Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megérzi a gyerek?

Megérzi a gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiam. A férjem szüleihez én már 4 hónapja nem megyek, ők sem jönnek ide. Valószínű nem is fog a mi kapcsolatunk már helyre jönni, nem is szeretném erőltetni. Nem érzem jól magam a közelükben, rosszindulatúak, lenézik az embereket, sértegettek engem, a szüleimet, ők persze tökéletesnek látják magukat. Én is hibás vagyok bevallom, pár hónapja volt egy olyan vitánk, hogy anyósom kiakadt azon hogy az egyik délután nem tudott jönni hozzánk mikor még a kisfiam nagyon picike volt, mert az anyukám jött aznap, és kitalálta hogy én elakarom tiltani a gyereket tőle, (meg sem fordult ilyen a fejemben) én voltam az aki hetente akarta hozzájuk vinni a gyereket és még az egyik fürdetésre is hívtam őket. Megfenyegetett hogy elperli tőlem. Utána kimagyarázta magát hogy nem úgy gondolta stb. De én a vita óta távolságtartóbb lettem vele, zavart ha a kezében volt a gyerek. Január elsején volt még egy vitánk, miután 4 napon át voltunk velük karácsonykor összezárva, december 28-án jöttünk haza, de másnap már videó hívásban akart beszélni az akkor 6 hónapos gyerekkel, mondván kíváncsi emlékszik e rá a gyerek. És nekem itt elegem lett. Amúgy kocsival 10 percre laknak tőlünk. Egyébként most a férjem viszi a gyereket hozzájuk két hetente, ritka esetekben hetente. Anyósom nagyon próbálja erőltetni a dolgokat. Félek hogy majd pénzzel akarják befolyásolni. Az én anyukám hetente többször jön, mindig ő segít, tőle kérek véleményt, heti egyszer ő fürdeti stb. amit biztos rossz szemmel néz anyósom, gondolom a férjemnek mondogatja is, de nem érdekel. Nem hiszem hogy baj lenne hogy jobban szereti majd az anyukámat mint az anyósomat. Ellene nem fogom nevelni a fiamat, szeretheti a mamáját.

De a kérdésem az lenne hogy megérzi a gyerek a köztem és az anyósom közti viszonyt? Észreveszi hogy anya soha nem megy a mamához, és a mama sem jön ide. Befolyásolhatja a későbbieket?

A másik kérdésem meg az lenne hogy megszabhatom hogy mennyi pénzt adjanak a gyereknek? Az nem érdekel hogy ők mennyi pénzt gyűjtenek neki, de ajándékokra meg hasonlókra megszabhatom? Nem szeretném hogy túllicitáljanak másokat és hencegjenek hogy többet adtak stb.



#pénz #anyós #mama #Megérzi
ápr. 12. 00:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
86%

"De a kérdésem az lenne hogy megérzi a gyerek a köztem és az anyósom közti viszonyt?"


Igen. És ovis korában kérdezni is fogja, hogy miért nem mész velük a nagymamához. Ettől ő még szeretheti a nagymamáját.

Az nagyon fontos, hogy te jó lélekkel végig bírd hallgatni, ha tőle hazaérkezve lelkesen meséli, mennyi minden jót csináltak nagymamával együtt.


"A másik kérdésem meg az lenne hogy megszabhatom hogy mennyi pénzt adjanak a gyereknek?"


Nem.


"Nem szeretném hogy túllicitáljanak másokat és hencegjenek hogy többet adtak stb."

Ne foglalkozz ezzel.

ápr. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
61%

Megszabhatod, hogy adnak-e pénzt a gyereked kezébe.


S ha igen, hány éves kortól mennyit és mire.


Megszabhatod, hogy a gyereked mit ehet, mit nem, mert te tudod, hogy miért, mi az oka.


Igen is, a szülő apa és anya dönti el, alakítja ki a kereteket.


Ne ezért szeresse a nagymamát, mert ő tömi pénzzel.


Ne versenyeztesd a nagymamákat.


A gyereked az apjától-anyjától kapja az értékrendet, s aszerint dolgozza fel az emberi, családi viszonyokat is.


A gyereknek szüksége van mind a négy nagyszülője szeretetére, a közös élményekre.


Légy bölcsebb. Igen, a gyerek megérzi az ellenszenvet, távolságtartást, és ez neki rossz.


Ez a férjed és közted lévő viszonyt is mérgezi.

ápr. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
90%

A gyermek biztos érzi a feszültséget de még nem tudja mi az nem érti.Egy idő után neki is fel fog tűnni hogy ritkábban vagytok a másik mamánal.Hát te vagy a gyermek anya gondolom te döntesz hogy mire van szüksége a gyermekednek és mire nincs,ha anyósod vesz (pl: pihenőszéket hogyha a férjed el viszi hozzá és tudjon mibe lenne azt te max megbeszélheted vele de ő úgy is megfogja venni ),


Amúgy az én anyósommal is feszült a viszonyunk a kislányom egyből megérzi nagy ritkán járunk mi is hozzájuk jobbára ő szokott jönni.

