Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A rossz anyós mit tesz vagy...

A rossz anyós mit tesz vagy mint nem tesz? (az enyémnél rétezik rosszabb? )

Figyelt kérdés

Anyósomat pár hónap alatt úgy meggyűlöltem, hogy én soha többet ez életben nem mondok neki el semmit, soha többé nem leszek kedves vele, és kb még csak beszélni sem fogok vele semmiről, mert minden szavam mögött a rosszat keresi, a hátam mögött kibeszél.

Először is olyat mondott a páromnak, hogy ne költözzön velem össze, mert hogy én haszonleső vagyok, és hogy ki fogom páromat semmizni, és én úgy is megcsalom majd őt, és hogy nem bízzon meg bennem. Amikor párom elmondta neki hogy mit vettünk közösen, olyanokat mondott, hogy nekem semmi közöm a párom lakásához, minek veszek én oda bármit is. Előtte, mikor még nem vettem semmit, azt pletykálta mindenkinek, hogy a leendő menye, milyen semmirekellő, nincs egy vasa sem, és hogy majd csak el akarj a tartani magát a fiával. Mindenkinek olyanokat mond, hogy nekem semmi közöm a fia lakásához, és ott egyáltalán semmihez, nem szállok bele semmibe, nem segítek semmit, csak "beleteszem majd magam a jóba". Most megy hogy munkám van, lefikázza a munkámat mindenkinek, hogy milyen vicces a kerestem, és most meg letagadja, hogy bármit is közösen vettem volna a fiával. Hogy lehet valaki ennyire mocsok? Egy rossz szót nem szóltam soha neki, mindig kedves voltam és tisztelettudó, erre ezt kapom? Mégis miért?

Párom mindent elmond ami a hátam mögött történik, nem tudom hogy ez jó-e vagy rossz, de inkább jobb tudni hogy miket mond rólam az anyósom, akármennyire fáj is. Az utóbbi napokban végig csak idegeskedtem, úgy gondoltam hogy ettől már rosszabb biztos nem történhet, és mégis. Hihetelten, nagyon nagyon csalódtam, és iszonyatosan rossz érzés, hogy mindenkivel elhiteti az a nőszemély, hogy én milyen ember vagyok, ami nem is vagyok igazából!

Párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, az ő anyja ilyen, és hogy minden volt barátnőjével ezt csinálta. Páromat is nagyon sokszor kiakasztja a viselkedésével. De milyen már hogy ilyen rossz híremet kelti az egész környéken? Pedig én is tudnék róla pletykálni szépeket, ami igaz! De 1, én utálom a pletykát, 2 nem fogok pont a párom anyjáról pletykálni akármennyire is meggyűlöltem, és 3 nem akarom hogy párommal azért veszekedjünk hogy az anyjáról pletykálok, pedig olyan jól esne a lelkemnek ha én is bemocskolhatnám őt.

Szerintetek? Mit tegyek ebben a helyzetben?



2012. júl. 18. 14:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyós nem fog megváltozni. Ha már ilyen hárpia lett valamiért, már nem fog/tud megváltozni. Ki lehet osztani, fel lehet venni a kesztyűt, de ha tényleg ilyen rosszindulaú, csak olaj lesz a tűzre.


Vagy kell csapni egy akkora balhét, hogy végleg megszakadjon minden kapcsolat (de azért mégis csak a párod anyjáról van szó), vagy pedig arany középút és tűrés.


Nálam is volt hasonló eset, nálunk ráment a kapcsolatunk (bár utólag már nem sajnálom). A mostani anyósommal egész normális a viszonyunk, de amikor csak egy rossz szót szól rám az anyósom ("felszedtél pár kilót" vagy "nem öltöztél fel illően") akkor a párom azonnal úgy megvéd, hogy csak ámulok és anyós abbahagyja. Pedig soha nem kértem rá...

2012. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!