Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tovább? Hagyjuk a fenébe?

Hogyan tovább? Hagyjuk a fenébe?

Figyelt kérdés

Adódott egy olyan helyzet, hogy anyoseknak 2 házuk van (másikat anyós nagynenjetol örökölte - szomszédos ház).

Mikor megörökölte meg nem voltam a párommal így nem is oldották a ház további sorsát. Miután megismertek a szülei, rögtön fel is ajánlották nagy lelkendezve hogy mehetnénk oda lakni, nem állna ott üresen legalább (csak ez az egy fiúk van).

Át is iratnak ránk, persze a felújítást már mi állnank természetesen.

Nagyon örültünk is eme lehetőségnek, mivel manapság venni egy ingatlant ilyen árak kamatok mellett szinte lehetetlen...

No de, szóltunk pár szakembernek honnan kezdhetnenk a munkálatokat.

Erre aposek égtelen haragra gerjedtek, hogy minek at csinálni, minek így, minek úgy... Eddig úgy volt, h nem érdekli őket hogyan lesz, mi lesz mi dolgunk..

Mire hozzafognank addigra meg elkezdtek beleszolni, pöffeszkedni...még a papírok sincsenek folyamatban, csak kíváncsiak voltunk milyen állapotban van a ház szakértői szemmel (öregebb házikó)

Ugyh most ezt nemtudom hova tenni? Most odaakarjak adni? Vagy nem?

Ha nem mondják meg, mert már így is csomó energiánk benne volt, h kipakoltuk a házat...



márc. 13. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
95%

Régi, de igaz: olyan messze kell költözni, hogy papucsos távolságon kívül legyen. Bele fognak szólni mindenbe, ne költözzetek melléjük. Később ha gyerek lesz, még rosszabb lesz. Meg fog romlani a kapcsolatotok a szülőkkel és a férjeddel is. Ne higyj azoknak, akik arra támogatnak, hogy hazudjatok, hog nem fogjátok felújítani. Ez a legrosszabb, úgy össze fogtok veszni, hogy az egész utca tőletek lesz hangos. Ha tényleg segíteni akarnak, adják nektek a házat és ti meg adjátok el, vagy adják el ők és a pénzt adják nektek. De ez egyenlő út a pokolba.

Olvastam én már cifra történeteket itt, mert a szülök közelibe költöztek...

márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
95%
Jól gondold meg, hogy oda akarsz-eköltözni, mert anyósék mindig a nyakatokon lesznek és mindenbe bele fognak szólni.
márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam a válaszokat. Persze, hogy nem tudjátok hová tenni, mert fáj a valóság. Ebben így nincs semmilyen szeretet, önzetlen segítség. Azért kapjátok, hogy kontrollálhassanak titeket.
márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
86%

Most látom, a ház a szomszédban van. Innentől nekem tárgytalan lenne. Mindenbe bele fognak pofázni, nagyon meg fogjátok bánni.

Amúgy ha segíteni akarnak, úgy is megtehetnék, hogy eladják, és a pénzen tudnátok venni valamit.

márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
87%

Ennek nem lesz jó vége.

Illetve már most egy nagy kaka ez az egész.

1.

Nem az önzetlen segíteni akarás vezeti őket.

2.

Ha mégis lenne ebből valami, nektek ott sosem lesz nyugtotok.

Amúgy ez jó genya dolog, behülyítenek benneteket, felháborodnak, hogy nem akartok rátok omló tető alá költözni, most meg kamuznak a papírokkal.

Én nem fogadnám már el ezek után, de szerintem nem is fogják már odaadni. Mondjuk jobban jártok hidd el. :(

márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
98%

A párod szülei nem akarják, hogy állagromlás miatt tönkre menjen a ház, ha üresen áll. Az szuper ház, de abban az állapotban, ahogy most van. Ne merd kifesteni, áthelyezni egy polcot, vagy ne adj Isten, kiütni egy falat. A konyhaszekrény 30 éve is jó volt, neked is feleljen meg, nehogy újat vegyél. A lampabúra is működik még, spórolj ezen, a következő 30 évben is jó lesz. A lényeg, ti változatlanul használjátok, és öljetek bele pénzt, re az átalakítás tabu.

Az átiratás pedig tényleg egy óra alatt megvan, ha akarnák, akkor megtörtént volna már. A szülei valószínűleg arra várnak, hogy rábólintsatok arra, hogy az ő feltételeik szerint éltek benne.

Később, ha átugranak majd napi 1-2-szer köszönni, kávézni, akkor jól körülnézhetnek és elmondhatják, hogy Manyi néni nem ide szokta rakni az edényeket. Manyi néni vázája jobban mutatott az ablakban. Manyi néni a másik szobában aludt, ezt nem erre használta. A sor végtelen.

Azta a unoka témában tökéletes terep az idegbajhoz.

Én a helyetekben úgy fogadnám el, hogy ha jönnek, hog itt az időpont, írjuk alá, akkor elmondanám, hogy hozzá lesz nyúlva, lesz kulcs az ajtón és a kapun is és a papírozás után a tiétek, nincs beleszólásuk semmibe. Ha ez megfelel, indulhattok is az ügyvédhez. Meglátjátok, mit lépnek erre.

márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
93%
Anyós mellé SOHA! Nettó idegbaj lesz az életetek, soha egy perc nyugtotok nem lesz. Egy jót aludni nem lehet majd, mert anyós reggel, délben, este rátok fogja törni az ajtót. MINDENBE bele fog szólni, mert az ő ajándéka a ház és életetek végéig, a nap minden percében hálásnak kell majd lennetek.
márc. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:
Végig olvasva a kommenteket... Hát örülök h végül így alakult, h talalgatnak...igazatok van, majd idővel saját magunk megoldjuk
márc. 13. 18:41
 39/73 anonim ***** válasza:
86%
Ha nagyon kell az a ház nektek, legyetek kicsit kreatívak. Jelentsétek be, hogy találtatok egy jófekvésű felújított házat izé megyében(lehetőleg 200+ km-re anyóséktól) és költöztök oda, ott jobbak az álláslehetőségek is, jobb az infrastruktúra stb. Olyan gyorsan a neveteken lesz az a ház, mint a pıcsa. Amúgy én se költöznék anyós mellé, bele fog mindenbe pofázni, hiába külön telek, meg kapu meg kisfszom.
márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
95%
Szerintrm tudod a választ. Hagyjatok. Öreg házat tudtok kicsit arréb is venni.
márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!