg hogy most ismerkedik csak az étellel. Na ezt is sokszor elmondja.ő ilyen. Sokszor csak jóval később ismerem fel.miért szajkóz dolgokat, és nem csak beszélgetne azért ismétli ennyiszer. Az az érzésem valami tutit akar mondani azért csinálja. Értelmes tanácsot meghallgatok amúgy bárkitől, nem vagyok momzilla.

jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Szia,ha ilyen uralkodó típus,nem kell beavatni semmibe.Ha osztja az észt két lehetőség van:

1.Nem reagálsz,tehát mintha nem is hallottad volna,amit mondott.

2.Modolyogni és megmondani,hogy mindenki nevelje a saját gyerekét.

jan. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Alapbol nem ertem, ha valakit nem kerdeznek, miert szol bele? Rosszul vagyok a keretlen tanacsoktol. Ha kerdesem van, vagy velemenyre van szuksegem, felteszem a kerdest. Ha nem kerdezek, azt jelenti, nem vagyok kivancsi valamire. Miert kell allandoan beleugatni keretlenul mas eletebe, gyereknevelesebe stb?
jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Miért kell látogatnotok? Miért engeded be, amikor bszakszik???


Nem kell. A férjnek meg meg lehet mondani, hogy amíg nem állít az anyján, nem jön látogatni.

Ennyire egyszerű.

jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Az mondjuk elég szomorú, hogy a pasid nem képes helyrerázni az anyját :(, helyette megvonja a vállát, jaj, nem tudok hatni rá.


Engem is cs.sztettek eleinte, a barátom úgy helyre tette őket, hogy azóta meg nem szólalnak. A férjed erre miért is nem képes???

jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a mai pocsek, gyerek s.ggét kinyaló, gyerekkel bánni nem tudó alkalmatlan szülők jobb, ha hallgatnak néha az idősebbre. Igen, hagyni kell néha sírni, majd abbhagyja.
febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Abbahagyja, igen. Megtanulja a büdös kölök, hogy nem számíthat a szüleire, feleslegesen kér segítséget.

Köszönjük, nem kérünk a tanácsaidból.

febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
16 te nagyon kevered a dolgokat.
febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen,persze.Hagyom sírni,míg megkavarom a levest,míg felöltözöm és a élvégzem a dolgom a wc-n.De nem mondd már 16os,hogy órákig kell hagynom,hogy ordítson,ahogy a torkán kifér.Mondjuk sírás és sírás között is van különbség.Az enyémnek most az a szokása,hogy sirogalva alszik el,ha kiveszem a kiságyból,ordít.Tehát simogatom a hátát és elalszik.Van hogy azt sem hagyja,hogy simogasssam,mert forgolódva,sírdgálva altatja magát.A szülőnek fel kell ismernie a különbséget a 2 között.Bocsi,hogy nagyon eltértem a témàtól.
febr. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
14%
17-es, viszont azt megtanulja, hogy hogyan ugrál minden vakkantására apuka vagy anyuka és előbb-utóbb ő fog diktálni mindenben. Napi szinten látok ilyet. A minimális tekintélyt nem tudja elérni se az apa, se az anya, pont azért mert nincs szívük rászólni a gyerekükre a sajat frusztrációik meg traumáik miatt. A gyereket nem csak szeretni kell, hanem következetesen nevelni is, különben nem csak a szülő, hanem ő is megissza bőségesen a levét (utóbbi szem. tapasztalat, mert nekem is ilyen anyám volt....) 16-os voltam. Szóval igen, nem kell minden sírásra, hisztire ugrani, sőt.
febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!