Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csak nekem kell alkalmaz...

Miért csak nekem kell alkalmazkodnom mindenkihez, ők miért nem próbálnak meg kicsit hozzám alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

A párom szüleinél lakunk, mert egyedül nem tudnák kifizetni a költségeket (hitel, rezsi). Amikor ezt megbeszéltük, úgy tűnt, meg tudjuk így oldani. Mostanra viszont én a kiborulás szélére kerültem, mert a szülei mindenben kifogásokat találnak, mindent ellenőriznek, mindenbe beleszólnak. A munkákat örömmel lepasszolják nekünk, majd utána kritizálják, hogy ők bezzeg sokkal jobban... A páromnak ez nem újdonság, leginkább fel sem tűnik neki, de nekem ez túl sok. Gyűlölöm, hogy már ellenőrzés nélkül wc-re sem mehetek el. A hétvégén nekifutottam megint a beszélgetésnek, hogy mi lenne, ha kicsit az én igényeimet is figyelembe vennék, de burkoltan megkaptam, hogy ez az ő házuk, az van amit ők mondanak, amit ők megszoktak. Szerintem ez nem normális hozzáállás a részükröl. A párom ugyan védelmébe vett, de nem erőltette meg túlzottan magát, olyan anyuci pici fia stílusban adta elő a mondandóját, a végén már azt sem tudtam engem véd-e vagy az anyját.

Szívem szerint már ma pakolnék és költöznék, de a párom megkért, hogy kicsit nyugodjak le és csak azután döntsek.

Természetes az, hogy segítségért cserébe még én foghatom be a számat és húzhatom meg magam, mert ez az ő házuk?


2013. máj. 21. 05:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem, szerintem neked is volt más választásod és van is.

Nyugodtan pakolj össze és mond meg a párodnak, hogy még fiatal vagy ahhoz, hogy idegösszeomlást kap. Holnaptól keresel albit vagy vissza költözöl a szülőkhöz, de szeretnéd visszakapni az életed végre.


Legszebb éveid nem éld ilyen börtönbe. (bár ez szerintem rosszabb)

Aztán vagy észbe kapnak, főleg mikor nem lesz pénz, vagy nem.

2013. máj. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
Nehéz dolgok ezek, az egyszer biztos. Én azt tanácsolnám, hogy kicsit mélyrehatóbban beszélj a pároddal és kérd meg, hogy magyarázza el a szüleinek,hogyha nem változtatnak a viselkedésükön el fogtok költözni.
2013. máj. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 agi91babe ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, én is hasonló szituban voltam. Pakolás és tűzés. Sajnos nem lesz jobb. Majd akkor észbe kap talán a párod.
2013. máj. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyeneket akik ugyanígy jártak. El is költöztek és utána könyörögtek a szülök, hogy maradjanak, minen megváltozik. Persze meg is változott, kb 2 hétig. Szóval ez szerintem sem lesz jobb. Vagy megszoksz vagy megszöksz ahogy szokták mondani.
2013. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérlek költözz el! Ha szereted a párodat és ő is szeret, akkor majd megy utánad. Ha nem mer, egy tutyimutyi alak, nem érte volna meg miatta maradni. Egyéleted van. Állj a sarkadra. Menni fog utánad. De rá ne vérj, hogy megoldja, én tudom milyen ez. Költözz! Most!
2013. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Költözz,most.Ha párodnak van esze,megy veled.


Mi is így voltunk,anyósékhoz költöztünk,mert nem birták fizetni a hitelt és a rezsit,eladni meg nem akarták a nayg kétgenerációs házat.

De én nem birtam,levegőt venni se lehetett,1 évig birtam,aztán megmondtam,hogy kész,ennyi volt,költözök,párom rögtön döntött,jön velem.Szülők eladták a nagy házat,vettek egy akkorát amit fenn tunak tartani,mi elköltöztünk egyúttal más városba,így békesség van.

Messziről egész szerethetőek havi fél napra.

2013. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

"párom". Ezekszerint házasok sem vagytok,de hitelt már vettetek fel és költözhettetek anyósékhoz!


Szép.

2013. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

11:35

Értelmező olvasás 1-es.


A párja szüleinek van hitele,amit nem tudnak fizetni a szülők,a kérdező volt olyan rendes,és költözött oda,besegitve a párja szüleinek ezzel.

2013. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is a költözés mellett vagyok csak még azt nem tudom mit kezdünk a párom szüleivel, mert egyedül még az élelmiszereiket sem tudják kifizetni, a ház meg már a felét sem éri annak, mint ami még hátra van a hitelből.

Már megkérdeztem a szüleimet, hozzájuk mehetünk, amíg az albérlők kiköltöznek a lakásból.

A párom mindenképp jön velünk, csak jobban szeretném, ha ő is belátná, hogy miért költözünk és nem még az anyját mentegetné.

2013. máj. 21. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg fogják be a pofájukat, örüljenek és becsüljék meg, hogy ti segitetek nekik. Egyébként ez nem a te gondod. Ők mikor sajnálnak meg téged, amikor lealáznak? Majd megoldják, ha ilyenek voltak és hitelt vettek fel úgy, hogy azt sem tudták, tudják-e fizetni. Oldják meg! Ez nem a te gondod. Irgalmasságból tönkretenni az életed? A legnagyobb bűn lenne MAGADDAL szemben!!!
2013. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!