Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tovább? Hagyjuk a fenébe?

Hogyan tovább? Hagyjuk a fenébe?

Figyelt kérdés

Adódott egy olyan helyzet, hogy anyoseknak 2 házuk van (másikat anyós nagynenjetol örökölte - szomszédos ház).

Mikor megörökölte meg nem voltam a párommal így nem is oldották a ház további sorsát. Miután megismertek a szülei, rögtön fel is ajánlották nagy lelkendezve hogy mehetnénk oda lakni, nem állna ott üresen legalább (csak ez az egy fiúk van).

Át is iratnak ránk, persze a felújítást már mi állnank természetesen.

Nagyon örültünk is eme lehetőségnek, mivel manapság venni egy ingatlant ilyen árak kamatok mellett szinte lehetetlen...

No de, szóltunk pár szakembernek honnan kezdhetnenk a munkálatokat.

Erre aposek égtelen haragra gerjedtek, hogy minek at csinálni, minek így, minek úgy... Eddig úgy volt, h nem érdekli őket hogyan lesz, mi lesz mi dolgunk..

Mire hozzafognank addigra meg elkezdtek beleszolni, pöffeszkedni...még a papírok sincsenek folyamatban, csak kíváncsiak voltunk milyen állapotban van a ház szakértői szemmel (öregebb házikó)

Ugyh most ezt nemtudom hova tenni? Most odaakarjak adni? Vagy nem?

Ha nem mondják meg, mert már így is csomó energiánk benne volt, h kipakoltuk a házat...



márc. 13. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
95%

Kaptatok egy házat ADDIG, MÍG úgy és azt csináltok vele, amit ŐK akarnak.


Na, ennyi a nagy helyzet.

márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 A kérdező kommentje:
Ez a nesze semmi fogd meg jól... 😑
márc. 14. 12:30
 53/73 anonim ***** válasza:
28%

Nem a te dolgod a párod/férjed? szüleivel megegyezni.

Az a fontos, hogy ti ketten maradjatok együtt szeretetben és békében. Így majd mindent meg tudtok oldani együtt.

márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 A kérdező kommentje:
Igen, nekem ebbe nincs beleszolasom (egyenlőre).
márc. 14. 13:52
 55/73 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, merrefelé van ez a ház, de többnyire faluhelyen is bőven van jobb lehetőség egy ingatlan hasznosítására, mint hagyni üresen állva lerohadni. Bérbeadni is lehet többnyire, eladni meg aztán szinte mindig. Víkendház is lehetne, ha valakinek telik arra, hogy hobbiból fenntartson plusz egy házat, csak a szomszéd telek nem akkora levegőváltozás. :)

Szóval ahogy más is írta, ez a ház eddig is kőkeményen érzelmi okokból volt változatlanul és üresen megtartva, és ezért akadtak ki a változtatási szándékon. Nekik csak azt esett volna jól látni, hogy élet költözik a "jó öreg" falak közé, de hogy meg is legyen bolygatva, hát azt már nem.

Én elkövettem azt a hibát, hogy elfogadtam egy házat, amihez érzelmi kötődése volt annak, aki átadta. Azért fogadtam el, mert csak frissen üresedett meg, így még nem volt szó a sorsáról, és nem tudtam, hogy az őrületbe kergetésemet írom alá. Ráadásul nekem is van hozzá érzelmi kötődésem, de nem abban a formában, hogy múzeumként őrizzem, hanem nekem pont azt esne jól látni, hogy "újjászületik", nem pedig csak öregszik menthetetlenül, mint a múlandóság elkeserítő mementója. Azt hittem, bárki más így lenne vele.

Aztán most hallgathatom, hogy "nem kéne azt az ajtót átrakni, az pont jó volt úgy", "minek lebontani azt az ólat" meg "úristen, szét ne túrjátok már azt a kiskertet", és a legrosszabb a hátam mögötti "nem kellett volna odaadnom". Pedig nem is a szomszédban van. Csak azt remélem, hogy lassan beletörődik. Mi csináljuk a munkákat tovább.


Az anyós a szomszédban meg tényleg a sors kihívása magad ellen, akkor is, ha addig csodálatos volt a viszony. A szomszéd telek valójában épp csak egy hajszállal privátabb a párod gyerekszobájánál, és tényleg bármilyen tündéri szülőből kijöhet a rendezkedhetnék, ha elég közel vagytok. Igazából a 98 százalékukból kijön valamilyen szinten. A házba való önreflexió nélküli beleszólásuk pedig azt mutatja, hogy meg is van bennük a hajlam, hogy más téren is ilyenek legyenek.

márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:
De azt nem értem, hogy mi ez az érzelgőseg a részükről, mikor sosem laktak abban a házban csak mellette... Anyós nagynénjee volt.. Meg csak nem is szuloi/nagyszülői ház...
márc. 14. 21:35
 57/73 anonim ***** válasza:
94%
Leuralás ez, nem érzelgősség.
márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
32%
Semmi leuralás nincs itt meg kontrollmánia. Egyszerűen érzelmi kötődésük van a házhoz, de nem akarják hagyni leromlani, jobb ötlettel meg nem tudtak előállni. Hogy nem laktak ott soha, az ebből a szempontból mindegy. Inkább ne is fogadjátok el így.
márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
100%
Így a leírtakból jobban jártok ha saját önerőből vesztek házat, mert ha most beleszóltak,a dolgaitok ezután is belefognak szólni.
márc. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 A kérdező kommentje:
Hát igen... Erre rajottunk.. Csak anyagi szempontból nagy segítség lett volna, mert a spórolt pénzünkből lassacskán szepitgettuk volna... És ha elfogy a pénz akkor már tudtunk volna a házra venni fel hitelt. De hát ez van. Lehet majd 2 helyen fognak lakni a szülők 😅
márc. 15. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!