Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tovább? Hagyjuk a fenébe?

Hogyan tovább? Hagyjuk a fenébe?

Figyelt kérdés

Adódott egy olyan helyzet, hogy anyoseknak 2 házuk van (másikat anyós nagynenjetol örökölte - szomszédos ház).

Mikor megörökölte meg nem voltam a párommal így nem is oldották a ház további sorsát. Miután megismertek a szülei, rögtön fel is ajánlották nagy lelkendezve hogy mehetnénk oda lakni, nem állna ott üresen legalább (csak ez az egy fiúk van).

Át is iratnak ránk, persze a felújítást már mi állnank természetesen.

Nagyon örültünk is eme lehetőségnek, mivel manapság venni egy ingatlant ilyen árak kamatok mellett szinte lehetetlen...

No de, szóltunk pár szakembernek honnan kezdhetnenk a munkálatokat.

Erre aposek égtelen haragra gerjedtek, hogy minek at csinálni, minek így, minek úgy... Eddig úgy volt, h nem érdekli őket hogyan lesz, mi lesz mi dolgunk..

Mire hozzafognank addigra meg elkezdtek beleszolni, pöffeszkedni...még a papírok sincsenek folyamatban, csak kíváncsiak voltunk milyen állapotban van a ház szakértői szemmel (öregebb házikó)

Ugyh most ezt nemtudom hova tenni? Most odaakarjak adni? Vagy nem?

Ha nem mondják meg, mert már így is csomó energiánk benne volt, h kipakoltuk a házat...



márc. 13. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 A kérdező kommentje:
Hát én sem repesek attól h a szomszédban lesznek (viszont külön udvar-telek) de hát a mai nehéz anyagi helyzetben ne válogasson az ember... Főleg ha gyereket szeretne...
márc. 13. 15:32
 22/73 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nincs itt semmi rossz szándék, ez egyszerűen önismereti probléma a részükről. Ők kötődnek hozzá, és nem értik, nektek miért nem jó úgy. Érzelmi szinten van a gond, ne keress racionális magyarázatot.


Viszont gondoljátok meg, hogy akartok-e így melléjük költözni. Nehéz lesz határokat húzni - márpedig szükség lesz rá. Ti álltok az önismeretnek azon a fokán, hogy ezt megfelelően kezeljétek? Ha nem, akkor inkább albérletet néznék.

márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk...
márc. 13. 15:34
 24/73 anonim ***** válasza:
78%

Majd ha mégis eljön az átírás ideje, akkor lehet tisztázni mindent.

Engedjék el, rendbeteszitek, szép lesz jó lesz.

márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 A kérdező kommentje:
Mi is szeretnénk pozitívan hozzaallni, de olyanok h ne tudunk rajtuk kiigazodni hogy akkor mit szeretnének... Lakunk ott, de ne csináljuk át.. Szakadjon ránk egy idő után a tető vagy nemtudom...
márc. 13. 15:41
 26/73 anonim ***** válasza:
94%
Hulla van a padló alatt, vagy mi? Hát romhalmazba nem akarnék költözni, akkor inkább nem kell.
márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
98%

Irányítani akarnak, mindenbe beleszólni. Szerintem nem fog a nevetekre kerülni. Mert csak annyi az átírás hogy foglalsz egy időpontot egy ügyvédnél és a tulaj meg a leendő tulaj bekocog hozzá a személyes irataival. Semmi más nem kell hozzá. Kamu ez az összeszedni papírokat duma. Tök mindegy milyen papírt viszel az ügyvédhez, ő úgyis lekéri a tulajdoni lapot, nem a mi dolgainkból dolgozik.

Az a kérdés a férjed mennyire karakán hapsi? Ki tud e állni értetek? Be tudja e zárni a kaput ha anyuka egy nap huszadszorra megy át? Eltudja e küldeni melegebbre ha a rózsát amit ültetsz az udvarra anyuka más hová akarja tenni?

Te ismered a pasit. Ha ezt mind megtudja tenni akkor intézze az átírást és hajrá. Ha csak egy picit is gyenge, akkor maradjatok ott ahol vagytok.

márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
76%

Amint kitalálták, hogy végül mi legyen, azonnal intézzétek a papírt. Utána csinálhattok akármit.


Mi is abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy kaptunk egy lakást a párom családjától. Az anyukája ügyvéd, így ő egyből azon volt, hogy legyen lepapírozva.

Ők is jófejek, nyilván nekünk sincsen semmilyen hátsó szándékunk, de legyen hivatalosan rendben minden.

márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt olyan, hogy házat akartam venni, találtam egyet ami tetszett, a tulaj egy idősebb nő volt. Mondtam neki, hogy megvan a pénzem kp-ban, menjünk az ügyvédhez és azonnal megkapja. Igen ám, de elrontottam azzal, hogy mikor megnéztem, akkor én is hangosan gondolkodtam, hogyan lenne a felújítás, ez így lesz, ez úgy lesz. Mikor ezt meghallotta, azonnal mondta, hogy tűnjek el, nem adja oda nekem. Tehát én nem ingyen kaptam volna, hanem piaci áron megvásároltam volna. Talán nálatok is ez a szindróma, nem akarják, hogy alakítsatok rajta. Értelemszerűen nektek meg így nem kell.
márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
98%

A helyedben inkább nem fogadnám el ezek után a házat. Elköltöznék meszebbre és ott önerő+hitel esetleg CSOK bevállalásával vennék laksát.

Ha ezt nem tudjátok megtenni akkor marad az örökös konfrontáció és beleszólás az anyósék részéről.

márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!