Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom alkoholista, mit...

Minniemaus kérdése:

Az anyósom alkoholista, mit tehetnék hogy a fiát ne rántsa magával ? A többi lent!

Figyelt kérdés

A lényeget próbálom, hogy értsétek: Az anyósom minden hónapban nálunk van egy hetet,mikor szabadságon van a munkahelyén. Közel van a nyugdíjhoz, fáj mindene, de tud dolgozni és fizikailag oké. Mikor nálunk "pihen" , szinte unatkozik egész nap, néha szervez magának programot, de ott is előkerül az alkohol. Az a rituálé minden nap, hogy este 8 óra körül leül a fiával iszogatni és közben beszélgetnek, lerészegednek. Válságban van a kapcsolatunk a párommal, szinte könyörgök neki hogy ne köveese a családi példát, a teljes rokonság is alkoholista. A párom megmagyarázza mindig hogy ő nem lesz alkoholista, az anyósom is mindig megmagyarázza hogy ő nem alkoholista, csak mikor nehezebb időszakai voltak az élete során, volt hogy ivott.

A párom megígérte hogy majd vizet iszik, kólát, ha nekem úgy nyugodtabb a lelkem, ő meg van alkohol nélkül is. Persze nem tartja be, mert az anyja veszi a piát, ingyen van, bolond lenne az ingyent nem elfogadni..

Az anyósom rendszeresen provokál, tudja hogy mire ugrok. Nem azt kértem hogy ne igyon, hanem azt hogy MÉRTÉKKEL.

Szerintetek az mennyire normális dolog hogy az ivás és beszélgetés az esti program ? Én nem így nevelkedtem, nem tudom elfogadni hogy a fiát is rántja magával..

Az én családom unalmas,főleg anyám, de mindig tudtak maguknak programot csinálni. Fura nekem hogy miért nem lehet ital helyett üdítőt inni, miért nem lehet filmet nézni, miért nem foglalja el magát az anyósom.

+ Fáj a lába, de mikor italért kell menni, akkor annyira mégse fáj.


Normális válaszokat várok, nem azt hogy igyak velük, törődjek bele, stbstb. Trollkodás nem kell, köszi!



márc. 11. 19:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Le kell lécelni! Nem látod, hogy semmit nem tudsz tenni???
márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom az előző javaslatot.
márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos sokat nem tudsz tenni. A környezetemben is vannak hasonló esetek. Még happy end-et nem láttam. Nagyon ügyesnek kell lenned. Ügyesen választás elé kell állítanod, hogy vagy az alkohol, vagy te. Ha ezt így vezeted elő, akkor vagy az alkoholt választja, vagy hantázni fog, ezért mondtam, hogy ügyesnek kell lenned.

Az anyósod a leírásod szerint kemény alkoholista. A fia vagy szintén, vagy közel áll hozzá. Innen nagyon nehéz a visszaút. Neked is a férjednek is.

A mértékkel ivás (megint csak a leírásod alapján) már egyiküknek sem opció. Én kávé függő vagyok, az alkoholt megúsztam. Ha egy kávét megiszok, utána nagyon nehéz aznap a másodikat (harmadikat, negyediket) nem, pedig sokkal (nagyon sokkal) kevésbé addiktív, mint az alkohol.

Nehéz helyzetben vagy, de a választás a férjednél van: Vagy te vagy az alkohol. Ha az alkoholt választja, akkor a te feladatod, hogy a saját és gyerekeid (akkor is, ha még nem születtek meg) érdekében lelépni.

Bocsánat, hogy őszintébb voltam, mint polkorrekt.

márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos a párodban is benne van az a genetika, ami hoz az édesanyjától….tehát egy idő után ő is alkoholista lesz, és ha így folytatják, akkor öregségükre egyedül maradnak és a piát fognak veszekedni. Ha nincs ott anyós, akkor is iszik a párod?
márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

4/4-nek a válasz: Mikor nincs itt az anyós, néha 1-1 sört megiszunk, amit általában én ajánlok fel.

A párom csak nézegetni szokta a boltokban a piát, de sose kéri hogy vegyünk. Vagy ha kéri is ritkán, sörkülönlegességet szoktunk.

márc. 11. 19:30
 6/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha keresi az alkalmat az ivásra már alkoholistanak számít. És ő leresi, tudja hogy havonta 1x ihat az anyjával. Pont emiatt nehéz beismernie, és téveszti meg a környezetét is. Kívülállóként te nem tudsz hatni rá.
márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Darius- ***** válasza:
86%

Nem írtad le mit isznak. Ha vodkát vagy pálinkát, akkor baj van. Jól írtad, hogy mértékkel kell inni.


Bezarod az ajtót, ha budosen megy haza. Nehéz leszokni. Valakinek úgy sikerült -az apámnak, hogy drága italokat vett csak. Aztán nem tudott abból sokat venni és leszokott. Sajnos mivel mindennapos ő tényleg alkesz. Első körben próbáld lebeszélni, ha büdös külön ágy mindenképp

márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
Mivel nálunk abszolút nem elfogadott az ivászat,és én még azt is utálom,mikor alkalmanként iszik valaki,így nekem ez válóok lenne.Fel nem foghatom,hogy felnőtt emberek ünneplésre,vahy bánatra hivatkozva hogyan részegedhetnek le,ebben mi a jó nekik,és a környezetüknek.
márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

7/7 Dariusnak válasz: Tegnap 80!!%-os rumot ittak, cola kísérőnek.(Ezt az anyja megmagyarázta azzal hogy a páromnak fáj a torka. és fertőtlenít)


Előtte Lidl-s dry gin, de a keményebb tátratea is megvolt, néha 1-1 ízesített cider/koktél de az tényleg ritka mert gondolom nem üt eléggé..


Mikor felvázoltam a páromnak hogy nem 1-2 sörrel van bajom, mindig meg van magyarázva hogy az elmúlt évek és a covid alatt is bekövetkezhetett volna az hogy ő is alkoholista lesz mint az anyja.

márc. 11. 20:44
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, sok ilyen problémát végighallgattam már sajnos. A legfontosabb, hogy nem változtathatod meg a környezetedet, de megváltoztathatod a környezetedet. Nincs benne elírás, jól írtam, olvasd el többször és megérted.
márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!