Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennél, ha anyósod úgy...

Mit tennél, ha anyósod úgy viselkedne nálad, minta ő lenne otthon?

Figyelt kérdés

Ma eljött hozzánk anyósom, hogy egy kicsit babázzon. 1 éves a lányunk. Közben beállított néhány rokon, akikkel előzetesen - a mi tudtunk nélkül - megbeszélt egy találkozót. Megérkeztek és kérdezték, hova lehet letenni a cipőt( az előszobában álltak). Mondom nekik, hogy itt bárhova tehetik. Erre anyós nagy hanggal: "ugyan nehogy levegyétek, itt mindenütt kő van, nem maradhat a cipő!"

Igaza van végül is én takarítok, nem ő :) Körbejárták a házat, mindenhova bekísérte őket, még az én hálószobámba is, megnézték a fürdőszobát, mindent, éppen csak a fiókokba nem néztek be, de nem szóltam semmit ez még éppen belefért, csak nem örültem túlzottan. Aztán elkezdte sztárolni a férjemet, hogy itt mindent ő csinál, minden az ő ötlete volt, mindent egyedül valósított meg. Pont úgy viselkedett, mintha a fia egyedülálló lenne és én csak itt laknék albérletben, pedig sok mindent én is a saját kezemmel csináltam a házban. Persze volt nagy ájuldozás, meg csodálkozás, hogy az én férjem egy igazi csoda. Én akkor egy senki és semmi vagyok? Ilyenkor szóljak be a mamának?



2012. jún. 1. 20:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Már kétszer is összevesztünk elég durván, mert nagyon sok csúnya dolgot művelt az évek alatt, nem ilyen "apróságokat" mint most. Sokáig szó nélkül tűrtem, aztán kikeltem magamból, de ennek ellenére is hetente jön és úgy csinál, mintha barátnők lennénk, meg ő lenne itthon.
2012. jún. 3. 10:07
 12/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez ilyen. Enyém is ezt csinálta dettó. Idegeneket hívott hozzánk( nem voltak rokonok, mégcsak barátok sem, szimpla ismerőseit hívta hozzánk babanézőbe), és a cipős sztori is megvolt. Én sem szóltam, de azért néha megjegyzem, mikor a fiát sztárolja, hogy azért ez nem egészen így van. Olyankor úgy néz rám mint a véres rongyra, de nem érdekel. Amúgy a lakás nem közös, az enyém, ezért nálunk még viccesebb a szitu ilyenkor. :D De volt arra is példa, hogy ki akart küldeni engem(!) a szobából, hogy megbeszéljen valamit a fiával( mondjuk erre párom is felhördült, nem csak én). Na, neeee. Nehogymár én érezzem magam a saját lakásomban vendégnek. Nem mentem ki a szobából, azért mindennek van határa. De enyém egyébként is lökött, mindenbe belepofázik, mindent irányítani akar, még azt is hogy mit vegyek fel, a hátam mögött szid a gyerekem elött, mondjuk ez csapta ki legjobban a biztosítékot nálam, nem a többi apró kis stiklije. Azokat ráhagyom mint a hülyére. Javaslom neked is ezt. Mikor ilyenje van, csak mosolyogj, azzal nem tud mit kezdeni, aztán néha ejts el egy-két dolgot a mosolygás közepette, hogy mi hogyan történik igazából. Felfogni nem fogja, csak úgy a miheztarttás végett...
2012. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!