Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megérzi a gyerek?

Megérzi a gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiam. A férjem szüleihez én már 4 hónapja nem megyek, ők sem jönnek ide. Valószínű nem is fog a mi kapcsolatunk már helyre jönni, nem is szeretném erőltetni. Nem érzem jól magam a közelükben, rosszindulatúak, lenézik az embereket, sértegettek engem, a szüleimet, ők persze tökéletesnek látják magukat. Én is hibás vagyok bevallom, pár hónapja volt egy olyan vitánk, hogy anyósom kiakadt azon hogy az egyik délután nem tudott jönni hozzánk mikor még a kisfiam nagyon picike volt, mert az anyukám jött aznap, és kitalálta hogy én elakarom tiltani a gyereket tőle, (meg sem fordult ilyen a fejemben) én voltam az aki hetente akarta hozzájuk vinni a gyereket és még az egyik fürdetésre is hívtam őket. Megfenyegetett hogy elperli tőlem. Utána kimagyarázta magát hogy nem úgy gondolta stb. De én a vita óta távolságtartóbb lettem vele, zavart ha a kezében volt a gyerek. Január elsején volt még egy vitánk, miután 4 napon át voltunk velük karácsonykor összezárva, december 28-án jöttünk haza, de másnap már videó hívásban akart beszélni az akkor 6 hónapos gyerekkel, mondván kíváncsi emlékszik e rá a gyerek. És nekem itt elegem lett. Amúgy kocsival 10 percre laknak tőlünk. Egyébként most a férjem viszi a gyereket hozzájuk két hetente, ritka esetekben hetente. Anyósom nagyon próbálja erőltetni a dolgokat. Félek hogy majd pénzzel akarják befolyásolni. Az én anyukám hetente többször jön, mindig ő segít, tőle kérek véleményt, heti egyszer ő fürdeti stb. amit biztos rossz szemmel néz anyósom, gondolom a férjemnek mondogatja is, de nem érdekel. Nem hiszem hogy baj lenne hogy jobban szereti majd az anyukámat mint az anyósomat. Ellene nem fogom nevelni a fiamat, szeretheti a mamáját.

De a kérdésem az lenne hogy megérzi a gyerek a köztem és az anyósom közti viszonyt? Észreveszi hogy anya soha nem megy a mamához, és a mama sem jön ide. Befolyásolhatja a későbbieket?

A másik kérdésem meg az lenne hogy megszabhatom hogy mennyi pénzt adjanak a gyereknek? Az nem érdekel hogy ők mennyi pénzt gyűjtenek neki, de ajándékokra meg hasonlókra megszabhatom? Nem szeretném hogy túllicitáljanak másokat és hencegjenek hogy többet adtak stb.



#pénz #anyós #mama #Megérzi
ápr. 12. 00:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
66%
Megérzi, észreveszi, kérdezni is fogja, és befolyásolni is fogja.
ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
72%
Akik itt ekézitek a kérdezőt: Az előzményeket elolvastátok? Hogy kezdettől sértegeti őt az anyósa, sértegeti a szüleit, stb...
ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehéz tisztán látni az ilyen családi viszályokban csupán az egyik fél elmondása alapján.

Hányszor van olyan, hogy ott ülök valaki mellett, amikor mondanak neki valamit, tehát én is ugyanazt hallom. De mégsem. Mert ő sértőnek érzi azt a mondatot én meg nem. Szóval még ha ott lennénk, akkor se biztos, hogy ugyanazt látnánk mindenben, mint a kérdező.

ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
58%

22-es, nem azt írta, hogy a kezdetektől sértegeti. De ahogy a 23-as írta, ez egyvalaki verziója, egy olyan kérdezőé, aki nem szimpatizál az anyósával, mert az másmilyen, mint az anyja, és aki fél, nehogy majd a gyerek ne az ő anyját szeresse jobban, aki versenyeteti a nagymamákat a gyerek szeretetéért, hát na, azért egy ilyen kérdező állításait nehéz objektíven nézni.


