Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyám fajgyűlölő. Van értelme...

Anyám fajgyűlölő. Van értelme h egyáltalán tartsam vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

26 éves f vagyok. A barátnőmmel, akit 10 éve jol ismerek, másfél éve járunk. Anyám csak azért utálja, mert cigánylány. És anyám ki is mutatja rendesen az érzelmeit. Meg tiltotta h feljöhessen. Ha mégis véletlenül hazaér anyám és ott találja, beszologat.. pedig a lányra és a családjára egyáltalán nem jellemzők, azok a negatív dolgok, amiköztudatban élnek cigányokról. Csendes, visszahúzodó, gyönyörű lány. Nagyon házias, minden.

Nemsokára elköltözök a lánnyal albérletbe, pedig elférne nálunk bőven. Montam anyámnak, ha ő nem jöhet ide, én se fogom rányitni az ajtót. Monta, h az a cigány kurv@ akkor se jöhet ide látogatóbe se, inkább énse jöjjek. Mit szóltok ehez??


2013. máj. 17. 01:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%
". Költözzetek külön,talán az évek meglágyítják a szívét,főleg,ha bizonyított a lány." - a külön költözéssel egyetértek, de ilyen helyzetben engem pokolian nem érdekelne anyám szívének keménysége vagy lágysága, azt meg végképp nem tolerálnám, hogy neki legyenek elvárásai, és a lány meg úgymond "bizonyítson"... ott hagynám a fészkesbe az elvárásaival meg az előítéleteivel együtt, azt kezd vagy nem kezd velük, amit akar, az ő problémája, nem az enyém... lehet, majd ha 2-3 évig senki se nyitja rá az ajtót, elkezd gondolkodni.
2013. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a véleményeket
2013. máj. 17. 12:41
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül alakult ki a romákkal szemben ez a fajta utálat, tettek érte eleget.

Ettől függetlenül viszont azt gondolom, hogy anyukád tehetne különbséget és ne általánosítson. Én is utálom a romákat, de az egyik legjobb barátom viszont roma származású. Ő is teljesen normális, nincsenek kilengései és diplomás informatikus. Úgyhogy meg kellene látnia, hogy igenis van kb 1%-uk, akik nem olyanok, mint a többi.

2013. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatni én is rasszista vagyok, mert alap szintű ellenérzésem van velük szemben (hosszú évek tapasztalata), viszont! Tudok ellenpéldával is szolgálni.

Eléggé kis utcában lakunk (14ház), mindenki ismer mindenkit.

A leglepukkantabba (régi cselédház) beköltözött egy fiatal roma pár.

Mindenki be volt tojva. Mikor megismertem őket, hamar félretehettem az előítéleteimet.

Rendesk, kedvesek, tisztességesek. És rasszisták. Főleg a lány. Mesélte, hogy a családját utálja a rokonság, mert kitörtek a nyomorból, dolgoztak, küzdöttek azért amilyük van.

Azóta teljesen átalakult a ház. Mindketten dolgoznak, a férj pont a férjemmel egy gyárban.

Ja és jobbik-szavazók.

2013. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Sajnos a sok "előítéletnek" irántuk megvan az alapja.

Egyébként nekem is volt egy cigány lány ismerősöm, együtt dolgoztunk, de mindig ő volt a gyorsabb, ügyesebb, tisztább (takarítottunk, külföldön). Nagyon csinos, igényes lány. Családja is normális, tiszta, rendesen nevelik a gyerekeket, dolgoznak.

Ennek ellenére sosem jönnék össze egy cigány pasival sem.

Költözz el, és majd idővel meglátod, megérte-e!

2013. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Tényleg az a helyzet, hogy az emberek tapasztalatból beszélnek, s azért lesznek előítéletesek.

Én is tudnék ezer példát felhozni, hisz ahol lakom rengetegen vannak. S elképedek azon, hogy mennyire nem foglalkoznak azzal, hogy amit tesznek és ahogy viselkednek az másokat zavar-e. Egész egyszerűen lesz*rják, hogy a szomszéd pihenni szeretni, ők éjszaka is üvöltenek a lakásban és a bérház előtt is, bömböltetik a zenét, lopják az áramot, s megfenyegetnek.


Interneten is olvasom ahogy írnak, s lenézik a magyarokat,büszkék arra, hogy nekik minden támogatás megadnak, s sem a helyesírásuk sem a szófordulatuk nem példaértékű.


Igen, van kivétel. Én is ismerek!Kívánom neked kérdező, hogy ez a lány és családja ezek közé tartozzon.


Anyukád sajnos a fenti példák miatt nehezen enged! Kívánom, hogy sikerüljön idővel megbékélnie.

2013. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!