Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen hozzáállás ez a párom...

Milyen hozzáállás ez a párom családja részéről? Nekünk nem jobban "járna"?

Figyelt kérdés
Kisbabát várok, sajnos nem tudunk saját lábra állni perpillanat, így náluk kell lakjunk. Kétgenerációs házuk van, a kisebbik részben (konyha, fürdő, kétszoba) a nővére él, és gyakorlatilag mindig ott a pasija. A páromnak két szoba van egybenyitva a szülei részében. Oké, hogy nem egy lyuk, de azért nem is leszünk egyedül. Közös konyha, közös fürdő. Értem én hogy én gyakorlatilag egy senki vagyok ebbe a házba nem is követelőznék, de mivel nekünk gyerekünk van mégis csak az illene hogy mi megyünk az elszeparált részben. A nővérének sincs semmivel több joga ott lakni, mint a páromnak. Ő sem fizet egy forintot sem a rezsibe.

2013. febr. 15. 21:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%
Megáll az eszem... képes lennél kitúrni egy családtagot a helyéről, csak mert te gyereket szülsz. Már azt sem tudom felfogni, hogy hogy lehet valaki annyira felelőtlen és együgyű, hogy úgy vállal gyereket, hogy nincs rá pénze, hogy saját lábára álljon és egy "idegen" családra zúdítja annak minden problémáját, de hogy még pattogni is akar...
2013. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
Menjetek a te szüleidhez, és követelőzz ott! Ha nem lehet, örülj annak ami van!! És igen, a semmire vállaltatok gyereket. Hány évesek vagytok?
2013. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom is oda költözött apóshoz.Anyós sajnos nincs.Ő is terhes,de amikor após felhozta cseréljenek szobát ő vígan meg lesz a kisebbe, a lányom szépen megköszönte és azt mondta nem nem.Jó nekik a kisebb is, és már el is tervezték hogy fognak 3an elférni.Ez egy szép gesztus volt apóstól.Ha felajánlják anyósodék max elfogadod de ne követeld ki.
2013. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

25 évesek vagyunk. Nem a semmire vállaltunk gyereket. Van elég bevételünk, nem szorulunk senki támogatására. Albérletbe is tudnánk menni, csak éppen mint írtam hülyeség lenne. Eddig barátokkal laktunk, kijöttünk kb. havi 40-50 ezerből/albérleti díj+ rezsi két főre. Most kellene egy egész lakás ami min. 100-as. Plusz a gyerek is sokba fog kerülni. Ezért szeretnénk megspórolni azt a 100ast. Nem halnánk éhen akkor sem, ha ki kellene fizetni,csak inkább a gyűjtött pénzhez rakjuk. Ha nem ajánlották volna fel ezt a lehetőséget, hogy költözzünk vissza ott van a két egybenyithatós szoba üresen, magunktól nem jutott volna eszünkbe, de így elfogadtuk. Szerintem bőven nem mások nyakára vállaltunk gyereket ezekkel a feltételekkel. A másik az, hogy tudom, hogy nekik sincsenek filléres gondjaik, ki tudják fizetni a rezsit, a lányukat is ők tartják, pedig már 29 éves.

Az én szüleim vidéken élnek, oda nem tudunk menni.

2013. febr. 16. 10:25
 25/33 anonim ***** válasza:
86%
Már bocsi, de mégis anyósék nyakára szülitek, mert még a rezsibe se szálltok be. Nem hiszem, hogy tisztában lennétek, mi pénzbe van egy gyerek. A nővérének pedig nem kötelessége átadni a lakhelyét, nem ő kérte, hogy szülj egy gyereket és az ő kontójára spóroljatok. Megvan a kialakult élete, a gyereket magatoknak csináltátok, oldjátok is meg.
2013. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Nekem a szülők nyakára szülés azt jelenti, hogy "anya, apa ideköltözünk, mert egyébként éhen halna az unokátok, holnap vegyetek már egy kiságyat"

Az ha két ember meg tudná oldani nulla segítség nélkül is, de a szülők FELAJÁNLJÁK, hogy költözzenek oda, spórolják meg ezt a pénzt, mert nekik nem teher plusz ennyi pénz a rezsibe (csak plusz víz és villany gyakorlatilag) az szerintem azért távol áll attól, hogy valakinek a nyakára szülök egy gyereket. Kiszámoltuk, hogy mennyibe fog kerülni nekünk a gyerek, ezt tudjuk állni. Nem kérünk egy forintot sem senkitől.