Az én mindkét anyuka szomszédom is

dettó ugyanez, az ő anyuk a minden, aki mindig mehet unokázhat, mindent csináljat, az anyóst meg mindig szidják, pedig amennyire ismerem őket, tök normálisak. De azok semmi jót nem tudnak tenni, az egyik szomszédasszonyom múltkor ecsetelte, hogy mert az anyósa megkötös sapk@t hozott a gyereknek, minek, ő azt nem szereti, minek hoz ilyen hülye ajándékot. Érted? Csóró nagymama szeretetből hoz valamit, amiről eszébe sem jut, hogy baj és ez a meny reakciója ahelyett, hogy értékelné, hogy foglalkoznak az unokával.

ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
68%

25 vagyok, azt hozzáteszem, azért is panaszkodik a szomszédasszonyom, hogy mert az anyós a lányához bezzeg mindig megy segíteni az unokáknak, gyakran megy, el is viszi őket, szóval milyen érdekes, hogy a lánya szerint ő a tökéletes nagymama, a menye szerint meg borzasztó. De nem esik le neki, hogy talán ha ő sem utálkozna ilyen feltűnően, neki is többet segítenének.


Ezért mondtam, hogy a kérdező is vigyázzon, mert neki is fia van, és az ő menye is ugyanúgy az anyját fogja preferálni és öt leépíteni, ahogy most teszi, és nem mindegy, hogy reagál erre a férj. Úgy majd egyébként, amiben felnőtt.

ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
85%
Birom ezt a “mindig a ferj szulei a rosszak, a szar nagyszulok” dumat. felesegek tobbsege tud konfrontalodni a sajat anyjukkal. A ferjek viszont allandoan kukan ulnek, es vegignezik minden szo nelkul, ahogy az anyjuk es a feleseguk osszeugrik.
ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
89%

25. Ebbe is bele lehetne kötni.

Honnan tudod, hogy nem kismilliószor mondta el az anyuka, hogy a gyerek nem szereti a kötős sapkát?

Honnan tudod, hogy az anyuka hányszor kérte a mamát, hogy legyen nagymama? Az is lehet, hogy az anyós lánya mindent úgy csinál ahogy az anyós mondja ezért jár oda többször.

Semmit nem tudunk senki életéről.

ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
89%

Aki itt azzal jön, hogy mert anyóst annyiszor kell áthívni, ahányszor a saját anyát... Az anyám hozzám is jön, nem vesz semmibe, beszélget velem, segít, anyós az csak mindenbe beleokoskodik, nem tart tiszteletben semmit... Ha anyós jönni akar, lehet, mikor itthon van a fia. Anyámat én is akkor hívom át, mikor itthon vagyok, nem pedig azért hogy a férjemet szórakoztassa.

Nálunk is hisztiztek, mert jaj ők tiltva vannak, azért, mert a második gyerek születése után mondtuk, hogy két hétig senki ne jöjjön...

Ők is mindig nagy ajándékkal meg ilyenekkel próbálnak mindenkit túllicitálni (még minket szülőket is) és hangoztatják is, hogy jaaaj ezt a mama vette, de a nagyobbik gyerek (3.5) nem foglalkozik ezzel, anyukámmal eljátszik, mert érzi, hogy vele foglalkozik és nem azzal, hogy minél nagyobb hülyeséget vegyen neki. (A kicsi még csak 8 hónapos, úgyhogy nála még pláne nem számít, hogy épp milyen drága játékot vesznek neki.)

ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
9%

"Ha anyós jönni akar, lehet, mikor itthon van a fia."


Mondjuk ez kicsit álságos tekintve, hogy az anyukák vannak otthon évekig a gyerekkel, nem egyenlő arányban apukával, hogy azt lehessen mondani, a nagymamák jöhetnek egyenlően.

ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!