Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom alkoholista, mit...

Minniemaus kérdése:

Az anyósom alkoholista, mit tehetnék hogy a fiát ne rántsa magával ? A többi lent!

Figyelt kérdés

A lényeget próbálom, hogy értsétek: Az anyósom minden hónapban nálunk van egy hetet,mikor szabadságon van a munkahelyén. Közel van a nyugdíjhoz, fáj mindene, de tud dolgozni és fizikailag oké. Mikor nálunk "pihen" , szinte unatkozik egész nap, néha szervez magának programot, de ott is előkerül az alkohol. Az a rituálé minden nap, hogy este 8 óra körül leül a fiával iszogatni és közben beszélgetnek, lerészegednek. Válságban van a kapcsolatunk a párommal, szinte könyörgök neki hogy ne köveese a családi példát, a teljes rokonság is alkoholista. A párom megmagyarázza mindig hogy ő nem lesz alkoholista, az anyósom is mindig megmagyarázza hogy ő nem alkoholista, csak mikor nehezebb időszakai voltak az élete során, volt hogy ivott.

A párom megígérte hogy majd vizet iszik, kólát, ha nekem úgy nyugodtabb a lelkem, ő meg van alkohol nélkül is. Persze nem tartja be, mert az anyja veszi a piát, ingyen van, bolond lenne az ingyent nem elfogadni..

Az anyósom rendszeresen provokál, tudja hogy mire ugrok. Nem azt kértem hogy ne igyon, hanem azt hogy MÉRTÉKKEL.

Szerintetek az mennyire normális dolog hogy az ivás és beszélgetés az esti program ? Én nem így nevelkedtem, nem tudom elfogadni hogy a fiát is rántja magával..

Az én családom unalmas,főleg anyám, de mindig tudtak maguknak programot csinálni. Fura nekem hogy miért nem lehet ital helyett üdítőt inni, miért nem lehet filmet nézni, miért nem foglalja el magát az anyósom.

+ Fáj a lába, de mikor italért kell menni, akkor annyira mégse fáj.


Normális válaszokat várok, nem azt hogy igyak velük, törődjek bele, stbstb. Trollkodás nem kell, köszi!



márc. 11. 19:08
1 2 3 4
 11/38 Darius- ***** válasza:
96%

9- Többet érdemelnél egy ilyennel. Az nem mentség a Co Vid. Mert a problémákat nem alkohollal kell megoldani. Keveset lehet belőle inni szórakozásból.


Lancszeruen zajlik. Mindig van olyan vagy olyanok, aki raszoktat mást az italra. Egyedül kevesebben isznak, kell egy partner. Tehát rá kellene jöjjön arra mennyire káros egy alkoholista partner. Ha italt visz a hazadba kidobhatod azt.

márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%
De mennyit isznak? Havonta egy hetet van nálatok anyós (ez is eléggé érthetetlen hogy miért) és akkor 7 napig isznak minden este? Utána 21 napot nem iszik a párod?
márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%

Nekem már az is sok lenne, hogy ott van 1 hétig minden hónapban.


Isznak, este 8tól?

A férjednek másnap nincs meló?


A férjed nem lesz alkoholista, hanem már az!

márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
93%

Havonta egy hetet nálatok van az anyós???

Elnézést, HOGY TESSÉK?????

márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, üdv a XXI. században, az internet korában! Ha ezek után is tartod a hátadat egy alkoholista fax miatt, a te bajod, de legalább ne gyere nyivákolni!!!! Vagy megmondod a palidnak, hogy ha az anyja még egyszer átlépi a küszöböt, vele repül ő is, vagy tűrj csendben! Tényleg ennyire nem látod, hogy neki tökéletesen megfelel a hozott minta és cseszik ellen tenni? Egy ilyen ember mellett mi tart ott, de komolyan????
márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan alkoholista aki havi egy hetet iszik, három hetet meg nem.
márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
96%

Kezdeném azzal, hogy nálam aztán nem dekkolna 1 hetet minden hónapban egy alkoholista. Ha inni akar a mamó, piáljon otthon, de ne rángasson bele másokat is az alkoholizmusba. A páromnak meg lehet választani, vagy velem marad és itt ott megiszik egy-két sört, valami fröccsöt, vagy egyhetes bebąszásokat rendez az anyjával, de mindezt szakítás terhe mellett.

A mi családunkban anyám évekig tűrte apám lerészegedéseit, majd, amikor az ital fontosabb volt neki, anyám otthagyta a francba és azóta boldog az élete.

márc. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: nem tudom mennyire hiszed el, de sajnos, párod a családi mintát követi.

Lehet tartani tőle, hogy az életben bármilyen nehézségre az lesz a válasz, hogy "hejj, vígadjunk sírva" - a probléma megoldása helyett...

Nagyon elképzelhető, hogy a megbeszélendő problémák, konfliktusok sem hozhatóak szóba, helyette alkoholba menekülés történik.

márc. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele mi lesz, ha nyugdíjba megy az anyósod. Mindig ott lesz és egyfolytába inni fognak...
márc. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Az mese, hogy valakinek egy hónapban egy hét szabadsága legyen! Évi 12 hét.
márc. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!