2013. febr. 16. 10:57
 27/33 anonim ***** válasza:
91%

Ez rendben is van, felajánlották, elfogadtátok (bár én a rezsibe akkor is beszállnék), oké. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy ők nyújtották a kisujjukat segítségül, te meg bedarálnád az egész karjukat és kirugdosnád a nővérkét a megszokott helyéről, csak mert nektek gyereketek lesz.

A hozzászólásodban is szerepel, anyósék felajánlották, hogy megkapjátok a két egybenyitható szobát. Ha ez nektek akkora segítség, akkor örüljetek neki és ne még követelőzzél, hogy mennyivel jobb lenne egy külön lakrész! Senkitől nem várhatod el, hogy kipakoljon miattad!

Gondolom nővérke jól belakta már azt a részt, tele van a saját cuccaival, apróságaival, egyszerűen nem várhatod el tőle, hogy lemondjon róla a részetekre és kész. Ha felajánlja meg lehet fontolni, de én akkor is visszautasítanám. Azt mondod nem akartok teher lenni más nyakán, nem akartok anyóséknak útban lenni. Viszont nem gondolod, hogy nagyobb arcátlanság lenne a 29 éves nővért ugráltatni, mert nektek a két szoba nem felel meg?

2013. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
60%
Te átengednéd másnak, egy vadidegennek a saját lakásodat, bútoraidat, konyhaszekrényedet, edényeidet, ágyadat, minden olyan cuccodat, amivel te berendezted a saját lakásodat, hogy az neked tetsszen? Gondolom, a lakását a saját igényeihez igazította,k gondold el, milyen állapotban kapná vissza? Koszos kézlenyomatok, maszatok és foltok a falon, szóval még festetni is lehetne, mikor elcuccoltok...
2013. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
13%

Meg kell beszélni vele, de ez nem logikus lépés. Az logikus, ha kettőből elvonok egyet, akkor egy marad. De itt a nővérke érzéseiről is szó lehet. Ki tudja mikor szeretne babát. Ezért kell megbeszélni.


Másik: ha nem kérnek a rezsibe semmit, akkor nem kell adni. Az is nagy segítség, ha tudtok spórolni, majd elmentek rövid időn belül. Sokan csinálják, hogy a fél fizetésüket odaadják, aztán meg még 10 évig a szülőkön élnek. Inkább ne fizessetek, hogy hamarabb mehessetek.

2013. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem érted a lényeget... Igenis a nyakukra szülted ezt a gyereket. Van saját lakásod? A te családodnak(te,párod,születendő baba) van külön élettere? Lehet,hogy ők ajánlották fel,hogy éljetek ott,de azt azért nem hiszem,hogy nekik is ez lett volna minden vágyuk,hogy osztozzanak fürdőszobán,konyhán,mindenen. Főleg ingyen. Ez nagyon kedves gesztus volt tőlük és neked üdvözült mosollyal kéne fogadnod még ha csak 1 db kis lyuk is jutott volna. Hogy jössz ahhoz,hogy követelőzz? Mert ez a "milyen hozzáállás ez a párom családja részéről" kérdés nálad színtiszta felháborodást fejez ki. Meg hogy illene,hogy ti legyetek itt meg ott...Hát illene talán csendben maradni. Persze,hogy kényelmes lenne nektek a külön részben,de mire fel rendezgetnéd olyan emberek életét,akik jóindulatból befogadtak,hogy nektek legyen jobb? Neked felháborító a hozzáállásod,nem a párod családjáé!
2013. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!