Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rosszul esne,ha anyósotok...

Rosszul esne,ha anyósotok megjegyezné fogynotok kellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Minap telefonbeszelgetes folyaman anyosom elejtette, hogy "nekem meg, de ne sertodjek meg rajta, szerinte fogynom kellene kicsit...aztan meg hozzatette, hogy ha az uramnak igy jo, akkor jo...mit szolnatok? Eddig komolyan az volt a baj h sovany vagyok, most meg az, ha van az emberen kis felesleg. (162 cm vagyok, 68 kg) Nem gondolom magam kovernek, lehet lemehetne par kg, de ha nem, nekem az se gond most.

máj. 1. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
42%

Kb. 64-65 kilónál még nem túlsúly a 162 centihez, nekem ezt mondta a doki. Egy egészséges felnőtt nőnek a BMI-je 23-24 fölé nem lenne szabad menjen (egy ismerős dietetikus kis mérőórája, amit prezentációkra visz be 23,5-ig ír normált), hiába az eletkor előrehaladtával inkább 25-26 BMI a normál a honlapokon is. A BMI részben elavult rendszer, mert nem veszi figyelembe az izomtömeget, de aki húsos, az valószínű zsírosabb is a kelleténél.


Plusz azért valamennyit számít a testalkat, körte típusoknak nincs akkora hasi elhízása általában. Mindenesetre a medián, azaz tökéletes érték 162 cm-hez kb. 57 kiló és 50 alatt meg már túl kevés. Ettől függetlenül van barátnőm 164 cm magassággal és 47 kilóval. Baromira nem egészséges súly, de remekül erzi magát így, fotókon kinéz 170 centinek mert tényleg jó alakja van és ez még nem a kórosan sovány kategória.

máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
39%

"aki húsos, az valószínű zsírosabb is a kelleténél"


Ezt fejtsd már ki.

máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
72%

"Baromira nem egészséges súly, de remekül erzi magát így, fotókon kinéz 170 centinek mert tényleg jó alakja van és ez még nem a kórosan sovány kategória."


A lényeg ugye, az ALAK. Egészség leszarva, hiába hányják ezt. A külső számít csak. Alakalakalak.

máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
26%

Persze.. az alak.

Én 169 centi vagyok és 65 kiló.

Úgy nézek ki mint egy anorexiás pedig a "BMI" szerint jó vagyok így.

máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
67%
54-es, fogadjunk, képet nem mutatsz. Megnéznélek azzal az anorexiás külsőddel 65 kg-val.
máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
52 én arra gondoltam, hogy akinek magasabb a BMI-je de nem izmos, hanem látszólag háj van rajta (nem feltétlen rosszul kinéző), az nem az izom miatt súlyos. De a BMI nem jo index azoknál, akik nagyon izmosak.
máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
65%

56, a húsost nem tudtam értelmezni, mert nincs olyan, hogy hús. Hús = izom + zsír. A "husis" csak a hájas szépen kifejezve.


Abban akkor megegyezhetünk, hogy ránézésre Jack Blacknél bízhatunk a BMI értékben, Dwayne Johnsonnál viszont nem. És a valóságban több Jack Black szaladgál, úgyhogy az átlagembernél a BMI egy jó indikátor.

máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
56%

Igazad van, a husis kifejezést akartam használni. Errefelé senki se akad fenn a húsos szón sem, van egyetemi diplomám, de vidéki vagyok és pont nem érdekel, hogy egy-egy számomra helytelen terminust szóvá tegyek. A nákolókat sem javítom ki, de örvendek, ha Te ebben örömöt lelsz.


A másik példádat tekintve meg igazad van.

máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
65%

55

Azt en is megneznem mert en 167cm vagyok 62kg es még soványnak sem hivhatom magam, nemhogy anorexiasnak.

máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
58, de pont ezt mondom, semmi értelme annak, hogy aki husis az hájas, mert a hús izom és háj. Tehát azt mondod, akin több a zsír, az hájasabb. Bizony, akin meg az izom több, az izmosabb.
máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!