Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kaja kérdés. Ez nem bunkóság?...

Kaja kérdés. Ez nem bunkóság? Hogyan kezelnéd?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy párom családja nagyon fukar, és sosem kínálnak meg. Kezdem az elején. Amikor együtt jártunk és náluk voltunk este, párom lement kajálni, vagy vacsorázni, és engem 5 éve alatt egyszer sem kínáltak meg. Vagy volt hogy együtt mentünk be a konyhába, mert rögtön a bejárati ajtónál van, páromtól kérdezték eszik-e ilyesmi rám meg rám sem "hederítettek". Igaz, a párom anyja nagyon kimérten főz, 4 fős vacsora náluk kb egy normális 2 fős vacsorának felel meg. Néha viszont párom megkínált a sajátjából. (kb havi 1x fordult ez elő, hogy én ott voltam náluk, szóval nem napi még csak nem is heti szinten) Aztán ez a dolog elkezdett egyre jobban zavarni. Pl amikor reggel keltünk fel szombaton fél9-9 fele és az anyja már kiabál, hogy "fiacskám" nem jössz enni? Nah ezek az esetek nagyon kellemetlenek voltak a számomra. Párom kezdetben szinten napi szinten evett nálunk, az én anyám nem sajnálta tőle. Azonban anyám, és apám is furcsálották hogy ha én jövök haza reggel, folyton éhes vagyok, és a szűk szavú, egyébként semmibe bele nem szóló apám is megkérdezte, hogy mivan az anyósom engem nem tud megkínálni? Eltelt így kb 1 év, és úgy döntöttem nem megyek többet oda hozzájuk, mert nem érzem ott jól magam. (bár itthon sem túl nyugis a helyzet, anyám elég problémázós típus) Volt olyan is, hogy a párom mondta az anyjának, hogy tegyen ki egy tányért nekem is (ezt én nem hallottam) párom pedig mondta hogy menjek egyek velük. És páromnak újra kellett szólnia az anyjának, hogy hol a tányér? Ez is tök kellemetlen volt hogy az anyja elfelejti 2 perc alatt amit mondanak neki. Mindegy.

Most hogy már összeköltöztünk párommal, az anyja mindennap hivogatja, hogy nem megy-e haza enni, meg hogy én főzök-e és ha főzök mit, és hogy ehető-e?

Viszont amikor átjön az anyja, akkor úgy les be a hűtőbe ha azt véletlenül kinyitom előtte. Még nem rég lakunk együtt párommal, de eszem ágában sincs megkínálni az anyósomat egy kávén kívül mással, mert anno én sem kaptam tőle még vizet sem!! Páromnak lehet hogy kicsit rosszul esik hogy nem vagyok udvarias, és hogy én is képes vagyok enni előtte úgy, hogy őt nem kínálom meg belőle, mert ő is ezt csinálta velem!

Szerintetek bunkó vagyok? Vagy anyósom csak azt kapja amit érdemelt?



2012. máj. 23. 13:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
22%

Anyósom rossz ember, mert nem kínált meg. Reakció: én sem kínálom meg. Következtetés: én is rossz ember vagyok. Kérdés: Akkor mi okon kritizálom anyós viselkedését, ha pontosan ugyanolyan vagyok én is?

Érdekes.

2012. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 79%-os attól még mert te paraszt vagy és nem szereted megkínálni az embert, és persze a kérdező a hibás - szerinted - attól még elhúzhatnál a francba. Tanácsot kért! Mi írtuk, hogy ő se kínálja vissza. Amúgy meg szerintem az alapvető, hogy ha valaki vendégségbe megy akkor nem olyan pofátlan hogy kaját kérjen. Ha nincs annyi esze a vendéglátónak, hogy adjon akkor nem a lány a hibás.


Biztos te se szoktál senkit megkínálni, azért véded már a harmadik kommentedben is az anyósát!

2012. máj. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó: Én meg elmondtam a véleményem.

Nem idegesíteném magam ilyen anyós viselkedésén, ha éhes lennék kérnék enni. Van szám, ki tudom nyitni, beszélni is tudok vele. De végülis akinek jobb éhesen puffogni, az puffogjon éhesen. Nekem aztán teljesen mindegy.

És igen, én megkínálom azt is, aki engem nem kínál meg, mert attól, hogy neki más az értékrendje, nekem még nem kell vele azonosulnom és "ha ő így akkor én is így" játékot játszani, és elítélni azért, amit én magam is megteszek.

Arról, hogy ezt nem érted, én nem tehetek. És még csak nem is érdekel.

2012. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó: irigylem a hozzáállásodat, de komolyan. Sajnos én is olyan makacs és dacos, csakazértis-csakazértsem ember vagyok, mint itt a többség.. Pedig mennyivel szebb és idegeskedésmentes lenne az életünk, ha sikerülne úgy gondolkodnunk, mint neked... :)
2012. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó: Valószínűleg. De mivel a hozzáállásom 0%-ot ér, az orvosoknak és a pszichiátereknek még sokáig lesz munkájuk. ;)
2012. máj. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
9%
Hozzáteszem, én ennél sokkal rosszabb voltam. Aztán rájöttem, hogy csak magamnak ártok ezzel, hát megváltoztam. :)
2012. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem anyósod nagyon kicsinyes és undorító. Megértem a felháborodásodat, de én akkor is megkínálnám, mert én nem olyan vagyok, mint Ő. Én jobbnak érzem magam attól, minthogy ne kínáljam, ha vendég jön, még, ha olyan vendég is, mint az anyós. Amúgy a párod viselkedése is érthetetlen számomra.
2012. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Mi van azóta? És mi volt karácsonykor?
2013. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!