Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megérzi a gyerek?

Megérzi a gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisfiam. A férjem szüleihez én már 4 hónapja nem megyek, ők sem jönnek ide. Valószínű nem is fog a mi kapcsolatunk már helyre jönni, nem is szeretném erőltetni. Nem érzem jól magam a közelükben, rosszindulatúak, lenézik az embereket, sértegettek engem, a szüleimet, ők persze tökéletesnek látják magukat. Én is hibás vagyok bevallom, pár hónapja volt egy olyan vitánk, hogy anyósom kiakadt azon hogy az egyik délután nem tudott jönni hozzánk mikor még a kisfiam nagyon picike volt, mert az anyukám jött aznap, és kitalálta hogy én elakarom tiltani a gyereket tőle, (meg sem fordult ilyen a fejemben) én voltam az aki hetente akarta hozzájuk vinni a gyereket és még az egyik fürdetésre is hívtam őket. Megfenyegetett hogy elperli tőlem. Utána kimagyarázta magát hogy nem úgy gondolta stb. De én a vita óta távolságtartóbb lettem vele, zavart ha a kezében volt a gyerek. Január elsején volt még egy vitánk, miután 4 napon át voltunk velük karácsonykor összezárva, december 28-án jöttünk haza, de másnap már videó hívásban akart beszélni az akkor 6 hónapos gyerekkel, mondván kíváncsi emlékszik e rá a gyerek. És nekem itt elegem lett. Amúgy kocsival 10 percre laknak tőlünk. Egyébként most a férjem viszi a gyereket hozzájuk két hetente, ritka esetekben hetente. Anyósom nagyon próbálja erőltetni a dolgokat. Félek hogy majd pénzzel akarják befolyásolni. Az én anyukám hetente többször jön, mindig ő segít, tőle kérek véleményt, heti egyszer ő fürdeti stb. amit biztos rossz szemmel néz anyósom, gondolom a férjemnek mondogatja is, de nem érdekel. Nem hiszem hogy baj lenne hogy jobban szereti majd az anyukámat mint az anyósomat. Ellene nem fogom nevelni a fiamat, szeretheti a mamáját.

De a kérdésem az lenne hogy megérzi a gyerek a köztem és az anyósom közti viszonyt? Észreveszi hogy anya soha nem megy a mamához, és a mama sem jön ide. Befolyásolhatja a későbbieket?

A másik kérdésem meg az lenne hogy megszabhatom hogy mennyi pénzt adjanak a gyereknek? Az nem érdekel hogy ők mennyi pénzt gyűjtenek neki, de ajándékokra meg hasonlókra megszabhatom? Nem szeretném hogy túllicitáljanak másokat és hencegjenek hogy többet adtak stb.



#pénz #anyós #mama #Megérzi
ápr. 12. 00:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
57%
Haaaat, a ferjek altalaban hallgatnak mint a sir, sosem foglalnak allast. Ha hulye az asszony, csak bologatnak hozza, ha az anyjuk hulye, annak sem mernek visszaszolni. Ellenben vegignezik, ahogy a ket no egymas torkanak ugrik.
ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
75%

"Ja, hát az egy nagyon normális család, ahol a férjnek nem lehet önálló véleménye és meglátása, sem beleszólása a gyereke nevelésébe, mert különben a hárpia felesége majd balhézik, hisztizik, veszekszik :D Ilyen feleséget minden férjnek :D"


A 39. abszolut korrekt valaszt irt, mi nem egyertelmu? ;-)

Nem az anyos fog dominalni, annak hallgass! a neve, koze nincs semmihez, sot, a szuk csaladba sem tartozik bele. Amelyik ezt nem kepes esszel felfogni, az az anyos hisztizik es az ilyennel kell a no contact orokre. Remelem vilagos, miert. ;-)

ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
31%

" az egyik délután nem tudott jönni hozzánk mikor még a kisfiam nagyon picike volt, mert az anyukám jött aznap"


Én ennél a résznél leragadtam. Mi az összefüggés? Miért nem mehetett anyosod azért mert anyad ment hozzád? Két emberrel nem tudsz beszélni egyszerre? Vagy ők nem bírják elviselni egymást?

