Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy nyaralást illik bevállalni...

Egy nyaralást illik bevállalni az anyós-após párossal, vagy nincs benne semmi ha nem?

Figyelt kérdés

Fiatal, friss házasok vagyunk, és a feleségem állandóan azon van, hogy a szüleivel menjünk majd nyaralni.

Ők fizetnének mindent, de én eleve nem annyira szeretek nyaralni, és főleg nem velük.

Nincs egyikükkel sem bajom, biztos vagyok benne, hogy másoknak sokkal rosszabb anyós-após jutott.

Engem az anyja idegesít kicsit, mert buta, akaratos, és erőszakos.Mondjuk szerencsére én többnyire tudom kezelni, de a feleségemet rendszeresen manipulálja.

Az após meg jópofa, van benne értelem is.

Viszont állandóan veszekednek, hangosan kiabálnak, megsértődnek egymásra, és én ezt nem annyira szeretném külföldön bevállalni.

Meg úgy eleve semmi kedvem velük nyaralni, mondtam a feleségemnek, hogy nyugodtan menjenek el hármasban, én halál jól el leszek itthon...eleinte bele is ment, de aztán kitalálta, hogy nem akarnak repülni, és kocsival menjünk, az apja meg nem vezet annyira jól, neki meg az anyjának nincs jogosítványa se.

Így megint feljött, hogy akkor menjek velük.

(végképp nincs kedvem sok-sok órát levezetve a szüleit hallgatni)


Kerülgettem már egy ideje ezt a témát, hogy jó, majd ha ott vagyunk megbeszéljük stb stb....

De mivel még nem kapott konkrét határozott választ a feleségem, ezért folyamatosan piszkál,így már szeretném vele közölni, hogy ketten mehetünk, de a szüleivel nem szeretnék, akkor sem ha minden este kaviárt eszünk.


1-1 egy napos kiruccanáson már voltam a szüleivel, nekem annyi elég, de én nem fogok velük 5-6-7 napot kibírni.


Ez normális, és meg kell értenie vagy azért sértő/fura lehet?


A barátnőmnek semmi baja nem lenne azzal, ha az én szüleimmel mennénk valahova. (de én velük se mennék annyira szivesen)


febr. 27. 19:05
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%

Most a barátnőd vagy a feleséged? :) Hol így, hol úgy hivatkozol.

Korai volt még ez a házasság, ha ennyit nem tudtok megbeszélni, illetve ennyire különböztök.

Te otthonülő típus, a feleséged viszont menne. Te nem tudod/akarod megadni neki, nyilván ezért menne a szüleivel.

febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed a szabadságodat rá áldozni olyanra, amit nem szeretnél. Hogy ezt hogyan tudod kommunikálni, azt Te jobban tudod. Menjen el a feleséged, ha nagyon akar, de szerintem azt a kevés szabadidőt már inkább kettesben kellene tervezni.
febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy friss :) Nehéz még a feleség szót megszoknom, párszor így is javítottam, de ezek szerint nem figyeltem eléggé.


Nem gondolnám, hogy ez alapján megítélhető a kapcsolatunk, és hogy korai volt e a házasság vagy sem.


Igazából én biztos, hogy nem fogok elmenni a szüleivel, ez nyilván nem lesz egy váló ok, de tudom, hogy azért akarja, hogy menjek, hogy mindenki ott legyen akit igazán szeret.

A szüleivel is lenni akar meg velem is.

Ha erre azt írnátok, hogy bekéne vállalnom, legalább érte akkor lehet elgondolkoznék és nem ragaszkodnék makacsul ahhoz amit én gondolok. Formálható a véleményem, nyitott vagyok mások meglátásaira, ezért írtam ki a kérdést.

Egyúttal ha olyan válaszokat kapok, hogy igazam van az pedig megnyugvással töltene el.


Nászúton Németországban voltunk (oda vágyott), és január elején Spanyaolországban voltunk egy hetet (a testvérem ott él).

Tény, hogy a Maldív szigetekre nem tudom elvinni, de tekintettel arra, hogy én nem szeretek nyaralni (ő meg igen) most fél éven belül 2 országban is voltunk 1-1 hetet.Azt hiszem a komproimusszomot most neki kell teljesítenie, legalábbis azt a részét, hogy most egy ideig itthon vagyunk.

