Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hisztizett be anyósom...

Miért hisztizett be anyósom úgy, mint egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Náluk voltunk egyik délután, meglátogattuk őket. Férjemmel még nincs gyerekünk, de szeretnénk. Feljött az a téma, hogy majd szeretnénk e ha a gyerek járna e bölcsibe vagy sem. Anyósom és én beszélgettünk erről. Mondtam, hogy én nem szeretném, otthon lennék vele, amíg óvodás nem lesz. Anyósom hajtogatta, hogy márpedig sokkal jobb lenne, ha bölcsibe is járna előtte, a gyereknek is jó, meg akkor én is hamarabb vissza tudok menni dolgozni stb..

Na ezen vitatkoztunk kicsit (nem veszekedés volt, csak érveltünk jobbról balról), anyósom egyik érve az volt, hogy az ő fia is bölcsibe járt, ő menni akart vissza dolgozni minél előbb, szerinte így a normális.

Aztán férjem közbe szólt, hogy velem ért egyet, ő is azt szeretné, hogy óvodás koráig otthon legyek a gyerekkel. Na itt állt fel anyósom és kiviharzott konkrétan hisztizve, hogy ő ezt nem hiszi el, mindenki ellene van pedig ő csak jót akar, mi meg nem hallgatunk rá.. Kiment a szobából, vissza se jött egy jó darabig. Nem értettük az egészet. Mikor visszajött lenyugodva, már nem feszegettük a témát, másról beszéltünk inkább.


ápr. 29. 07:15
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
84%

Bántotta az egoját, hogy a férjed kiállt melletted, és egyedül maradt a maga véleményével, vagyis magára maradt.

Továbbá az is, hogy a párod azzal, hogy kiállt melletted, meghúzott egy határt, hogy ne szóljon már bele ebbe, így egy csomó más dologról is szól ez: nem csesztethet össze-vissza máskor sem téged, mert látja, hogy a párod elég tökös ahhoz, hogy kiálljon melletted.


Ezek egyikét vagy ezek közül több dolog egyszerre - nos felkészületlenül érte, és rosszul kezelte, de nem baj. :)



Amúgy nem értek egyet az #1-sel, ennyiből még állítanám azt, hogy kerülni kellene őt.

Ha elkezd áskálódni, ha folyton kötekedik és csesztet mindennek, akkor az más, de ha csak egy-két ilyen példa van, akkor nem kell ilyen drasztikus lépésre szánni magatokat.

ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
26%

"De te ugyanúgy hisztizel itt, mint az anyósod. Ilyen pitiáner dolgokon forogni meg kérdést kiírni róla.."


Bántás!!!

ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
95%

"De te ugyanúgy hisztizel itt, mint az anyósod. Ilyen pitiáner dolgokon forogni meg kérdést kiírni róla.."


Nem értem ebben a kérdésben hol a hiszti. Tárgyilagosan leírta a kérdező a történteket, és szeretné megérteni, hogy miért reagált így az anyósa. Nem éreztem, hogy felzaklatta volna a dolog, hogy álmatlan éjszakája lett volna miatta, csak szeretné megérteni az anyósának működését.

ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

#23

Pont ezért nem kezdtem el ellenkezni, hogy "én nem hisztizek" mert rohadtul letojom azt a válaszoló, aki ezt írta, hiszen egyértelműen csak bántani akart :D az ilyenekre ráhagyom, sőt még igazat is adok neki, arra úgyse tud mit reagálni :D


Amúgy köszönöm szépen mindenkinek aki értelmes és hasznos választ adott!

ápr. 29. 12:13
 25/48 anonim ***** válasza:
27%

Bocsánat, de nekem erről az egész sztoriról "A kis ködmön" című népmese jutott eszembe.

[link]

ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
96%

Jól tettétek hogy elmondtátok ketten együtt a férjeddel neki. Pont jó még gyerek előtt meghúzni a határokat.

Tudod mit kellett volna még neki mondani? Ha bármi ilyen , hasonló dolog feljön legközelebb?

Azt, hogy ezekhez a dolgokhoz pont nincs semmi köze. És nem érdekel hogy mi volt 30-40 éve mikor ő szült.

És akkor hisztizhet.

Ti meg tartsatok ki mert ő lesz az az anyós aki mindent jobban tud. Erre meg nincs szükség.

ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
92%

ma 12:39

Azért egy kicsit diplomatikusabban, de egyetértek. :)


Pl. lehet azt mondani, hogy az a fő, hogy mi ketten ebben a dologban egyetértünk, és a saját elvünk, meggyőződésünk szerint szeretnénk cselekedni.


Ha pedig olyan dologról van szó, ami rá is hatással van, pl. hasraütés szerint egy példa, hogy vegetáriánusok vagytok, és a gyereket is így tartjátok, úgy joggal várhatjátok el, hogy ő se adjon a gyereknek húst még akkor sem, ha ő maga amúgy húst is eszik.


Szóval akkor hozzá lehet tenni, hogy ...és szeretnénk, ha ezt te tiszteletben tartanád, és ehhez alkalmazkodnál, ebben együttműködnél még akkor is, ha amúgy ezzel nem értesz egyet.


Nem az összeveszés a cél, meg a másik megbántása, ill. fitogtatni, hogy ki van a kerítésen belül, hanem a határvonalak meghúzása és az értékrendek stb. tisztázása, azok érvényesítése.

ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
2%
anyosodnak van igaza ,ő mår tudja hogy 1-2 ėv okė de 3 ėv sok idő mig otthon akarsz maradni .
ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem az volt a kérdés, hogy kinek volt igaza, kinek nem, hanem az, hogy miért viselkedett úgy, ahogy.
ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
16%
Ez itt a GyK fórum, ahol természetesen anyósodnak van igaza. Mindannyian mellette állunk. Hajrá mama! :DD
ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!