Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megérzi a gyerek?

Megérzi a gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiam. A férjem szüleihez én már 4 hónapja nem megyek, ők sem jönnek ide. Valószínű nem is fog a mi kapcsolatunk már helyre jönni, nem is szeretném erőltetni. Nem érzem jól magam a közelükben, rosszindulatúak, lenézik az embereket, sértegettek engem, a szüleimet, ők persze tökéletesnek látják magukat. Én is hibás vagyok bevallom, pár hónapja volt egy olyan vitánk, hogy anyósom kiakadt azon hogy az egyik délután nem tudott jönni hozzánk mikor még a kisfiam nagyon picike volt, mert az anyukám jött aznap, és kitalálta hogy én elakarom tiltani a gyereket tőle, (meg sem fordult ilyen a fejemben) én voltam az aki hetente akarta hozzájuk vinni a gyereket és még az egyik fürdetésre is hívtam őket. Megfenyegetett hogy elperli tőlem. Utána kimagyarázta magát hogy nem úgy gondolta stb. De én a vita óta távolságtartóbb lettem vele, zavart ha a kezében volt a gyerek. Január elsején volt még egy vitánk, miután 4 napon át voltunk velük karácsonykor összezárva, december 28-án jöttünk haza, de másnap már videó hívásban akart beszélni az akkor 6 hónapos gyerekkel, mondván kíváncsi emlékszik e rá a gyerek. És nekem itt elegem lett. Amúgy kocsival 10 percre laknak tőlünk. Egyébként most a férjem viszi a gyereket hozzájuk két hetente, ritka esetekben hetente. Anyósom nagyon próbálja erőltetni a dolgokat. Félek hogy majd pénzzel akarják befolyásolni. Az én anyukám hetente többször jön, mindig ő segít, tőle kérek véleményt, heti egyszer ő fürdeti stb. amit biztos rossz szemmel néz anyósom, gondolom a férjemnek mondogatja is, de nem érdekel. Nem hiszem hogy baj lenne hogy jobban szereti majd az anyukámat mint az anyósomat. Ellene nem fogom nevelni a fiamat, szeretheti a mamáját.

De a kérdésem az lenne hogy megérzi a gyerek a köztem és az anyósom közti viszonyt? Észreveszi hogy anya soha nem megy a mamához, és a mama sem jön ide. Befolyásolhatja a későbbieket?

A másik kérdésem meg az lenne hogy megszabhatom hogy mennyi pénzt adjanak a gyereknek? Az nem érdekel hogy ők mennyi pénzt gyűjtenek neki, de ajándékokra meg hasonlókra megszabhatom? Nem szeretném hogy túllicitáljanak másokat és hencegjenek hogy többet adtak stb.



#pénz #anyós #mama #Megérzi
ápr. 12. 00:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

30.

A mai világban a nagyszülők is dolgoznak még bőven.

ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
71%

Te vagy az anyja, te rendelkezel. Te neveled, te dontesz el mindent. Senkinek ne engedj beleszolast ebbe, a ferjed legyen mindenben partner!

Ne az anyos iranyitson, mert joga hozza a nullaval egyenlo. A felugyeleted alatt lathatja csak a gyerekedet! Foleg azok utan, hogy eloallt ezzel az elperelessel! Mit kepzel mar ez magarol? Azert ez, szerencsere, nem igy megy am es nagyon hamar meg nagyon konnyen a visszajarara sulhet el am a dolog...! ;-)

ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
78%
30. Elég sokáig tűrtem a hülyeségeiket, és jöhettek bármikor, de ha valaki nem tisztel, mint embert, mint a fia feleségét, mint a gyerekeim anyját, akkor igen, az ne jöjjön akkor, mikor nincs itthon a fia... Mikor ekézzük a fiunk feleségét, akkor talán el kéne gondolkodni, hogy akárhogy is hangzik, de az unokához rajta keresztül vezet az út. Ők sincsenek eltiltva, láthatják a gyerekeket felügyelettel, de nem bízom rájuk őket, és akkor vagyok hajlandó találkozni, ha ott a fiuk is, maguknak köszönhetik...
ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
25%

"Te vagy az anyja, te rendelkezel. Te neveled, te dontesz el mindent. Senkinek ne engedj beleszolast ebbe, a ferjed legyen mindenben partner!"


Ez azért nagyon gáz hozzáállás. Aztán meg jön a szöveg, hogy miért nem tudnak az anyukák leválni a gyerkeikről, hát pont ezért, mert a sok hülye azt sulykolja beléjük, hogy a gyerek kvázi az ő tulajdonuk és apukának is csak annyi joga van, hogy kötelezően egyetértsen vele.


