Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen hozzáállás ez a párom...

Milyen hozzáállás ez a párom családja részéről? Nekünk nem jobban "járna"?

Figyelt kérdés
Kisbabát várok, sajnos nem tudunk saját lábra állni perpillanat, így náluk kell lakjunk. Kétgenerációs házuk van, a kisebbik részben (konyha, fürdő, kétszoba) a nővére él, és gyakorlatilag mindig ott a pasija. A páromnak két szoba van egybenyitva a szülei részében. Oké, hogy nem egy lyuk, de azért nem is leszünk egyedül. Közös konyha, közös fürdő. Értem én hogy én gyakorlatilag egy senki vagyok ebbe a házba nem is követelőznék, de mivel nekünk gyerekünk van mégis csak az illene hogy mi megyünk az elszeparált részben. A nővérének sincs semmivel több joga ott lakni, mint a páromnak. Ő sem fizet egy forintot sem a rezsibe.

2013. febr. 15. 21:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg úgy lenne a logikus, ahogy kérdező írja, márpedig azért, hogy a gyerek sírása éjszaka ne zavarja az anyósékat. Ha ők lennének az elkülönített részen ebben a kis időben, amíg még ott laknak, akkor nem zavarnák a szülőket a kicsivel.

Csakhát ugye olyan kellemetlen helyzet az egész. Nekem kicsit ciki lenne felhozni, mivel én "vendég"vagyok ott.

Esetleg a férjed kérdezd meg, hogy szerinte szülei mit szólnának ehhez, ő jobban ismeri a családját, hogy mennyire rugalmasak egy ilyenbe. S mindenképp neki kellene felhoznia a témát.

2013. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%
A növére is bármikor bevállalhat egy babát és akkor ő is a gyerekre hivatkozva kérné a külön lakrészt vagy úgy gondolod ő is az apósék nyakára költözön gyerekestűl.
2013. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem küldöd a szegény szülőket a híd alá, hisz nektek jobban "járna", az egész lakás. Miért is ne, már úgysem fiatalok, meg lesznek ők ott is.
2013. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%
Ahhoz képest, hogy még a rezsibe se szálltok be, tényleg nincs jogod követelőzni.
2013. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez csak számodra annyira logikus és ésszerű. Nyilván a párod szülei tudják mivel jár egy kisbaba, felneveltek két gyereket ezek szerint minimum. Ha ők így látják jónak, akkor kétlem, hogy utána majd hepciáskodnak a gyereksírás miatt. Igen, kényelmesebb lenne neked/nektek, ha nem kéne kerülgetnetek anyósékat, meg senkit. De ha a nővére évek óta ebben az elszeparált lakrészben lakik, akkor nem várhatod el tőle, hogy most azonnal vigyázzba álljon és költözzön, légy egy kicsit te is megértőbb.

Pl. tegyük fel nektek van egy egyszobás lakásotok, a nővérkének 3 szobás. Megszületik a babátok és elvárjátok, hogy cseréljetek lakást néhány évre, mert egymagára egy szoba is elég, nektek viszont kell a három. Elég irreálisan hangzik nemde?

Itt pedig szintén nem csak szoba cserékről van szó, hiszen az a párod nővérének "lakása", még ha csak szívességből is lakik ott, nem lakoltathatod ki kedvedre akkorsem, ha így kényelmesebb lenne nektek.

Örülj neki, hogy van hova mennetek, elmondásod szerint csomó pénzt megspóroltok vele, fizetnetek nem kell. Akkor inkább húzzátok meg magatokat és legyetek nagyon hálásak hogy ott lehettek!

2013. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Én hálás vagyok, sajnálom hogy nem így jött le. Örülök már ennek a lehetőségnek is, valóban rengeteget spórolunk a tervezett idő alatt majdnem 2 milliót. Így "csak" 3-4et kell majd felvenni a megtakarításunkhoz. Nem mindegy. Tehát tényleg hálás vagyok. Nem akarok követelőző lenni, lehet tényleg csak nekem olyan logikus az, hogy ez egy vállalható szívesség lenne a nővérétől. Bár szerintem az lenne:) De mindegy.
2013. febr. 15. 22:57
 17/33 anonim ***** válasza:
11%

én értem mit mondasz, és szerintem is evidensnek kellene lennie normálisan gondolkodók körében. Ha most nem a meny, hanem a fiú teszi fel a kérdést, máris más lenne a hozzáállás.

Azt javaslom, mondd a férjednek, kérdezzen rá a tesónál. Ti 3an vagytok, ő egyedül...

2013. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
nem hiszem,h más lenne a hozzáállás...valaki korábban nagyon jól leírta,nekem van egy 3szobas lakásom egyedül,akkor fel kéne ajanlanom a tesomnak,h csereljunk,mert neki csak egy van?ez azért tényleg elég abszurd..az csak egy elhanyagolható rész,h ez a "ket"lakás jelen esetben a szuloknel van,egyben..
2013. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez így már a pofátlanság teteje. Nem elég, hogy odacuccolsz az otthonukba, nem elég, hogy tök ingyen, nem elég, hogy még gyereket is szülsz a nyakukra, de még a nővért is kitúrnád a helyéről. Utálom az ilyen embereket. Te vagy a jövevény, neked kell alkalmazkodni. Ha külön, elszeparált lakrészt akarsz, keress magadnak albérletet.
2013. febr. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, lehet hogy neked így a logikus, de ha a nővérnek eszébe se jutott a cserét felajánlani, én befognám a számat, és örülnék a jó helyzetemnek. Nyilván azért van az elszeparált részben, mert neki is úgy kényelmesebb, főleg, hogy felnőtt emberről van szó, akit a barátja is látogat néha napján. Ti már elköltöztetek, családot alapítottatok, és most visszatértetek mégis. Miért is kellene a ti kényelmetekért bárkinek is feladnia a sajátját? Nyilván a szülők is inkább belemennek a sírás hallgatásába/éjjeli dolgokba, mert nincs joguk "más f..ával verni a csalánt", magyarul a nővért kirakni a megszokott részéből, hogy titeket oda tegyenek. Ha már a szülők fogadtak be titeket, és nem a nővér. Ők jótékonykodtak, így ők fogják élvezni a kényelmetlenségeket, ami ebből fakad. Szerintem ne bolygasd a témát, mert hatalmas családi veszekedés lehet belőle, tök mindegy, ki hozza fel: a férjed vagy te. Nem gondolod, hogy mindenki éppen elég áldozatot hoz azzal, hogy egy üvöltő csecsemő legrosszabb korszakát vállalja magára, hogy ti spórolni tudjatok? Nekem eszembe se jutna csecsemővel bárki nyakára odaköltözi, még ha felajánlják sem, hiszen ez azért nem olyan, mint egy felnőtt párt látnak vendégül. Spóroltatok volna addig eleget, amíg nincs gyerek, de ha már így alakult, hogy más nyakán kell behozni a még hiányzó összeget, akkor legalább a megszokott dolgokat ne akard felborítani.
2013. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!