Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek, ha nem akarom,...

Szerintetek, ha nem akarom, hogy anyóshoz menjen a gyerekem, mert sógornő hol egyik hol másik megbetegedett gyereke állandóan náluk van, én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag egy folyton fertőző bacilustanya az egész lakásuk. Az elmúlt években én is beteg lettem miattuk. Elegem van már ebből. A lányunk most 6 hetes. Nem féltem joggal attól, hogy a párom oda vigye????

2013. máj. 3. 04:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
5 éves korig az van, amit az anya mond. Mert csak az anya tudja, hogy egy fejlődő, védtelen gyerek mit bír. Ha nem érti meg a férjed, akkor nem szeret téged vagy egyszerűen csak egy nagyra nőtt óvodás, akinek az anyja dirigál.
2013. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem 5,csak 3 éves korig,de még láthatásnál sem kell odaadni,hanem akkor is az anyával együtt van.
2013. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Beteg, fertőző környezetbe nem viszünk egészséges gyereket!

Beteg ,fertőző gyereket nem viszünk egészséges környezetbe!


Alap szabály!

2013. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ne add oda! Most fog kialakulni az immunrendszere! Ne tegyétek tönkre a gyereket!
2013. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Megertelek, én se vinném el! Én azon akadtam ki, amikor meg terhes voltam, sógornőm jött sokszor el betegen hozzánk, de mióta a pici megszuletett, leredukálódott a látogatásainak a száma!:)
2013. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
20%

Úristen, itt csak első gyerekesek vannak ????? 6 hetesen mi már bevásárolni jártunk nagy áruházakba, jártunk nagyszülőkhöz, kirándulni.... Azért mert kicsi a gyerek nem kell elszeparálni. Gondolj bele ha második gyerekkel nem mozdulnál ki, hogy jutna a nagyobb oviba, isibe, vagy te hogy oldod meg a mindennapi teendőket???? Persze ha beteg van a környezetben illik vigyázni, de nem steril környezetben nevelni. A babánk 16 hónapos, már hónapok óta a nagyszülőknél van szombatonként (délelőtt visszük, délután megyünk érte)meg hétközben 2 napot a másik nagyszülőnél (reggeltől, délutánig), de előtte is sokat jártunk hozzájuk, mindenhol vannak más unokák (nagyobbak, volt hogy betegek voltak), és eddig egyszer volt beteg, télen amikor megfázott és ráment az egyik fülére (akkor begyulladt a füle), de mi ezt hamar észre is vettük. Sőt mi már gyerekközösségbe is járunk, és nagyon élvezi a foglalkozásvezető játékait, meg hogy a többi gyerkőccel játszhat. Mondjuk ha ilyen betegesek a gyerkőcök a másik részről az anya tehetne valamit az immunerősítésre, mert szerintem az a gyerkőcöknek is jobb lenne, de azt én sem értem, hogy doki megkérdezése nélkül hogy mer adni nekik gyógyszert.

A lényeg, persze féltsd a lányod, de azért ne vidd túlzásba a dolgot!!!

2013. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Bevásárolni én is jártam a babával együtt annyi idősen. (Nem is tehettem volna mást..de ez más téma.)

Itt kimondottan arról van szó, ha ott voltak, vannak betegen, szerintem normális ember nem megy oda, még ha idióta módon el is várják tőle.

Tehát, ha konkrétan tudja az ember, mi van ott, nem teszi ki a gyerekét fertőzésnek direkte.

Pláne nem olyan helyen, ahol évek óta egyik betegségből a másikba esnek.

Egyébként pár éve elkaptam tőlük valami náthás nyavaját, olyan beteg lettem, hogy két hétre betegállományba mentem, mert a tüdőmre húzodott. Ez kétszer volt az elmúlt 4 évben.

Nem kicsit ütött meg a guta, adóbevallás idején cserbenhagyni a kolleganőimet.

2013. máj. 17. 22:05
 18/18 A kérdező kommentje:

Ja,

nem első gyerek. Van egy 15 éves lányom is. Úgyhogy nem a kezdő szülő agonizál itt betegségekről. Őt sem féltettem az Óvodától, iskolától bármilyen közösségtől...de ez...

2013. máj. 17. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!