ápr. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy nagyon rossz dolog, amit csinálsz, és nagyon rossz példa a gyerekednek is. Nem azt mondom, hogy anyósod korrekten viselkedett, de ha nem akarod ellene nevelni, akkor is automatikusan megteszed ezt a viselkedéseddel, amit felnőttként a fiad is felfog majd. Arról nem beszélve, milyen szeretetlen mintát adsz majd ezzel.


Nem kell legjobb barátnőnek lenni az anyósoddal, de azért fiús anyaként pláne fontos lenne észben tartanod, hogy egy nap feltehetően neked is lesz menyed és unokád, és bármilyen anyós próbálsz is lenni, a menyed úgyis az anyját fogja preferálni hozzàd hasonlóan és könnyen ide fajulhat a helyzet, hogy majd a másik nagymama heti 3-szor unokàzhat, te meg kéthetente egyszer, mert a fiad sem lát majd ebben semmi kivetnivalót, neki is az lesz a normális, hogy a férfi szülei csak másodlagos nagyszülők, akiket nem kell annyira szeretni. Majd akkor nagyon fog fájni és másképp fogsz nézni kicsit anyósodra is, csak késő lrsz.


Úgyhogy azt mondom, ez, amit most csinálsz, ez az utálkozás, hiszti, megkülönböztetés, ez nagyon rossz példa a gyerekednek.

ápr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
75%

"A másik kérdésem meg az lenne hogy megszabhatom hogy mennyi pénzt adjanak a gyereknek?"?


Te nem szabhatod meg, esetleg te és a férjed közösen. Feltűnt már, hogy van annak a gyerekmek apja is, aki szintén dönthet a gyereket illetően? Nem is csodálom, hogy anyósodék nem bírtak, gondolom a kezdetektől így álltál hozzájuk, hogy anyukád az isten, ők meg a sz*rok.

ápr. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
91%

Én azt látom, hogy egyik végletből a másikba estek.

4 napig karácsonykor anyósnál dekkolni mikor 10 percre laktok?

Mi a fenének? Csoda, hogy mindenki besokallt éd összevesztetek? Mondhatod hogy ő erőltette de neked is lehetett volna ennyi eszed, hogy össze fogtok büdösödni.

Azóta meg nem jársz.

A másik ha anyud ment akkor anyós miért ne mehetne. Ez olyan fura nekem. Miért zárja ki egyik a másikat. Ezen mindenki megsértődne.

Nem kell anyósnak mindenben engedni. Te hallgass a józan eszedre, hogy mindenkinek jó legyen, de ne kivételezz anyuddal látványosan.

Ha meg anyós videó hívásozni akar akkor te meg odaadod a férjed kezébe és ők beszélgessenek meg fogja a gyereket. Nem kell ezt feltétlen neked ha sok. Ez nem nagy dolog. Ha anyós lesz. arná akkor az lenne a baj.

Amúgy meg baromira nem biztos, hogy anyudat fogja jobban szeretni. Ahogy ezt leírtad annyira kivételezős szagú. Addig elhittem mindent amit írtál de szerintem te is ugyanolyan nagy játékos vagy mint az anyós. Látványosan anyuddal kivételez. Szerinted ez a férjednek hogy esik?

ápr. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 babyboom567 ***** válasza:
64%

Én egy borzasztó türelmes, elfogadó ember vagyok, és rengeteg dolgot meg lehet beszélni velem.De biztos vagyok benne,hogy ott lenne vége a kapcsolatnak,ha a pár hónapos gyerekemet valaki el akarja perelni tőlem, mert nem videócsetelhet a 6 hónapos gyerekkel,és ennyire rá akar tapadni.

Bár szerintem mi idáig nem jutunk el,mert én még a gyerek születése előtt határokat húztam akiknél kellett.Semmi baj sincs veled kérdező.

ápr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
43%

"Ahogy ezt leírtad annyira kivételezős szagú. Addig elhittem mindent amit írtál de szerintem te is ugyanolyan nagy játékos vagy mint az anyós."


De ez ilyen tipikus, nem? A feleségek 90%-a ezt csinálja, igyekszik a férje csalàdjàt elmarni, háttérbe helyezni, lehetnek ők bármilyen normálisak, úgysem fogják sosem ugyanazt a viselkedésmintát követni, amiben a feleség felnőtt, ezért mindig ők lesznek a rosszak, tőlük minden beleszólás, érzelmi zsarolás, stb., bezzeg a feleségek szülei azok meg valahogy mindig tökéletesek :D


Csak ez annak szívás, akinek magának is fia van és ebben a helyzetben találja magát 30 év múlva.

ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom, az sem véletlen, hogy anyósod azt érezte, el akarod tiltani tőle a gyereket, le merem fogadni, hogy a kezdetektől az van, hogy kivételezel anyáddal és ő 3-szor annyit lehet a gyerekkel, neki bármit lehet a gyerek kapcsán, anyósodnak meg nem. Tudod, más szemében a szálkát is, sajátodban a gerendàt sem.
ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
63%
Az is làtszik egyébként, hogy alattomosan versenyezteted a nagymamákat, ezért izgulsz a pénzen is és ezért tolod ennyire anyádat, mert attól félsz, hogy a gyerek esetleg a másik nagymamáját is szeretni fogja. Nézz már kicsit magadba, kérdező....
ápr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!