Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha vmit évi egyszer vagy csam...

Ha vmit évi egyszer vagy csam félévente kell csinálni azt hogy lehet megjegyezni hogyan kell?

Figyelt kérdés

Ezek a munkák bonyolultak. Nem mjndegy mit nyitsz meg mire kattintasz es 6 szálon futó alfeladatok is vannak és eltűnő listak amik egyik művelet előtt lekèrhetők de a művelet elvégzése után már nem, irtó bonyolult.

Kaptam hozzá segitséget magyarázatot próbálom jegyzetelni is, a kinyomott doksin is el elvétve akadnak pl sorszámok hogy melyik hanyas lista honnan kell lekèrni.

De összességében vért izzadva lesz kész. És végre vmi már dereng kezdek benne logikát látni és értem.


És kkor kell félretenni kész van, le van adva zárva vége es ennyi.

Aztán 1 évig nem csináljuk soha többé de minimum fél évig.


Így gyakorlatom soha nincs benne. A jegyzeteimben fél év/1 év múlva már el sem tudok igazodni sem. Összevissza nyilazva, javítgatva módosítva, aztán ha próbálok is logikai sorrendet vinni bele az is kesze kusza mert minden mindennel összefügg és minden mindennek változója is.

És megint nem tudom fél év/1 év múlva, hogy egyáltalán hogyan kezdjek hozzá.


Ismét segítségek szakmai nyomozás, izzadás nagynehezen vért izzadva megint kész lesz. És megint megy az "elfekvőbe"


Tehát állandoan olyanok ezek a többszörösen összetett mátrix szerű komplexen alfeladatokbol vagy feladathalmazokból allo évente egyetlen egyszer(max 2 szer) elvégzendő feladatok, mintha életemben először csinálnám mindig.



Pl elmagyarázzák neked a programozást leirod megcsinálod aztan zárd be az egészet fél évig nem ülhetsz géphez es aztán csináld meg fél év/1 év mulva mégegyszer amit fél évvel ezelőtt csinaltál egyszer.


Kvazi gyakorlati tudás nélkul.


Vagy pl életedben először vezess parkolj fordulj aztan menj haza es ne ülj kocsiba 1 évig. 1 év mulva meg csináld meg ugyanazt mint tavaly.



#évente egyszer
márc. 7. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kézikönyvet kell rá írni. Akár a jegyzet is lehet az, ha tételesen minden lépést leírsz akkor, amikor még rutinszerűen megy és működik. 1 év múlva előveszed a kézikönyvet és újraolvasod, vagy mint egy utasítási listát követve újra megcsinálod pontról pontra (ha a feladat ugyanaz).

Ennek az is a része, hogy a jegyzet egyértelmű és átlátható, és legkésőbb a feladat végén még egyszer újra megírod már csak a szükséges és működő részeket tartalmazva.

Ha annyira összetett, hogy az egy lineáris listával nem kezelhető, akkor érdemes folyamatábrában gondolkodni. Erre vannak direkt ilyen 'mind map' (gondolattérkép) vagy 'flow chart' (folyamatábra) készítő programok is, amikkel ilyesmiket meg lehet csinálni:

[link]

[link]

[link]

márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát én ugy érzem nemhogy lineárissal de 2 D-s listákkal sem írhatók le.


Az meg egyenesen ijesztő is, hogy pl tavaly rájöttem valamire amire ez évben meg valahogy nem jövök rá megint es nem is tudtam meg.

Pl a jelentésekben fel kell tünteni adott tételek akármilyen számát. Csak épp a tételek mindenféle művelet után más számokat kapnak, a számok.ill ideiglenes azonosítók változó faktorok, soha nem fixek, és akkor melyik sorszámot kell figyelembe venni majd a jelentésnél is?


Tavaly ez valahogy megvilágosodott bennem mert a feladatok ahogy "forogtak" valahogy egyértelműen kisültek belőle a szükséges adatok, most meg nem. (Mint vmi rubick kocka hogy forgatod forgatod aztán valahogy kibontakozik egyik lépés a másikból és neha adja is magát a kövi lépés az előző után, ha az előző lépés helyes volt. Tavaly siker. Ma meg valahogy az istennek se megy)


És azt az érzést is kelti ez az egész bennem, hogy évről évre vagyok egyre hülyébb olyan feladathoz amit minden évben el kell végezni. Mikor logikailag minel többet dolgozik vki annál joban kirázza a kisujjából.

Nálam már ez is fordítva van..

márc. 7. 15:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemhogy nem tudom hogyan csináltam meg tavaly, de már az is van, hogy amire tavaly rájöttem, megvilágosodtam, arra most nem jövök rá megint!
márc. 7. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Screen shotokkal teletűzdelt, részletes szöveges magyarázatot tartalmazó word doksi vagy bármi hasonló. Én dinoszaurusz vagyok, biztos vannak jobb applikációk, szoftverek erre, de én így csinálom, mindig így adtam át pl. a folyamatokat, online felületek használatát stb. az utódaimnak, amikor elmentem egy cégtől (most épp szülési szabira megyek, most is így csinálom). Pont ezért, mert oké, most megmutatom neki, hogyan kell, de mondjuk fél évig nem kell ezt a feladatot újra megcsinálnia, akkor kinyitja a doksit és ott lesz lépésről lépésre leírva: ide kattints, ez az oldal ugrik fel, ott meg oda kattints, ebből a legördölű menüből ezt válaszd ki stb.


Mondjuk amire tavaly rájöttél, azt le kellett volna írni tavaly.

márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem csak it része van.

Hanem olyanok pl (már elkezdtem mappákba gyűjteni)1.lépés (utasítás után 15 napon belül végrehajtandó), ütemezési terv meghatározása mikre terjed ki a vizsgálat azoknak kik a a felelősei, jogkörök meghatározása, bizottság kialakítása, megbízolevelek a hozzajuk tartozó nyilatkozatok.

Más a felelősök meg ellenőrzést végzők dokumentumai

2. Lépés utasítások kiadása a szerveknek ( a jóvahagyott engedélyezett ütemterv után x napon belul -a dátumok se mindegy soha semmire..)

3.igazgatói és tudomasul vételi nyilazkozatok

4.kotelző értékezlet jelenléti megtartás igazolása az IT rendszerfolyamatok elindítása előtti dátummal.


(Lassan amúgy a dátumozások se tiszták itt ott és annak pontossága is követelmény.)


És igy tovább.

Aztán almappák az IT részhez amiket a gépben kell elvégezni. És itt nem.írtam fel hogy mindenképp kérjek le egy adott listát mert azt később xyz műveletek után nem lehet lekérni..(de tavaly én ezt honnan tudtam? Tavaly megvolt a lista, azzal dolgoztam, ma nincs meg mivel utólag nem lehet lehívni, így hiányos adatokkal dolgozom ma. Tehát hülyébb vagyok mint tavaly voltam.)



És szóval így próbáltam rendazerbe szedni az egészet tavaly es abbol dolgozni ma!


És nem ment..

Meg ha egyre hülyébb vagyok évről évre akkor érthető is hogy egyre kevésbé is fog menni.

márc. 7. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!