Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kellene reagálnom?

Hogy kellene reagálnom?

Figyelt kérdés

A szüleim sokszor drága dologokat vesznek a gyerekeimnek. És ha ez az anyós fülébe jut (mesélik nekik sogorék mert pl épp itt voltak és látták azt a vmit vagy ő saját maga látta) mindig megkérdezi hogy mennyi volt ha elmondom neki akkor látszik a döbbenet az arcán valóban túlzás néha amit a szüleim csinálnak de ilyenkor nem tudom hogy reagáljak csak a megvető pillantást van felőlle kicsi féltékenységgel is. Nem szól semmit de olyankor furcsán érzem magam. Illetve ha nem mondom meg mennyi volt akkor utánna néz a neten és utánna mondja hogy látta az interneten hogy ennyibe meg annyiba kerül. Nyilván nem mondhatom hogy áhh dehogy fele ennyi.. A gyerekeimre ő szinte nem költ csak akkor ha valami ünnep van de a másik unokákra ünnepek nélkül is költ. Szóval nem értem hogy ezt miért csinálja. Nyilván nem várom el hogy bármit is vegyen de nem értem részéröl ezt a féltékenységet megvetést. Tudom hogy ő ilyen összegeket nem tudna kiadni nem is várja el tőle senki meg senkitől se a szüleim maguktól veszik és jelzem hogy mindkét részröl átlagos életmód van. Azt is gondolom hogy semmi köze hogy hogy ki mennyit költ a gyerekre.

Hogy reagálnátok az ilyen helyzetben?



febr. 26. 21:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Miután nem vesz semmit a gyerekeknek, még pofákat is vág, ha más megteszi.

Még te érzed szarul magad. Gondolom azért húzza a pofajat mert ő nem költene ennyit rájuk, sőt semennyit, es zavarban van.

Ezek után nem értem, hogy van annyira vastag a bőre, hogy még megkerdi, hogy te szüleid mennyit költöttek. Szerintem semmi köze. Kérdezd meg, miért kérdi , be szeretne pótolni ? Vén csoroszlya

febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

"mindig megkérdezi hogy mennyi volt"

Miért tetszik kérdezni? Ajándék volt. Örültek, hogy adták, a gyerek örül, hogy kapta.

febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Mivel a másik unoka többször kap tőle ajándékot,annyit mondanék neki,hogy a szándék a fontos,nem az ajándék értéke.
febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Te nem mondod meg, ahhoz meg, hogy utánanéz, nincs közöd. Sehogy nem kell reagálni.
febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk ugyanez a helyzet, de engem még akkor is letol "minek ez neked!" ha én kapok valamit a saját anyámtól.

Én már nem finomkodok, ha beszól, mondjuk én tízenéve hallgatom.

Az én gyerekeim még ünnepekkor sem kapnak semmit, pedig minden karácsonykor ideeszi a fene, az unokatesók meg el vannak halmozva, úgyhogy pont nem érdekel, hogy mi esik neki rosszul.

febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Mért engeded be, 5-ös? Nem kell beletörődni abba, hogy valaki módszeresen szemétkedik velünk!
febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
#6 Karácsonykor az a hagyomány, hogy a nagycsalád nálunk gyűlik össze, én ilyen vendégvárós típus vagyok. Részemről ő +1 fő. Nálunk nincs ugráltatás, meg megfelelés kényszer kedves mama felé, én már az első gusztustalan lépései után lepattintottam, gondolom emiatt is a gyerekeim a célpont néha, mert rajtam nem talál fogást.
febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd meg, mennyibe kerül, nézzen utána nyugodtan, ha ráér, ne érdekeljen. Nálunk egész nyáron az volt anyósom mániája, hogy az én szüleimtől mennyi pénzt kaptunk nászajándekba (az esküvőt saját zsebből álltuk a férjemmel, azt kértük, hogy ha az esküvőre szánnak valamennyit, azt ajándékba adják). Eleinte azt is mondogatta, ha többet adtak nála (jóval többet adtak, de jóval több pénzből is gazdálkodtak), akkor ő kipótolja a saját ajándékát, vagy vesz valamit, amire szükségünk van. Mi hárítottunk, neki ez nem férne bele, de mégis teljesen rá volt állva a témára...


Ha kitartóan nem mondod meg neki az összeget, hátha leszokik róla. Hogy a neten megnézi és szóvá teszi, mondd, hogy téged nem érdekel az ára, ajándékba kaptátok és kész.

febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Ne mondd meg az árát, hanem csak annyit, hogy ajándék volt, így nem forattad. Tippelni tudsz, mert sok helyen sokféle aron elérhető, de megkérdezed neki a szüleidtől, hogy ők hol és mennyiért vették. Itt valószínűleg elkezd habogni, hogy nehogy kiderüljön, hogy kutakodik más tárcájában.

Én a helyedben az egyik ajándéknál megcsinálnám, hogy (ha tudom az árát) akkor a kérdés utáni találkozásnál elmondanám anyósnak, hogy rákérdeztem és azt mondták, ennyi volt és itt lehet rendelni. Nem kell a szüleidet tényleg megkérdezni, de anyós hadd higgye, hogy tudnak róla.

febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%
Nálatok mindig látja valaki, hogy mit kap a gyereked? Ha nem épp valamilyen összejövetel, hanem csak úgy kap, akkor is mindig van nálatok valaki aki látja? Vagy inkább te dicsekszel azzal amit kapott...aztán csodálkozol a kérdéseken
febr. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!