Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a párommal nemrégiben költöztünk össze,csakhogy az anyosom és az aposom a szomszédunk, tehát az udvarbol át lehet menni az egyik házbol a másikba..Ma délelött áthvott az anyosom egy kávéra én át is mentem..Mivel nekem megszünk a munkaviszonyom ezért nem volt betegbiztositásom és ő hajtotta, hogy meg kell valamilyen uton csináltatni, nehogy történjen valami és akkor meg bajban leszünk biztostás nélkül..ő ezt ugy tudta, hogy aki munkanélküli az is kaphat biztositást anélkül, hogy ez bármibe kerlüle..mivel én másik városban élek együtt a barátommal ezért abban a városban, ahol a szüleim élnek apukám ott probálta ezt elintézni..sikerült is neki, de ugy, hogy negyedévente bekell fizetni valamennyi összeget amit az én szüleim fizetnek..és erről beszélgettünk, és a kedves anyoska meg folb.szodott, hogy hogy nem tudta apukám elintézni, hogy ingyenes legyen, mert ő hány olyan embert ismer akiknek ingyenes a betegbiztositás meg nincs semmi vagyona, és pont nekem nem lett igy elintézve és üvöltözött velem, hgy ez milyen bosszanto, erre én mondtam, hogy de az én kéelmemet elutasitották, és ő ezt nem akarta megérteni, mondta, hogy össze van kutyulva az egész, hogy hülyeséget csinált apukám stb..és ordbálva üvöltve ezt az egészet..nekem nagyon rosszul esett, de ha ezt elmondom a barátomnak ő meg biztos, hogy az anyja pártján áll...nemtudok mit csinálni nemhogy örülnének, hogy sikerült még igy is elintézni a dolgot még bánt engem...mondtam neki, hogy én örülök, hogy igy is sikerült, meg ez már több annál, mintha nem lenne semmi..mindig valamivel bánt és felfujja a dolgokat, de én nem emelhetem rá a hangom, mert ne szabad..mit csináljak?

2013. jan. 23. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nem betegbiztosítás, hanem egészségügyi ellátásra való jogosultság és valóban úgy van, hogy ha nem vagy semmilyen jogos sem jogosult az ellátásokra (mint ahogy te), akkor vagy fizeted magad után havonta, vagy az önkormányzat rendezi. Ez utóbbi esetben neked (és a szüleidnek sem) nem kell semmit sem befizetned, sem havonta, sem negyedévente.

Ha a te kérelmed elutasították, mert nem vagy jogosult, akkor nincs olyan lehetőség, hogy negyedévente fizettek valamennyit és lesz betegbiztosításod.

Ha nincs rendezve a Tbd (az ellátásra való jogosultságod), akkor valóban bajba kerülhettek, 5 évre visszamenőlegesen követelheti rajtad a NAV az elmaradt összeget és a késedelmi kamatait, sőt meg is büntethet bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.

"mit csináljak?"

Rendezd a jogviszonyod minél hamarabb, mert a leírásod alapján nincs rendezve.

2013. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem magyaroroszági vagyok igy itt máshogy mennek a dolgok, de azrét köszönöm a felvilágositást!
2013. jan. 23. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:
35%
Anyósod utál, a barátod az anyja pártján áll, te meg nem mész el mert szereted meg különben sem tudnád fenntartani magad. Megváltoztatni egyiküket sem tudod, két út marad: maradsz és boldogtalan leszel örök életedben, vagy megrázod magad, azt mondod, én ennél jobb életre vágyom és mégiscsak otthagyod őket.
2013. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!