Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Parom szulei nem fogadtak be...

Parom szulei nem fogadtak be a csaladjukba es ugy tunik nem is akarnak. Tegyek valamit vagy hagyjuk igy?

Figyelt kérdés
A parom csaladja, szulok es egy hug nagyon osszetarto csalad, paromon kivul mindenki dominans termeszetu. Igyekeztem beilleszkedni, de semmi se volt jo, beszologatasok, pofavagas, volt minden. Csak egyoldalu alaklmazkodast vartak el, en nekem ne is legyenek igenyeim a kapcsolatomban, nem reszletezem. A lenyeg hogy mikor mar sok mindent szo nelkul hagytam es kezdtem belebetegedni, nem mentem tobbe. Anyosomek egyszer sem kerestek, csak igazolni lattak hogy lam velem van a hiba. Fejem ugy latja hogy szerinte jobb nekik ha en nem megyek es szerinte nekik csak az a lenyeg hogy o (ferjem) es az unoka menjen es a szokasaik meglegyenek. En nem kellek oda, ahogy ereztettek is. Van ertelme akkor mennem es rendeznem a kapcsolatot ha valoban ez a hozzaallas?
2013. aug. 30. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom hogy nem nagyon. Nálam ugyanez a szituáció volt és még 8-9 év után is ugyanazok az időnkénti beszólások és a látványos kirekesztés megy. A saját érdekedben, ha tényleg megteheted akkor inkább ne is menj. Inkább örülj neki, hogy nem muszáj találkozni velük. :)
2013. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A férjed azért kiáll melletted? Vagy a legyen békesség híve?
2013. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet hagyni az egészet a fenébe, ám előtte én nem állnám meg, hogy jól be ne olvassak nekik. Azt hiszem zúdítanék rájuk egy két cifraságot, amit az elmúlt időszakba lenyeltem, és emberileg is minősíteném őket, persze szépen higgadtan nyugodtan. Amúgy meg nem egyszer játszanám el, hogy amikor engem nem hívnak meg, nyugtáznám egy semmi gonddal, de bejelenteném, hogy akkor megyek a saját szüleimhez a gyerekkel együtt nyilván. Egy-két ilyen után kíváncsi lennék hogy állna a szájuk.

Hozzáteszem, fiacskájuk is olyan amilyen, ha ezt hagyja és nem áll ki melletted. Azt hiszem tőle is megkérdeznék ezt azt.


Persze ezt csak akkor, ha a kialakult helyzetért tényleg nem lennék felelős semmilyen szinten.

2013. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, biztos van bennem is hiba, de ezt meg lehetett volna beszelni ha nyitott szivvel allnak hozzam, de nem ugy hogy pofakat vagnak. Amugy anyosom azt mondta egyszer"nem a te hibad, a fiam olyan szerencsetlen hogy mindig ilyen baratnoi voltak".
2013. aug. 30. 13:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez nem túl szimpatikus megoldás, de a férjem emiatt egy idő után megszakította a kapcsolatot a családjával. Vagyis az apukájával nem, mert ő elfogadott engem. A nagymamája és a húga nem. Nem is akartak jönni hozzánk ők sem, így nem volt nehéz a dolog, mi sem kerestük őket, és kész. A párom sem. Most, hogy közös gyermekünk is született, ez azért rosszul esik, de őket ez sem érdekli, nem kíváncsiak a kicsire sem.

Az elején igyekeztem, figyelmes voltam velük, kedves, azt értem el, hogy szemtől szemben ők is kedvesek de ugyanúgy tartózkodóak, elutasítóak, kihagynak minden családi dologból. Tehát én nem tudtam ezen változtatni.

Nyugalmasabb, hogy kizártuk őket egymás életéből. Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Én a helyedben így a gyereket sem engedném, nem bosszúból, hanem mert a gyereknek és a gyerekhez való kapcsolatodnak nem tesz jót, ha őt is bevonják az ellened irányuló utálkozásba. Menjen a férjed egyedül, ha akar.

2013. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
A 13:52-sel nagyon egyet értek én sem engednélm a gyerekemet, a férjed menjen egyedül. A végén a gyerekedet is be fogják folyásolni ellened!
2013. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem nem látnának szívesen, az unokájukat se fogják!


Mondjuk én egy kicsinyes és bosszúálló ember vagyok, ez nagy hibám.

2013. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy a férjed nem áll ki melletted. A férjed családja, és menjen. Az unoka az unokájuk, menjen. De neked is menned kéne. Viszont amikor olyanokat vágnak a fejedhez, amiket írtál, akkor a férjednek igenis ki kellett volna állnia melletted, és rájuk szólni.
2013. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az elutasitasuk nem nyilt, nem mondjak h ne menjek, ereztetik inkabb es mindent megtesznek h eluldozzenek, masok elott meg kimossak magukat hogy en nem birom a kritikat. Ha valami meg nem ugy van, anyosom sir a telefonban a ferjemnek hogy en elszakitom toluk. Engedem a gyereket is, kgaz mar csak heti egyszer mennek atlag es neha evkozben nagyobb programokra, nem felek h ellenem nevelik a kicsit, mert rengeteget torodok vele es ragaszkodik hozzam, bizik bennem.
2013. aug. 30. 14:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Én sem járok anyósomékhoz, mert jobb az úgy mindenkinek. Az ember egy ideig nyel, aztán kész, nem bírja tovább.

A gyereket én csak nagyon ritkán engedném olyan emberekhez, akinek az alapvető udvariassági- és együttélési normák nehezükre esik (pl.: pofavágás).

2013. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!