A férjének, tetszik vagy sem, lehet saját véleménye, saját meglátása, saját akarata és nem kell kutyaként bólogatnia a feleségnek, ugyanis neki is joga van dönteni a gyereke kapcsán.

ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
38%

"Mikor ekézzük a fiunk feleségét, akkor talán el kéne gondolkodni, hogy akárhogy is hangzik, de az unokához rajta keresztül vezet az út."


De fordítva azon is el kell gondolkodni, hogy amikor valaki arra neveli a fiát, hogy az apai nagyszülők csak másodlagosak és nekik nem jár annyi, mint az anyáknak, akkor majd mikor ő lesz anyós, és vele nem fog szimpatizálni a meny, csak mert, akkor vissza fogja kapni, mert a fiának fel sem merül majd, hogy ez probléma, hisz ő is így nőtt fel.


Minden fiús anyuka anyós és fiús nagymama lesz egyszer, ezért nagyon nem mindegy, milyen mintát ad át ennek kapcsán.

ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
89%

35. Mikor megszületett az első, próbáltuk, hogy mindenki egyformán jöjjön, egyformán menjünk, mindent! Sőt! Többször megyünk oda, mint az én szüleimhez, de abból nem engedek, hogy akkor lehet jönni, mikor a fiuk itthon van, illetve nem megyek hozzájuk a fiuk nélkül. Ettől nem lesznek másodlagosak...

Az, hogy szülés után, mikor valaki teljesen rottyon van, nem anyóst akarja nézni, ahogy kikapja a kezéből a gyereket és beleköt mindenbe, ezért ha kell segítség, a saját anyját kéri meg, mert ő segíteni jön, nem pedig a gyereket fogni, szerintem ugyanúgy nem az a kategória, hogy másodlagosak.

ápr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
41%

"nem anyóst akarja nézni, ahogy kikapja a kezéből a gyereket és beleköt mindenbe, ezért ha kell segítség, a saját anyját kéri meg, mert ő segíteni jön"


Ez alapból egy hülye feltételezés, hogy anyós kikapja a gyereket és beledumál, a saját bezzeg nem. Az én anyósom pl. semmi ilyet nem csinált, persze megfogta a kicsit, de hozott kajàt, főzött, takarított, stb. mindig kérdezte, miben segítsen. A saját anyámat inkább nem hívtam, mert ő csak kritizálni tud mindent. Bezzeg a menyét, a tesóm feleségét, na annak egy rossz szót nem szól, mert a fia a kedvenc gyereke.


Amúgy legyünk már őszinték, hogy sokan az anyjuktól tanácsnak veszik azt, amit az anyóstól beszól@snak.

ápr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
87%

37. Én a saját tapasztalatomat írtam le, nem egy feltételezést. Igen, beszólásnak vettem azt, hogy "anyád olyan hülye, nem tudja, hogy ezt hogy kell...", Meg azt, hogy "én sokkal jobban tudom, mert kettőt felneveltem...", Bocs, hogy ezeket nem éreztem dicséretnek.

Miközben az én anyám azt is megkérdezte, hogy megfoghatja e a gyereket, vagy mikor a nagyot párszor rábíztuk, akkor megkért, hogy írjam le, mit hogy szoktunk vele, nem azért mert hülye, hanem mert tisztel ennyire. Ezalatt az anyósom bármit mondtam, hogy mit szeret a gyerek, az volt a válasz, hogy majd ő jobban tudja, nehogy már én magyarázzak neki.

Az emberek nagyrésze örülne, ha van két nagyszülő páros, akire számíthat, aki szereti a gyerekeit.. nem úgy készülnek, hogy na majd én most jól eltiltom a másiknak a szüleit, mert nincs jobb dolgom... Súlyos dolgok szoktak odáig vezetni

ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
80%

"A férjének, tetszik vagy sem, lehet saját véleménye, saját meglátása, saját akarata és nem kell kutyaként bólogatnia a feleségnek, ugyanis neki is joga van dönteni a gyereke kapcsán."


Persze, lehet. Viszont én egy pszichológus tollából olvastam, hogy normális férfi nem a feleségével fog konfrontálódni, mert normális pasi azt szeretné, ha abban a házban nyugalom lenne, ahol ő él a kis családjával. És ez így helyes.

ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
16%

"normális férfi nem a feleségével fog konfrontálódni, mert normális pasi azt szeretné, ha abban a házban nyugalom lenne, ahol ő él a kis családjával.'


Ja, hát az egy nagyon normális család, ahol a férjnek nem lehet önálló véleménye és meglátása, sem beleszólása a gyereke nevelésébe, mert különben a hárpia felesége majd balhézik, hisztizik, veszekszik :D Ilyen feleséget minden férjnek :D

ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!