Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kaja kérdés. Ez nem bunkóság?...

Kaja kérdés. Ez nem bunkóság? Hogyan kezelnéd?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy párom családja nagyon fukar, és sosem kínálnak meg. Kezdem az elején. Amikor együtt jártunk és náluk voltunk este, párom lement kajálni, vagy vacsorázni, és engem 5 éve alatt egyszer sem kínáltak meg. Vagy volt hogy együtt mentünk be a konyhába, mert rögtön a bejárati ajtónál van, páromtól kérdezték eszik-e ilyesmi rám meg rám sem "hederítettek". Igaz, a párom anyja nagyon kimérten főz, 4 fős vacsora náluk kb egy normális 2 fős vacsorának felel meg. Néha viszont párom megkínált a sajátjából. (kb havi 1x fordult ez elő, hogy én ott voltam náluk, szóval nem napi még csak nem is heti szinten) Aztán ez a dolog elkezdett egyre jobban zavarni. Pl amikor reggel keltünk fel szombaton fél9-9 fele és az anyja már kiabál, hogy "fiacskám" nem jössz enni? Nah ezek az esetek nagyon kellemetlenek voltak a számomra. Párom kezdetben szinten napi szinten evett nálunk, az én anyám nem sajnálta tőle. Azonban anyám, és apám is furcsálották hogy ha én jövök haza reggel, folyton éhes vagyok, és a szűk szavú, egyébként semmibe bele nem szóló apám is megkérdezte, hogy mivan az anyósom engem nem tud megkínálni? Eltelt így kb 1 év, és úgy döntöttem nem megyek többet oda hozzájuk, mert nem érzem ott jól magam. (bár itthon sem túl nyugis a helyzet, anyám elég problémázós típus) Volt olyan is, hogy a párom mondta az anyjának, hogy tegyen ki egy tányért nekem is (ezt én nem hallottam) párom pedig mondta hogy menjek egyek velük. És páromnak újra kellett szólnia az anyjának, hogy hol a tányér? Ez is tök kellemetlen volt hogy az anyja elfelejti 2 perc alatt amit mondanak neki. Mindegy.

Most hogy már összeköltöztünk párommal, az anyja mindennap hivogatja, hogy nem megy-e haza enni, meg hogy én főzök-e és ha főzök mit, és hogy ehető-e?

Viszont amikor átjön az anyja, akkor úgy les be a hűtőbe ha azt véletlenül kinyitom előtte. Még nem rég lakunk együtt párommal, de eszem ágában sincs megkínálni az anyósomat egy kávén kívül mással, mert anno én sem kaptam tőle még vizet sem!! Páromnak lehet hogy kicsit rosszul esik hogy nem vagyok udvarias, és hogy én is képes vagyok enni előtte úgy, hogy őt nem kínálom meg belőle, mert ő is ezt csinálta velem!

Szerintetek bunkó vagyok? Vagy anyósom csak azt kapja amit érdemelt?



2012. máj. 23. 13:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
89%

Amilyen forrófejű vagyok valószínűleg közölném vele, hogy szívesen megkínálnám, de tudom náluk ez nem szokás és nem akarom megsérteni, eltérni a hagyományoktól. :)

Vagy csak azért is etetném, mert "olyan rossz lehet folyton éhesnek lenni és láttam maguknál sosincs elég étel mindenkinek".

Legközelebb meg ha látogatóba kéne menni hozzájuk tuti vinnék magamnak éthordóban ebédet és leülnék velük az asztalhoz.

2012. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
95%
Ne engedd be az anyosod a lakasotokba! Ez egy idiota!
2012. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%

Az anyósod nagyon undorító! Szokj hozzá és kezeld őt úgy, ahogy ő téged! Nézd levegőnek!

De azért a pároddal beszélnék erről a helyedbe, sőt igaza volt az egyik válaszolónak abban, hogy legalább annyira hibás ebben, mint az anyucija!

Gondolj csak bele, ha a pároddal teszik ezt a szüleid?

Mert én biztos nem engedtem volna!!! Szerintem te sem!!

2012. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
90%

persze igazad van, de a parod sem semmi hogy hagyta hogy ehesen fekudj le aludni mig o bevacsorazott. o nem lett volna kepes egy tanyert elovenni neked ha mar az anyja egy taho? en siman akar a sajat vacsoramat odaadnam a paromnak egy ilyen helyzetben es ennek vajaskenyeret ha mas nincs.

mellesleg megcsinalhatod azt hogy sutsz valami sutit de csak a parodat kinalod meg , az anyjat levegonek nezed, kivancsi lennek hogy reagalna.

2012. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
79%

Undorító a kedves mama, de párod sem különb, ne haragudj. Én ezt a fajta magatartást nem tudnám megbocsátani a leendő férjemnek. Önző és kicsinyes dolog volt mindkettejük részéről, a párod részéről talán inkább meghunyászkodás, de az is szánalmas tulajdonság.

Már az első néhány ilyen alkalom után kerek perec tisztáznod kellett volna vele, hogy miért is viselkednek így.

Véletlenül sem szeretném szidni a párodat, ne értsd félre, de én különösen nehezen viselem az ilyen alja dolgokat, volt elég hasonló alak a családomban.

2012. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
86%
Én azt tartom a legjobb ötletnek, ha szépen kiteszed a pultra a kaját (sütit) megkínálod a párod, és az anyós elé lecsapsz egy pohár vizet. Ha kér a sütiből vagy nagyon nézi, akkor jóízűen falatozz belőle, és mondd, hogy ahogy náluk se volt, úgy nálatok se szokás a vendéget megkínálni. És egyél szépen tovább. Ha menne marasztald. Minél tovább legyen ott, hogy jó éhes legyen!
2012. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
57%

21-es válaszoló nagyon jót írt!!:)

Az ételhordósat csináld meg, nagyon nagy lenne :D

2012. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
11%

Áldom, ha valahol nem kínálnak meg, rettenetesen utálom.

Én viszont megkínálnám az anyóst, miért ne? Attól most jobb ember leszek, ha puffogok, hogy mert ő sem tette? Vagy mi?

2012. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
4%
Hozzáteszem, ha nem kínálnak meg és éhes vagy, akkor kinyitod a szád és kérsz.
2012. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

a párodnak semmiféleképpen se hánytorgasd fel a múltat, 5 éven keresztül eltűrted akkor most ne kezdj el ezen vitázni, még akkor kellett volna szólnod, hogy ez így nem pálya.

Anyósodat viszont nem kell semmivel sem megkínálnod, mert ő se tette, de ha a párod megkínálja akkor ne hogy el vedd előle a tányért.

Nincs értelme egymást marni.

2012. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!