Elég nagy taplosag volt emiatt lepattintani.

ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
81%

43: az anyost zavarta, hogy a Kerdezo anyukaja is ugyanaznap ment, amikor o akart volna. Az ilyen jogot formal, az unokajan nem hajlando osztozni, a fian sem, ki akarja sajatitani es persze, hogy ezert a menye a hibas. Beteg, narci tempo. Leptattintasrol szo nincs, a ven bolond elvezi, hogy martirhalalt halhat.

Az en anyosom volt hasonlo. Az is elvarta, hogy amikor o odatolja a pofajat, senki mas ne legyen ott, ha megis, akkor azonnal tavozzon. Hat, eleg hamar elerte, hogy a no contacttal o ment a levesbe. ;-)

ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
81%
43 akármilyen okkal mondhatom azt, hogy bocs, de ma ne gyere... Meg sem kell indokolnom, hogy miért nem alkalmas, azért ne már, hogy valaki nyekken egyet, én meg dobjak félre mindent, nehogy felnőttként megsértődjön azon, hogy van életem rajta kívül is.
ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
91%
Az anyósond nagyon akaratos. Gondolom amor a fejébe vesz az ugy kell legyen. Csak 1 dolog szamit, hogy a férjed melletted All e. Megegyeztek ti 2 és képes e kiallni a mellett. Ha igen akkor ez elrendezodik idővel. Ha nem akkor barmennyire is szar de egy haromszogben találod magad,es evekig szenvedni fogsz.a gyerekre kihat hat persze hogy, na ná. Ha anyuka ideges, frusztralt, ha bantanak Téged azt a gyerek érzi. Ha nem is tudja miért de o érzi hogy anya szomorú, csalódott, sír... A férjed kell hogy a saját anyjat kezelni tudja. Melléd alljon az ő csaladja most mar Ti vagytok. A csalad ahol felnott az anyjáék,idealis ha a kettő együtt tud műkodni. De kezemet a szivemre ez nagyon kevés csaladnak adatik meg,hogy minden szuper. Az anyosok az agyunkra szoktak menni. Aa a kijelentés pedig hogy elperli tőled...hát ez tul ment mindenen. Tartsd a tavolsagot az ilyentől. Őrulet hogy mit meg nem enged magának. Nagyon képmutató lehet.
ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
8%

#44 de a kérdező nem ezt írta amit te mondasz. Legalábbis nekem nem az jön le ebből hogy anyós nem volt hajlandó menni úgy hogy a kérdező anyja is ment.


#45 igen, mondhatod akármikor hogy ne menjen de ha megindoklod és az indok röhejes akkor ne csodálkozz ha a másik megsértődik.

ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%

47, nezd: "pár hónapja volt egy olyan vitánk, hogy anyósom kiakadt azon hogy az egyik délután nem tudott jönni hozzánk mikor még a kisfiam nagyon picike volt, mert az anyukám jött aznap, és kitalálta hogy én elakarom tiltani a gyereket tőle, (meg sem fordult ilyen a fejemben) én voltam az aki hetente akarta hozzájuk vinni a gyereket és még az egyik fürdetésre is hívtam őket." Hm? ;-) Vilagosan le van irva.

Mergezo a venasszony, az ilyennel kell a no contact, amit egyes egyedul csak maganak koszonhet. ;-)

ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
10%
#48 nem, nem világos. Nekem ez úgy hangzik hogy a kérdező azt mondta "most ne gyere mert anyukám jön, majd máskor". De azt látsz bele amit akarsz. Persze lehet úgy is értelmezni éppen ahogy te mondod, de ennyiből ami ide le lett írva az a kevésbé valószínű.
ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%
48: es akkor mi van? MOST nem alkalmas a venasszony, majd jon legkozelebb. Addig magaba szall, miert nem kivanatos a szemelye es jelenlete. Bar, pont az ilyen nem fog. Nem jellemzo. Az enyemre sem volt. Lett is no contact vele es a lanyaval, masik fiaval, majd hulyitik egymast, jatszmazzanak nyugodtan, en kiszalltam. ;-)
ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!