Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szívtelen lennék, mert otthagy...

Szívtelen lennék, mert otthagytam az exemet a sz@rban? Anyós szerint az vagyok, mert ilyen állapotban fogni kéne a kezét a kisfiának.

Figyelt kérdés
Az előzmények:súlyos alkoholista, drogfogyasztó és agresszív az ex.Van egy közös gyerekünk, akivel nem foglalkozott, azt sem tudja, h mit kezdjen vele.Naponta berúgva jött haza, elitta a fizetését, pofozkodot, sőt még a gyereket is bántotta.Elköltöztem.Szerintetek is tűrni kell, mert úgy egész a család, ha anyuka és apuka van?Elvonóról hallani sem akart...
2013. máj. 23. 12:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Szívtelen vagy. Mert gyereket csináltál egy ilyen embernek.
2013. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Te jó ég első.Ezt komolyan mondtad?
2013. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 intrepid ***** válasza:
76%
Igaza van az elsőnek! Látszott már akkor is rajta, hogy milyen ember, miért kellett neki gyereket szülni. Az, hogy elhagytad, az jogos.
2013. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Jól tetted hogy, hogy ott hagytad. Az anyós helyében én lapítanék, hogy ilyen gyermeket neveltem.
2013. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha már a gyermek létrejötte előtt ilyen volt, akkor te is felelőtlen vagy, ebbe a kapcsolatba hiba volt gyereket szülni.


Egyébként nem kell tűrni.

2013. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy szívtelen ha ennek az egész "házasságnak" kiteszed a gyereked. Mit fog látni? Mit fog tanulni? Ha megütötte a gyereket is meg téged is akkor meg pláne. Az első tettlegesség után rúgtam volna ki.
2013. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem az volt a kérdés,hogy jól tette e ,hogy szült egy gyereket!
2013. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

a hiba az volt,hogy nem hamarabb léptél le


fogja az anyukája a kezét

2013. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 zabmester ***** válasza:
100%

Anyuka csak rád akarta tolni a saját bűntudatát. Nem a te felelősséged, hogy ilyen lett a fia, a volt párod, hanem elsősorban a saját felelőssége, másrészt általában a szüleié, bár persze ezt nem tudhatom, nem ismerem a történetét.

Viszont:

1. te a gyereketek érdekét tartottad szem előtt azzal, hogy nem akartad ezeknek a dolgoknak kitenni, ezt senki sem vetheti a szemedre.

2. a saját érdekedet is szem előtt tartottad, mert nem akartál egy agresszív, kiszámíthatatlan, esetenként veszélyes emberrel élni, emiatt sem lehet téged elítélni.

3. ha a volt párod nem akart ezen az életvitelen változtatni, akkor sem te, sem senki más nem fogja tudni megváltoztatni. Sőt, meglehet, hogy ezzel segítettél neki, mert talán így meglátja, hogy mi mindent veszített el a függősége miatt (lehet, hogy nem most rögtön lesz ennek az eredménye, de ha majd valamikor igen, akkor ez is sokat fog nyomni a latban), és ha képes rá egyáltalán, akkor majd elindul valamiféle változás. De ha nem, akkor nem, viszont ezt sem te, sem a gyereketek nem köteles elviselni.

2013. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem te vagy a hibás, mert elhagytad az apukát, az anyósod igen elfogult még így is a fiával. Viszont elég nagy felelőtlenség volt részedről a gyerekvállalás egy ilyen apának. Gondolom, hogy akkor is tudtad már a problémákat, amikor teherbe estél. De mindegy. Van egy gyönyörű gyereked, rá kell gondolnod most már és ebben az esetben biztos nem szívesen tartanám az apával a kapcsolatot.
2013. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!