Ennek ellnére nekem nincs kifogásom ha ő elmegy a szüleivel, érezzék jól magukat, de nekem most az a pihenés ha itthon lehetek.

febr. 27. 19:37
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
Az lett volna az első tippem, hogy menjen el a szüleivel, aztán meg menjen el veled is, de hát már idén is voltatok kettesben. Az meg, hogy nem szeretnek repülni? Ez van. Ők nem szeretnek repülni, ezért autóval kell menni, te meg nem akarsz menni, de miattuk kötelező? Azért álljon már meg a menet. Elkötelezett, érett, felnőtt kapcsolatban amúgy az a normális, hogy a házastársak az elsők egymásnak, nem a szülők. Ha a feleségednek fontosabb a szülei autós kényelme, mint az, hogy te mit szeretnél, akkor már csak az a kérdés, hogy ha ezt az ő nyelvén, tapintatosan elmondod neki, amit itt leírtál, hogyan fog reagálni.
febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%

"nyilván nem lesz egy váló ok"


De igen, a feleségednek előbb utóbb az lesz, ha annyit nem bír felfogni, hogy nem akarsz a szüleivel menni nyaralni.

Baromira ráfogja nyomni a kapcsolatotokra a bélyegét, hogy nem bírod annyira őket. Most még elvicceskeded te is meg ő is, de mikor ott állsz vele meg az anyjával szemben, már nem lesz ilyen semmiség a dolog.

Aztán anyuci duruzsol majd a fülébe, amivel a könnyen manipulálható kislányát tudja irányítani és voilá. Két gyerekkel, 10 év házasság után ott lesz a válás. :)

febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Igazság szerint az anyja szerintem kedvel engem, jobban mint én őt.

Még sosem kerültem velük konfliktusba se, azért is írtam hogy nincs velük bajom.

Sőt az anyukája legtöbbször mellém áll a vita helyzetekben is (szemtől szembe) és azt mondaja, hogy nagyon jó hatással vagyok a lányára, sokat fejlődött a személyisége általam.


Viszont még én sem mondtam, hogy idegesít az anyja akaratossága, és hogy e mellé finoman szólva nem logikusan gondolkozik.


Inkább attól félek, hogy

-nem akarok a szüleiddel menni.

-miért?

-Mert....és nem tudok erre konkrétumot mondani.Az bántó, ha azt mondom, hogy tartósan nem tudom elviselni az anyád személyiségét mert egy akaratos buta zsarnok.

(mert szereti az anyukáját, és nem is értene egyet velem)


Mondhatom azt is, hogy mert én kettesben szeretek veled lenni, csak ez fél igazság.

Mondhatom, hogy menjünk el az én szüleimmel is, de neki az ellen nincs kifogás, nem tudja átérezni.


Vagyis igazából mindegy hogy gyenge indokot mondok e vagy sem, a lényegen nem változtat, hogy én nem akarok menni,de örülnék ha ő is megértené.

febr. 27. 20:06
 7/40 anonim ***** válasza:
94%

"mivel még nem kapott konkrét határozott választ a feleségem, ezért folyamatosan piszkál,így már szeretném vele közölni, hogy ketten mehetünk, de a szüleivel nem szeretnék, akkor sem ha minden este kaviárt eszünk"

Legyél őszinte, de fogalmazz nagyon finoman.

"állandóan veszekednek, hangosan kiabálnak, megsértődnek egymásra, és én ezt nem annyira szeretném külföldön bevállalni." - Ennyit most épp elég is lesz mondanod.

febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%

"Sőt az anyukája legtöbbször mellém áll a vita helyzetekben is (szemtől szembe) és azt mondaja, hogy nagyon jó hatással vagyok a lányára, sokat fejlődött a személyisége általam." Nekem is volt ilyen anyósjelöltem. Ne tévesszen meg. Igazi problémába, vitába úgysem fogod behozni, mert annyira hülye te sem leszel, hogy amit ketten kéne megoldani, abba belerángatsz egy harmadik felet, aki simán a másik oldalára áll, akkor is, ha nincs igaza.


Anyukájára amúgy nem kell egy rossz szót sem szólni. Azt se ajánld, hogy menjetek a ti szüleitekkel is, mert a világon nincs annyi szabadság, te szüleid sem feltétlenül akarják, csak blöffölnél, a végén meg még igent mond és duplán megszívtad.

Mondj annyit, hogy a nyaralást a pároddal kettesben, vagy egyedül relaxálva szeretnéd tölteni, elvégre a pihenésről kéne szólnia, és a 4 fővel közös programok szervezése, egymáshoz alkalmazkodás, időzítések stb. egyszerűen neked nem relaxálóak, sokkal szívesebben lennél vele kettesben, úgy, hogy bármikor szexelhettek, és mindegy, mikor keltek, mikor vacsoráztok stb.

febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem 1-1x menjetek el anyósékkal is, azért nem mindig, akkor mindenki megkapja, amit akar.
febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha én nem akarok anyós-após párossal együtt nyaralni, akkor nem megyek, akkor sem, ha a házastársam a hátán pörög kínjában.

De a saját szüleimmel sem mennék.

febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!