Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen hozzáállás ez a párom...

Milyen hozzáállás ez a párom családja részéről? Nekünk nem jobban "járna"?

Figyelt kérdés
Kisbabát várok, sajnos nem tudunk saját lábra állni perpillanat, így náluk kell lakjunk. Kétgenerációs házuk van, a kisebbik részben (konyha, fürdő, kétszoba) a nővére él, és gyakorlatilag mindig ott a pasija. A páromnak két szoba van egybenyitva a szülei részében. Oké, hogy nem egy lyuk, de azért nem is leszünk egyedül. Közös konyha, közös fürdő. Értem én hogy én gyakorlatilag egy senki vagyok ebbe a házba nem is követelőznék, de mivel nekünk gyerekünk van mégis csak az illene hogy mi megyünk az elszeparált részben. A nővérének sincs semmivel több joga ott lakni, mint a páromnak. Ő sem fizet egy forintot sem a rezsibe.

2013. febr. 15. 21:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
86%

Te csak odamentél, semmit nem fizetsz a rezsibe,pedig hidd el 2fő meg a baba megfogja növelni a számlát. Értsd már meg,hogy nem tarthatsz jogot arra a szobára.Az a pasid nővéré, akár szülsz gyereket, akár nem. Ha valami nem tetszik, menjetek külön a szülőktől. Egyébként meg örüljetek, hogy kaptatok két egybenyitott szobát!

Arra gondolom nem gondoltatok, amikor a gyereket csináltátok? Hogyha most nem csinálnátok gyereket, akkor nem 100ezret,de többet is félre tudtatok volna tenni, és így hamarabb meglett volna a külön ház külön élet... Akkor nem ért volna rá gyereket szülni? Szerintem meg ez lett volna igazán LOGIKUS!!!

2013. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom azóta mi történt, mindenesetre, ha az én házamban él az én két gyerekem, akkor nekem magamtól logikus lenne a csere.


Azért itt nem a saját lakásából akarják kidobni a nővért. Ugyanúgy ott lakik az anyjáéknál, csak épp a nagyobbik részen. Korántsem ugyanaz.


Nálunk míg a két fiú otthon lakott, addig a nagyobb lakott a nagyobba, a kicsinek maradt a kisebb, de mikor a kicsi menyasszonya odaköltözött, akkor mindenkinek egyértelmű és nem sértő volt, hogy csere van, mert eddig csak volt, ahogy volt az elrendezés, de attól kezdve a logika meg a szükség mást diktált.


Férjeméknél az egész család egy telken lakik, két ház van, egyik a szülőké, másik pici két szobás házikó a nagymamáé volt. De mikor a lány felnőtt és ott tartott, hogy össze akar költözni a barátjával, akkor a nagymama magától mondta, hogy gyermekem én átköltözök a gyerekemékhez a szobádba, ti meg költözzetek ide.


Nekem ez egyáltalán nem követelőzés, szerintem egy normális családban nincs ebben semmi.


Még egyszer elmondom, szülők házáról van szó, nem a nővér saját házáról, a nővér köszönje meg szépen, hogy eddig ott lehetett és lássa be, hogy az öccsének és a kis családjának nagyobb szüksége van átmenetileg arra a részre. Ugyanígy köszönje meg az öccs is, hogy segítenek nekik, de azért ne vakítson már el senkit a szokásos meny-utálat.

2013. máj. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
13%
Na mindegy. Szóval ezzel csak azt akarom érzékeltetni, ha nekem van valamim, akkor a két gyerekem közül az használja, amelyiknek nagyobb szüksége van rá, nem az amelyik előbb ért oda.
2013. máj. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!