Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hisztizett be anyósom...

Miért hisztizett be anyósom úgy, mint egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Náluk voltunk egyik délután, meglátogattuk őket. Férjemmel még nincs gyerekünk, de szeretnénk. Feljött az a téma, hogy majd szeretnénk e ha a gyerek járna e bölcsibe vagy sem. Anyósom és én beszélgettünk erről. Mondtam, hogy én nem szeretném, otthon lennék vele, amíg óvodás nem lesz. Anyósom hajtogatta, hogy márpedig sokkal jobb lenne, ha bölcsibe is járna előtte, a gyereknek is jó, meg akkor én is hamarabb vissza tudok menni dolgozni stb..

Na ezen vitatkoztunk kicsit (nem veszekedés volt, csak érveltünk jobbról balról), anyósom egyik érve az volt, hogy az ő fia is bölcsibe járt, ő menni akart vissza dolgozni minél előbb, szerinte így a normális.

Aztán férjem közbe szólt, hogy velem ért egyet, ő is azt szeretné, hogy óvodás koráig otthon legyek a gyerekkel. Na itt állt fel anyósom és kiviharzott konkrétan hisztizve, hogy ő ezt nem hiszi el, mindenki ellene van pedig ő csak jót akar, mi meg nem hallgatunk rá.. Kiment a szobából, vissza se jött egy jó darabig. Nem értettük az egészet. Mikor visszajött lenyugodva, már nem feszegettük a témát, másról beszéltünk inkább.


ápr. 29. 07:15
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

#29

Köszönöm! Nem értik... Hihetetlen :D


#30

Egyébként szerintem is neki volt amúgy igaza :D

ápr. 29. 15:12
 32/48 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, a 30- as vagyok. Te így neveled majd, a te gyereked lesz. Ő is nevelte valahogy a sajátját. Nem tudhatod, melyik a helyes, itt egyik ötlet sem rossz, majd ti eldöntitek. Egyébként meg normális szülő ilyenkor akkor mond valamit a gyermekének, ha kérik a tanácsát, vagy ha úgy látja, nagyon rossz döntést hoznak a fiatalok a gyereknevelést illetően. Itt a te hozzáállásod sem hibás. Ha megkéritek őt hogy "anyuka maga mit tenne" biztos szívesen elmondja a véleményét. És ha ti nem fogadjátok meg, de utóbb megbánjátok, akkor lehet mondani, hogy neki volt igaza, és akkor tanultatok belőle. Ennyi.
ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
82%
Nem birta elviselni a ven bolond, hogy ellentmondanak neki es nem az van, amit o akar! Pedig jobb lenne, ha hozzaszokna, mert semmi koze hozza ugyanis, mikor es hova megy a gyerek. Nagyon vigyazz vele kerdezo, az ilyen mindenben dominalni akar! Nagyon jol tetted, hogy nem engedtel se az erzelmi zsarolasanak, se a hisztijenek, sot, a tovabbiakban is ugyanigy huzd meg a hatarokat!
ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
43%

27!

Hogy lehet úgy határt húzni, hogy az anyós ne sértődjön meg, ne hisztériázzon, ne legyen vita?

ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
86%
Fél, hogy így a fiának sok pénzébe fogsz kerülni, nem gondol az unokája érdekére, hogy mennyivel jobb lenne neki az anyukajaval min 3 éves koráig!
ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
93%

Én arra is gondolnék mint egy ok, hogy lehet hogy neki nem volt választása, vissza kellett menni vagy így vagy úgy, és most sérelmezi hogy ő nem maradhatott otthon de te valószínűleg majd megteheted.

Persze más ok is lehet nyilván

ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj az emberekkel, hogy tanacsokat kezdenek osztogatni ugy, hogy a masik nem kerte. Nincs baj a tanaccsal, ha megelozi egy “Jutka neni, mit gondolsz errol, hogy latod?” kerdes. De az esetek tulnyomo tobbsegeben ilyen nincs. A keretlen tanacsoknal nincs rosszabb, ez az ovodas szintu vergodes meg egyenesen szanalmas.

Jol irta itt valaki, anyosnak nem tetszett, hogy a fia nem bologatott az o hulyesegehez, hanem a felesege mellett allt ki, az adta meg a vegso lokest. Ti gyereketek, ti fogjatok nevelni, ti dontitek el. Ha lesz kerdesetek, vagy kivancsiak lesztek anyos velemenyere, akkor megkerdezitek.

ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Na, mostmár abba is bele akar szólni, hogy kereszteljük majd meg a gyereket. Azt mondta MUSZÁJ megkeresztelni, mi az hogy nem akarod?
máj. 1. 07:45
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy akart az visszamenni dolgozni, csak nem volt más választása. :D

Neked is a: gebedj meg a munkába sorsot szánja.

máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

#39

Valóban :D


#40

Na akkor csak azért se megyek vissza majd dolgozni, amíg ovis nem lesz a gyerek.

Megkeresztelve meg csak akkor lesz ha férjem úgy szeretné. Tököm tele már most mindenbe bele akar szólni anyósom, mi lesz ha meg is születik a gyerek!?

máj. 1. 10:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!